سرپرست تیم ملی فوتبال:

صعود به جام ملت ها سکویی برای دختران است

صعود به جام ملت ها سکویی برای دختران است

بازی فوتبال: فاطمه علیپور معتقد می باشد صعود تیم ملی فوتبال زنان به جام ملت های آسیا می تواند در آینده ورزشی بازیکنان تیم و حتی لیگ باشگاهی هم تاثیر بگذارد.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، تیم ملی فوتبال زنان ایران در مرحله مقدماتی جام ملت های آسیا با کسب دو پیروزی مقابل تیم های بنگلادش و اردن برای نخستین بار به مرحله نهایی صعود کرد که اواخر دی ماه برگزار می شود.

فاطمه علیپور، سرپرست تیم ملی در مورد دو بازی ایران مقابل رقبای خود به ایسنا اظهار داشت: در مورد بازی بنگلادش، باتوجه به آنالیزی که از بازی این تیم مقابل اردن داشتیم، توقع می رفت که بیشتر از پنج گل بزنیم اما بازیکنان تیم ما از فرصت هایی که خلق شد، استفاده بهینه نکردند. البته این چیزی از برتری تیم ما کم نکرد.

او در مورد دیدار با اردن بیان کرد: می دانستیم مقابل اردن بازی سختی پیش رو داریم و حتی پیش بینی کردیم که احتمال دارد در زمان قانونی بازی به نتیجه دلخواه نرسیم و کار به ضربات پنالتی بکشد. به صراحت می گویم که همه تصویرسازی هایی که شب پیش از مسابقه انجام دادیم، صورت گرفت. این پیش بینی می رفت که زهره کودایی دو پنالتی بگیرد و بازیکنان تیم هم به این باور رسیده بودند. این خیلی در روند بازی تاثیر داشت و کمک کرد. چیز دور از انتظاری نبود و خوشبختانه نتیجه به نفع ما به اتمام رسید.

علیپور به حس و حال تیم بعد از صعود به جام ملت های آسیا اشاره نمود و اظهار داشت: حس و حالمان قابل وصف نیست. به هر حال نخستین بار یک اتفاق تاریخی در فوتبال زنان افتاده که دل همه مردم و خانواده فوتبال را شاد کرده است. واقعا برای تک تک بازیکنان تیم ملی خوشحال هستم. این صعود و دیده شدن می تواند سکوی بهتری برایشان باشد تا شرایط بهتری را برای راه فوتبالی خود در نظر بگیرند و اتفاقات خوبی برایشان رقم بخورد.

او در ادامه اضافه کرد: برای مسئولان فدراسیون، آقای عزیزی خادم، خانم موسوی و اعضای هیات رییسه خوشحال هستم که ما را در نقطه توجه خود قرار دادند. بحث امکانات رفاهی و توجه یک طرف قضیه و در طرف دیگر احترامی که برای تیم ملی قائل شدند، قابل تقدیر بود. دستمزد و پاسخ آن احترام باید اینطور داده می شد. خوشحالم که توانستیم این احترام و توجه را پاسخ بدهیم.

سرپرست تیم ملی به تاثیر این صعود در فوتبال زنان اشاره نمود و اظهار داشت: این صعود خیلی تاثیر دارد در بحثی که گاهی پیش می آمد که نمی گردد و نمی توانند. در هر مسیری یک سری مشکلات و کمبودها وجود دارد که ما با این صعود نشان دادیم، برازنده هستیم. با توجه به این که فدراسیون فوتبال و آقای عزیزی خادم از بدو ورود توجه مثبتی به زنان داشتند و خواهان نگاه برابر در پروسه فوتبال زنان بودند، دختران ما راه را برای این نگاه برابر بازتر کردند تا اتفاقات خوبی برای ما بیفتد، حتی در لیگ های باشگاهی فوتبال تاثیر مثبت دارد، چونکه زمان آن رسیده که بازیکنان ما بصورت حرفه ای قرارداد ببندند و حرفه ای بازی و رفتار کنند. تشعشعات این اتفاقات خوب می تواند به باشگاه ها و حتی رده های پایه برسد و تاثیر مثبتش را نشان بدهد.

علیپور در مورد برنامه تیم ملی برای مرحله اصلی مسابقات اظهار داشت: با توجه به این که پیش فرضی برای صعود داشتیم، از قبل برنامه هایی برای اردو به فدراسیون ارائه دادیم که در کنار آن درخواست دیدارهای تدارکاتی با کشورهای مطرح، صاحب فوتبال و صاحب نام داشتیم. این خیلی به روند رو به بهبود و پیشرفت فوتبال ما کمک می نماید. باید این فرصت کوتاه را مغتنم بشماریم. همانطور که طی این چهار ماه تغییر و تحول شایان توجهی داشتیم، مسلما از شروع شروع اردوها پس از صعود تا شروع مرحله اصلی در دی ماه تغییر خیلی مضاعفی خواهیم دید.

منبع:

1400/07/04
10:54:57
5.0 / 5
164
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری