یاغی های کم اثر!

یاغی های کم اثر!

وقتی از یاغی سخن به میان می آید، اهالی فوتبال یاد انتقال هاشمی نسب به استقلال و نیکبخت به پرسپولیس می افتند که کارنامه موفقی را هم به جا گذاشتند اما چند سالی است که این واژه معنا و مفهوم خودرا از دست داده است.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، جدایی محمد نادری از استقلال، اختتام نه چندان موفق یک یاغی بود؛ بازیکنی که اعتبار خودرا در اردوگاه قرمزها خدشه دار کرد و در بین آبی ها هم حدودا یه بازیکن ناکام بود تا پس از یک فصل، به سرعت از استقلال جدا شود. در حقیقت نادری هیچ شباهتی به یاغی های گذشته نداشت؛ جدایی او از پرسپولیس و رفتن به استقلال نه حاشیه ساز شد و نه ترک استقلال توسط این مدافع برای کسی مهم بود!

این نوع آمدن ها و رفتن ها در بین دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هیچ شباهتی به گذشته ندارد. حداقل وقتی ۲۰ سال پیش، یعنی سال ۷۹ مهدی هاشمی نسب بطور مستقیم از پرسپولیس به استقلال پیوست، چنان بلوایی به پا شد که هنوز هم هواداران فوتبال آنرا از یاد نبرده اند.

وقتی در لیگ ششم علی انصاریان سرخپوش به استقلال پیوست و نیکبخت واحدی آبی پوش سر از پرسپولیس در آورد، جنجالی دیگری به پا شد ولی هر چه جلوتر آمدیم، جذابیت و اثرگذاری این انتقال های مستقیم کم شد.

حالا نه فقط نادری، بلکه سایر بازیکنان یاغی هم بیش تر از یک فصل دوام نیاورده اند و فقط جایگاه و اهمیت خودرا در هر دو تیم از دست داده اند! حالا به جایی رسیده ایم که یاغیان دهه اخیر مانند نادری، منشا و حتی محمد قاضی هم بیش تر از یک فصل در تیم دشمن دوام نیاورده اند و بعنوان بازیکنانی شکست خورده تیم های خودرا ترک کرده اند.

محمد قاضی

در لیگ دوازدهم به پرسپولیس پیوست. قاضی آن زمان مهاجم خوب و سر حالی بود اما مشکل از جایی پیدا شد که دقیقا همزمان با او، کریم انصاری فرد هم در خط حمله جذب شد. این دو بازیکن با هم نساختند. شرایط تیم مانوئل ژوزه هم خیلی چنگی به دل نمی زد. در نهایت هر دو در آخر فصل جدا شدند و رفتند. در این میان قاضی در انتقالی غیر منتظره راهی استقلال شد. با این وجود لباس آبی هم برای او معجزه نکرد و این بازیکن چیزی فراتر از دوران حضورش در پرسپولیس به نمایش نگذاشت و پس از یک فصل جدا شد.

گادوین منشا

او در لیگ هفدهم برای کمک به خط حمله پرسپولیس جذب شد. مهاجم نیجریه ای شروع خوبی در این تیم داشت اما به تدریج بخصوص در بحث زندگی خصوصی به حاشیه رانده شد و کیفیت فوتبالش افت کرد. در نهایت بین دو نیم فصل لیگ هجدهم برانکو، منشا را کنار گذاشت و استقلال با نظر وینفرید شفر این بازیکن را جذب کرد. شش ماه حضور در استقلال هم برای گادوین موفقیت آمیز نبود تا او لیگ ایران را ترک کند و پس از یک فاصله کوتاه، با لباس گل گهر سیرجان به این رقابت ها برگردد.

محمد نادری

به عنوان بازیکن قرضی از کورتریک بلژیک به پرسپولیس پیوست و این انتقال در دو پنجره تمدید گردید. ابتدای فصل جاری اما باشگاه بلژیکی خواهان دریافت مبلغی برای صدور رضایتنامه حتمی شد. پرسپولیس از پرداخت این پول خودداری کرد و در عوض سعید آقایی را برای پست دفاع چپ گرفت اما استقلال روی نادری دست گذاشت و او را جذب کرد. این بازیکن در طول لیگ بیستم نمایش چندان درخشانی در پیراهن آبی ها نداشت و در آخر فصل راهی لیگ ترکیه شد تا از فرصت طلایی خود برای دیده شدن استفاده نماید.

آرمان رمضانی

پیوستن او به استقلال علاوه بر پرسپولیسی ها، خیل کثیری از هواداران این تیم را هم شوکه کرد. رمضانی نیم فصل اول بدی در پرسپولیس داشت. او گل نزد، پاس گل هم نداد و با خراب کردن تعدادی موقعیت مسلم گلزنی زیر فشار شدید انتقادات قرار گرفت. رمضانی قبل از حضور در پرسپولیس در لیست خرید فرهاد مجیدی برای لیگ بیستم قرار داشت؛ هرچند این مساله با جدایی مجیدی از استقلال خود به خود منتفی شد. فرهاد اما رمضانی را از یاد نبرد و خونسرد به عملکرد وی در نیم فصل نخست، این بازیکن را در پنجره زمستانی جذب کرد و در چند دیدار با گل های سه امتیازی رمضانی به پیروزی رسید. رمضانی آخرین یاغی بازمانده در ترکیب استقلال و پرسپولیس است.
1400/05/27
14:26:36
5.0 / 5
217
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری