فلاحت زاده:

یکی از بهترین نسل های تیم ملی در اختیار اسکوچیچ است

یکی از بهترین نسل های تیم ملی در اختیار اسکوچیچ است

کارشناس فوتبال ایران درباره اعتقاد بعضی از اهالی فوتبال در خصوص این که نسل حاضر از بهترین نسل های فوتبال ملی هستند، اظهار داشت: بدون محاسبه نسل ۷۸ آرژانتین که خیلی قدیمی هستند، پس از نسل ۹۶ امارات و ۹۸ فرانسه، نسل کنونی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد که تلفیقی از بازیکنان باتجربه و جوان در اختیار سرمربی تیم ملی قرار گرفته است.فرشاد فلاحت زاده در گفتگو با ایسنا، درباره وضعیت اردوی تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در مسابقات انتخابی جام جهانی و دیدار با سوریه و عراق اظهار نمود: تا وقتی بحث کرونا در بین است، همه چیز تحت تأثیر قرار می گیرد. بنابراین مقداری برنامه های تیم ملی به هم ریخته و مربیان به بیماری مبتلا شده اند. با این وجود همه به خاطر تیم ملی هر کاری انجام می دهند و با همدلی موجود میان کادرفنی، بازیکنان و مدیران، امیدوارم تیم ملی هم موفق شود.

وی درباره مصاف با دو تیم سوریه و عراق که در این سال ها بیشتر از هر تیم دیگری با ایران بازی کرده اند و در مواقعی توانستند تیم ملی را به دردسر بیاندازند اظهار نمود: به نظرم بازی آخرمان مقابل عراق که با پیروزی تیم ملی به اتمام رسید، از حیث نتیجه گیری خوب بود اما از حیث مباحث فنی چندان خوب نبود. عراق تیمی است که شباهت های بسیاری به ایران دارد. برخی بازیکنان این تیم شرایط بازیکنان ما را می دانند و از نظر روحی و روانی به ما نزدیک هستند. آنها شناخت خوبی هم از تیم ما دارند. حتی میتوان تصور کرد که شکست آخر عراق مقابل ما به خاطر تشریفاتی بودن بازی برای این تیم هم بود چون صعود عراقی ها مسجل شده بود.

وی با اشاره به اینکه در دیدار با عراق، تیم ملی ایران باید در وهله نخست دروازه خویش را بسته نگه دارد، اضافه کرد: این مورد بسیار مهم می باشد که دروازه ما بسته بماند و در ادامه می توانیم به گل پیروزی هم دست پیدا نماییم. سبک بازی عراق خشن و فیزیکی است و در مواقعی هم مانند تیم های عربی، وقت تلف می کنند. باید خیلی خوب و زیرکانه مقابل عراق ظاهر شویم.

این بازیکن سابق تیم ملی ایران درباره بازی با سوریه که در دیدارهای رسمی و دوستانه گذشته نتایج پر نوسانی را کسب کرده است، اظهار نمود: مسلما سوریه در فوتبال آسیا از ایران خیلی عقب است. البته شباهت زیادی به ایران دارد اما در بازی های مختلف چهره مختلفی را از خود به نمایش می گذارد. بازیکنان سوریه خیلی باهوش و در عین حال خشن و فیزیکی هستند به صورت کلی سوریه یک تیم پر نوسان است و امیدوارم در روزی به مصاف ایران بروند که چندان آماده نیستند. البته در این بازی هم مصدومانی دارد که شاید به این دیدار نرسند.فلاحت زاده درباره وضعیت تیم ملی ایران که به اعتقاد بعضی از اهالی فوتبال یکی از بهترین نسل های فوتبال ملی هستند، اظهار داشت: بدون محاسبه نسل ۷۸ آرژانتین که خیلی قدیمی هستند، پس از نسل ۹۶ امارات و ۹۸ فرانسه، نسل کنونی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد که تلفیقی از بازیکنان باتجربه و جوان در اختیار سرمربی تیم ملی قرار گرفته است. نسل کنونی جوان و باانگیزه است و عملکرد خوبی داشته و در لیگ های اروپایی بازی می کنند و وضعیت خوبی هم دارند. آنها با مربیان بزرگی کار کردند و هم اکنون بهترین ها در تیم ملی حضور دارند.

این کارشناس فوتبال درباره مشکلات کنونی این تیم برای دو دیدار پیش رو اظهار داشت: عدم هماهنگی مهم ترین مشکل ایران است. بازیکنان حدودا شرایط بدنی خوبی دارند چون همگی در مسابقات باشگاهی بوده اند ولی نیازمند این هستند که به آمادگی خوبی دست یابند.

این مربی درباره افزایش اعتمادها به اسکوچیچ هم اظهار نمود: اسکوچیچ چندین سال در ایران و در تیم های شهرستانی و در لیگ برتر مربیگری کرده و در کنار خود دستیارانی مانند باقری و هاشمیان و سایرین را دارد و در نتیجه شناختش از تیم ملی بسیار بالا است. این مورد واقعا به تیم ملی کمک کرده و برای یک مربی بسیار مهم می باشد که دستیارانش هم اشراف زیاد روی مباحث فنی داشته باشند. کریم باقری هم در مسائل در ارتباط با مدیریت تیم عملکرد خوبی دارد و بعنوان بزرگتر به تیم ملی کمک می نماید.

وی درباره اهمیت پیروزی در دو دیدار پیش رو و تأثیر موفقیت در بازی های ابتدایی در ادامه مسیر انتخابی جام جهانی اظهار داشت: تیمی موفق است که امتیازهای ابتدایی را جمع کند. تیمی موفق تر است که بازی های تدارکاتی خوبی داشته باشد که به شرایط آرمانی و بدنی خوب برسد. از طرفی آماده سازی و هماهنگ کردن بازیکنان هم مهم می باشد. همه این ها عواملی هستند که دست به دست هم می دهند تا تیم ملی مسیر راحت تری را برای صعود به جام جهانی بپیماید.
1400/06/10
12:07:06
5.0 / 5
226
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری