فریبا:

استقلال با قوانین من درآوردی ضرر کرد

استقلال با قوانین من درآوردی ضرر کرد

به گزارش بازی فوتبال، پیشکسوت استقلال اظهار داشت: کسی که در فوتبال خلاف کرده مثل فردی می ماند که از چراغ قرمز عبور کرده و باید جریمه اش را پرداخت کند.بهتاش فریبا در گفت و گو با ایسنا، در ارزیابی از رقابت های لیگ برتر فوتبال در فصل ۰۳-۱۴۰۲ اظهار داشت: اگر بخواهیم تیمی را بررسی نماییم، باید به پیش فصل برگردیم که این تیم در پیش فصل چه کار کرده است. آیا اردویی رفته، آیا بازیکنان دلخواه خودرا جذب کرده و چند سوال دیگر. همه ما می دانیم که استقلال پیش فصل خوبی نداشته و تغییرات مدیریت داشته است. از زمانی که نکونام آمد فکر می کنم تعاملی که میان هیات مدیره، مدیرعامل و کادر فنی که می توانست جزو پایه های خیلی محکم برای تقویت تیم باشد، به وجود نیامد.

وی اظهار داشت: همانطور که دیدید، از هفته ششم که دبیر رئیس فدراسیون کشتی زحمت کشید و بین نکونام و مدیرعامل جلسه ای برای ایجاد تعامل گذاشت تا هفته شانزدهم و هفدهم نتایج خوب بود. به هر صورت متوجه می شوید تیمی که آرامش داشته باشد چقدر می تواند در نتایج موثر باشد.

فریبا افزود: متاسفانه باردیگر به سبب اختلاف بین مدیرعامل و کادر فنی نتایج گرفتار افت شد، البته نمی دانم و نمی خواهم بدانم در این وسط چه کسی مقصر بود، به هر صورت تعاملی که باید بین این ها به وجود می آمد، ایجاد نشد. سر آوردن اورونوف همه می دانند چه اتفاقی افتاد. ما بازیکن به این بزرگی را از دست دادیم و دیدید چقدر این بازیکن برای تیم حریف کارگشا بود.

این پیشکسوت استقلال اشاره کرد: در همه جای دنیا کادر فنی نفراتی که لازم دارد را به مدیریت می گوید و مدیریت در حد توانش نفرات را جذب می کند. بارها بارها نکونام درباره ی نفراتی که می خواست صحبت کرد اما جذب نشدند. نکونام سه فهرست برای جذب بازیکن داشت. فهرست یک بازیکنانی بودند که طرف قرارداد باشگاهشان بودند و یا خارج از ایران بازی می کردند. طبیعی است بازیکنی که طرف قرارداد تیمی باشد بازیکن خوبی است و باشگاهش آن بازیکن را به هر تیمی نمی دهند. به هر شکل اگر بخواهیم برای کادر فنی استقلال متری بگذاریم، با آماری که در آخر فصل وجود دارد، اتفاقات نامیمون داوری که همه به آن اشراف دارند و اینکه چه تیمی از اشتباهات داوری لطمه خورد، می بینیم که استقلال با تمام گرفتاری هایی که مدیریت و کادر فنی داشت، نتیجه خوبی را در آخر فصل گرفت و کمترین آمار گل خورده را در کارنامه خود ثبت نمود و جزو تیم هایی بود که بیشترین گل را به ثمر رسانده است.

فریبا اشاره کرد: شاید بسیاری از هواداران و هوادارنماها دنبال این بودند که با چه مدلی در لیگ برتر بازی کردیم. یکسری پیج هایی وجود دارد که در ظاهر استقلالی است اما برای دشمن کار می کند.

وی با اشاره به اینکه نتیجه یک بر صفر سخت ترین نتیجه برای کادر فنی است، اضافه کرد: با این نتیجه هر لحظه امکان دارد با یک اشتباه کوچک نتیجه یک بر صفر به یک بر یک تبدیل گردد. اگر بخواهیم به سبک بازی برگردیم باید ببینیم بازوان مان چه کسانی هستند. همه می گویند فصل گذشته با ساپینتو قشنگ تر بازی می کردیم، برای اینکه آن زمان محبی و قایدی را داشتیم. این دو بازیکن برای اینکه تیمی قشنگ بازی کند کافی هستند، برای اینکه هوادار که خیلی فنی نگاه نمی کند، اصولا بازیکنان پا به توپ، دریبل زن، سرزن و بازیکنان شوت زن به چشم هوادار می آید و هیچ کسی بررسی نمی کند که آیا زبیر نیک نفس، حامدی فر و چشمی در هر بازی چند توپ از تیم حریف می گیرند.

فریبا اظهار داشت: من تیم خودمان را قهرمان می دانم و اصلا به آفساید بازی آخر تیم رقیب هم کاری ندارم. نایب قهرمانی تیم استقلال با این همه گرفتاری و مشکلات به منزله قهرمانی در لیگ برتر است. مصدومیت ها خیلی کار دستمان داد، از نیم فصل یامگا را نداشتیم که خود برای استقلال یک ستون در خط حمله بود. مهره های هجومی مثل قایدی و محبی از این تیم رفتند. من قصد توجیه ندارم بلکه معتقدم اگر تیمی قشنگ بازی می کند عوامل لازم را دارد و باتوجه به نفرات موجود نوع بازی آن تیم مشخص می شود.

او اضافه کرد: حالا تمام شرایط برای استقلال برقرار است. به نظر من در فصل جدید باید برای کادر فنی طراز قرار دهیم، برای اینکه این فصل دست کادر فنی برای آوردن بازیکن باز است و باید ببینیم چه نفراتی را برای فصل بعد درخواست خواهند کرد. نکونام با استقلال ۳ سال قرارداد داشته که یک سال آن به انتها رسید و ۲ سال دیگر باقی مانده است. به یاد دارم وقتی قلعه نویی آمد گفت ۳ فصل مهلت می خواهم تا استقلال قهرمان شود. سال اول مقام سوم، سال دوم مقام دوم و سال سوم قهرمان شد. این فرصت را باید به مربیان تیم های بزرگ بدهند. با تمام این تفاسیر به اعتقاد من کادر فنی استقلال در لیگ بیست و سوم نمره قبولی را گرفت.

پیشکسوت استقلال درباره ی ماندنی شدن جواد نکونام در استقلال اظهار داشت: باید به نکونام فرصت بدهند که در سال دوم خودرا بهتر نشان دهد تا با نفراتی را که می گیرد هم نتیجه خوب بگیریم و هم فوتبال زیبا بازی نماییم.

وی اظهار داشت: قوانین من درآوردی که در فوتبال مثل سقف بودجه به گونه ای بود که بسیاری از تیم ها نتوانستند به این سقف برسند و بسیاری از تیم ها از سقف قرارداد عبور کردند. حالا از چه طریقی قانون را دور زدند اطلاع ندارم، اما معتقدم استقلال سقف بودجه را رعایت و ضرر کرد. در نیم فصل دوم وقتی رقیب ما دو تا سه بازیکن بزرگ گرفته، اساسا از سقف عبور کرده است. حالا راه دور زدنش را شاید بلد بودند و ما بلد نبودیم.

فریبا افزود: وقتی زیر پوشش هلدینگ قرار می گیریم و پتروشیمی جزو صنعت پولساز و پولدار مملکت است، سطح توقع هوادار بالا می رود. خصوصاً از زمانی که آمدند حرکت های خوبی انجام دادند. پول بازیکنان و پاداش ها را پرداخت شد، گره های بسته شدن پنجره ها باز شد. این ها همه نوید می دهد که فصل بعد استقلال در حد امکان هر بازیکنی که می خواهد را می تواند بگیرد. بطورمثال شما نمی توانید ۴ میلیون دلار بدهید و یک بازیکن بگیرید چونکه در مملکت ما کار سختی خواهد بود. امکان دارد فصل بعد به این مبلغ نیز برسد اما مهمتر این است که ما بتوانیم بازیکنانی را بگیریم که یک مقدار هجومی تر و قشنگ تر بازی نماییم.

وی اظهار داشت: مهم ترین مساله تعامل بین هلدینگ و کادر فنی است. به عنوان مثال تعامل بین آجورلو و فرهاد مجیدی سبب شد تا رکورد فوق العاده ای را فرهاد مجیدی به جا بگذارد و بدون باخت قهرمان شود. آن زمان همه چیز در اختیارش بود و تعامل خوبی بین مدیریت و کادر فنی وجود داشت. حالا امسال ما با این همه گرفتاری یک باخت داشتیم. اگر تعامل باشد اساسا نتایج بهتر خواهد شد. هلدینگ این شرایط را برای نکونام در فصل بعد آماده و استقلال شرایط بهتری پیدا خواهدنمود.

پیشکسوت استقلال در پاسخ به این پرسش که استقلال در چه پست هایی ضعف دارد، اشاره کرد: ابتدا باید ببینیم چه بازیکنانی می توانیم جذب نماییم. به اعتقاد من بیشترین چیزی که تیم ما لازم دارد، وینگر راست و چپ، دفاع چپ و مهاجم است. دفاع وسط ها اگر بمانند بد نیستند و خوب کار کردند و کمترین گل خورده را داشته ایم. این نشان میدهد که دفاع و دروازه بان عملکرد خوبی داشتند.

وی همین طور در ارزیابی از بازیکنان خارجی استقلال اشاره کرد: بازیکنان خارجی خوب بودند، خصوصاً یامگا که جزو بازیکنان خوب استقلال بود. فوتبال بلانکو را فوق العاده دوست دارم، ماشاریپوف هم نشان داد که بازیکن واقعا قابلی است. بازیکنان خارجی ما واقعا خوب بازی کردند. سیلوا هم وقتی از مصدومیت برگشت جزو بهترین های خط دفاع ما بود. بازیکنان خارجی استقلال صد در صد باید حفظ شوند چون همه عملکرد خوبی داشتند.

این پیشکسوت استقلال اظهار داشت: پرسپولیس آمده با یک گل آفساید که پاسورش، زننده اش، پیشکسوت تیم و همه گفتند آفساید است، قهرمان شده و سپس روی تیم حریف و با لحن بد هجمه می آورند و با لحن بد صحبت می کنند. واقعا نمی دانم چه زوری پشت این قضیه است که این همه فشار می آورند و کسی هم نمی تواند کاری انجام دهد.

فریبا در آخر درباره ی فساد در فوتبال اظهار داشت: متاسفانه سالهای قبل اگر فساد در فوتبال معلوم می شد اسم فرد را اعلام نمی کردند و با اکتفا به حروف، قضیه تمام می شد و می رفت اما خواهشی که امسال در مصاحبه های خود داشتم این بود که اگر واقعا برای شما ثابت شد که کسی به فوتبال خیانت کرده باید اسمش را ببرید و طوری جریمه کنید که در فوتبال نباشد. مطمئنم همچنین که جلو می رویم کم کم اسامی خیلی زیادی فاش خواهد شد، شک ندارم. خوشبختانه کار به دادگستری کشیده شده و کمیته اخلاق نیست که اسامی افراد را تنها با حروف بیان کند. کسی که خلاف کرده مثل کسی می ماند که از چراغ قرمز عبور کرده و باید جریمه اش را پرداخت کند، چاره دیگری ندارد. از این بابت خوشحالم و خواهش می کنم تا آخر همه دنبال این مساله باشند.

منبع:

1403/03/19
12:07:08
5.0 / 5
145
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری