دومین بیانیه سازمان خصوصی سازی درباره مسایل مالی باشگاه استقلال

یوروهایی که ردی در اسناد مالی استقلال ندارند

یوروهایی که ردی در اسناد مالی استقلال ندارند

به گزارش بازی فوتبال، دومین بیانیه هیات بازرسی مالی سازمان خصوصی سازی در ارتباط با ماجرای باشگاه استقلال منتشر گردید و جزئیات جدیدی از ماجرای مدیریت مالی در باشگاه استقلال رسانه ای شد.


به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، در این اطلاعیه با عنوان "بیانیه شماره دو هیات بازرسی مالی سازمان خصوصی سازی" آمده است:
در بیانیه شماره یک هیات بازرسی مالی سازمان خصوصی سازی در رابطه با چک های ادعایی آقای فتح الله زاده که به دنبال هفت ساعت حضور این هیات در باشگاه استقلال و بررسی همه اسناد مالی مرتبط تهیه و تنظیم شده بود، تا روز شنبه ۱۹ فروردین برای بازگرداندن ۵ میلیارد تومان به ایشان مهلت داده شد. اما ایشان به این اجبار عمل نکرد و علیرغم آنکه روز یکشنبه ۲۰ فروردین با حضور در سازمان خصوصی سازی از ساعت ۹ تا ۱۱ پذیرفت که نباید این پول پرداخت می شده ولی ادعا نمود بازیکنان صاحب چک دو بار مبالغ این چک را دریافت نمودند، نه ایشان و آقای نیازی! با این وجود برای بازگرداندن این مبلغ، باردیگر ایشان امروز دوشنبه ۲۱ فروردین ساعت ۱۷: ۳۰ تا ۱۸: ۳۰ حضور پیدا کرد و تا ۳۱ فروردین مهلت خواست که به ایشان مهلت داده شود تا ۵ میلیارد تومان را به باشگاه مسترد کند.
بنابراین باتوجه به آنکه بازرسی سازمان خصوصی سازی ثابت کرد که پرداخت این مبلغ تخلف بوده است، مبحث به نهادهای نظارتی و محاکم قضایی ارجاع خواهد شد. ضمنا علیرغم آنکه آقای فتح الله زاده در برنامه فوتبال برتر اعلام نمود که به صورت مستقیم و شخصی هیچگاه ارز دریافت نکرده است، بررسی هیات بازرسی مالی نشان داده است که ایشان شخصا ۲۳۰ هزار یورو را از صرافی شربیانی دریافت کرده و رسید داده است اما هیچ ردی در اسناد مالی و حسابداری باشگاه وجود ندارد. صرفاً انتقال ۹۰ هزار یورو به باشگاه سانتاکلارا تایید شده اما هنوز از سرنوشت ۱۴۰ هزار یورو، اطلاعات و اسنادی بدست نیامده است.
این در شرایطی است که واحد مالی باشگاه باید به صورت رسمی با یک صرافی معتبر و در چارچوب اسناد مالی شفاف طرف حساب می شد. با استمرار این وضعیت، بیم هرگونه زیان بیشتر و احتمال تولید اسناد جدید با هدف جبران این ۵ میلیارد تومان از دارایی یا تعهدات خود باشگاه افزایش خواهد یافت و شایسته است که تا برگزاری مجمع، وزارت ورزش و جوانان هر چه سریعتر در اینباره چاره ای بیندیشد. به اطلاع مردم شریف و بخصوص هواداران فوتبال می رساند، سازمان خصوصی سازی درمورد احقاق حقوق باشگاه و منافع هواداران و سهامداران، هیچ مسامحه و اغماضی نخواهد داشت.
منبع:

1402/01/21
21:39:00
5.0 / 5
361
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری