تحلیلی بر عملكرد تیم ملی؛

ضعیف ترین نمایش فوتبال عراق

ضعیف ترین نمایش فوتبال عراق

تیم ملی ایران برابر تیمی به پیروزی پرگل رسید که یکی از ضعیف ترین نمایش سال های اخیر خودرا در زمین داشت و نتوانست عراق همیشگی باشد.رسیدند به گل زود هنگام در فوتبال می تواند به مفهوم مدیریت مسابقه در زمانهای باقی مانده باشد. البته اگر تیم صاحب گل، تیمی باشد با تفکرات حرفه ای !
تیم ملی فوتبال ایران از این حیث با دراگان اسکوچیچ معنای واقعی حرفه ای بودند را به رخ رقیبان کشید. مسابقه ایران در مقابل عراق در ظاهر و باتوجه به سبقه خود، یک بازی مشکل بود که در عمل آسان پیش رفت!
پس از ثبت گل ایران در دقایق اولیه، برخلاف انتظاری که از ادووکات مربی حرفه ای و هلندی تیم عراق داشتیم آنها با همان استراتژی اولیه تا اختتام نیمه اول به بازی خود ادامه دادند. سپردن توپ و میدان به ایران و بستن فضا برای نخوردن گل در وهله اول درست بمانند بازی با کره جنوبی.
و اما نیمه دوم بابد که استراتژی هر دو تیم بخصوص عراق تغییر می کرد. با شروع این نیمه عراقی ها شکل حمله بخود گرفتند و ما با احتیاط بیشتر و استقرار در زمین خودی، چشم به ضد حملات داشتیم.
این شکل از بازی راه رفتند روی لبه تیغ بود، یا ما گل می خوردیم و اندوخته باارزش خودرا از دست می دادیم و یا اگر هوشیار بودیم که بودیم در ضد حملات کار را تمام می کردیم. اتفاق خوشایندی که رقم خورد تا حالا ما با شش امتیاز صدرنشین گروه A باشیم.
قبل از آن وقتی ترکیب تیم ملی را دیدیم بار دیگر به درایت و آگاهی کادر فنی بیشتر واقف شدیم. حضور نورافکن و محرمی کاملا تیم ما را در جناحین خط طولی صاحب قدرت و برتری کرد و اضافه شدند امیری به خط حمله و اینبار در سورپرایزی جدید به عنوان مهاجم کاذب پشت سردار آزمون و رفتند طارمی به جناح چپ، تمام معادلات را بهم ریخت و همچون اردوی عراق را گرفتار سردرگمی نمود.
در این بین یک اتفاق فنی دیگر رخ داد. گلهای جهانبخش حاصل از پاس های طارمی طی دو بازی اخیر و اضافه شدند سردار آزمون حالا ما را از داشتند یک زوج آتشین به سمت یک مثلث کوبنده پیش برده بود.
در مقابل تیم عراق طی مسابقه با ایران یکی از ضعیف ترین نمایش های سالهای اخیر خودرا اجرا کرد. بنظر می رسید عراق مبتنی به بازیکنان بومی و متعصب همیشگی می توانست عملکرد بهتری از عراق حرفه ای که با تفکرات ادووکات تن به استفاده از بازیکنان دورگه داده بود، داشته باشد. اتفاقی که در عمل بازیکنان قدیمی تر این تیم با آن کنار نیامدند تا آنها از هم بپاشند.
با این پیروزی تیم ملی ایران حالا با برتری امتیازی و روحی و روانی در جدول مسابقات نسبت به رقیبان اصلی، ابتکار عمل را در دست دارد و حدودا مسیر صعود به جام جهانی برای شاگردان حرفه ای تر اسکوچیچ آسان تر شده است.
----------------------------------------------
یعقوب وطنی - مربی و کارشناس فوتبال

1400/06/18
10:15:25
5.0 / 5
210
تگهای خبر: بازی , بازیكن , پیروزی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری