سایپا، ذوب و نفت در خطر بزرگ؛

معادلات پیچیده سه تیم انتهای جدول

معادلات پیچیده سه تیم انتهای جدول

هفته پایانی بیستمین دوره رقابتهای لیگ برتر فوتبال در شرایطی برگزار می شود که در انتهای جدول سه تیم برای بقا تلاش می کنند که در بین آنها سایپا از شانس کمتری برای ماندن برخوردار می باشد.به گزارش بازی فوتبال به نقل از مهر، از بیستمین فصل رقابت های لیگ برتر تنها یک هفته باقی مانده است و معادلات پایین جدول همچنان پیچیده است و به جز ماشین سازی تبریز که سقوطش از هفته ها قبل به لیگ یک قطعی شده، ۳ تیم نفت مسجد سلیمان، ذوب آهن و سایپا در معرض سقوط هستند و دومین تیم سقوط کننده به لیگ یک از بین این ۳ تیم خواهد بود.
سایپا با ۲۶ امتیاز و تفاضل گل ۱۱- ضعیف ترین حالت را در میان این ۳ تیم دارد و ذوب آهن با همین میزان امتیاز و تفاضل گل ۱۰-، تنها به اندازه یک گل شرایطش از سایپا بهتر است. نفت مسجد سلیمان با ۲۸ امتیاز، ۲ امتیاز از سایپا و ذوب آهن پیش است و تفاضل گل این تیم هم ۹- است تا در تفاضل گل هم شرایط بهتری از این دو رقیب داشته باشد.
۱- نفت مسجد سلیمان
نفت مسجد سلیمان در ۵ بازی اخیر خود شکست خورده تا امروز در چنین شرایطی قرار گیرد و این در شرایطی است که اگر از ۵ بازی اخیرش تنها ۲ امتیاز می گرفت، کاملاً از خطر سقوط فرار می کرد. تیمِ تحت رهبری محمود فکری در هفته پایانی باید به مصاف یک تیم بحران زده دیگر به نام آلومینیوم برود؛ تیمی که خودش هم در ۵ بازی آخرش شکست خورده است.
پیروزی احتمالی نفت مسجد سلیمان در این دیدار آنها را بطور حتم از سقوط نجات می دهد و این تیم نیازی به نتیجه بازی های دیگر ندارد.
مسجد سلیمانی ها در صورت تساوی هم شانس خوبی برای بقا خواهند داشت. اگر شاگردان فکری در اراک یک امتیاز هم از شاگردان منصوریان بگیرند، تنها حالتی که منجر به سقوط آنها می شود پیروزی هم زمان و پر گل ذوب آهن و سایپا برابر حریفانشان است.
این تیم حتی در صورت شکست هم شانس خوبی برای بقا دارد. اگر نفتی ها در هفته پایانی شکست بخورند و در همان امتیاز ۲۸ توقف کنند، باز هم تنها در صورت پیروزی ذوب آهن و سایپا مقابل حریفان شان فصل بعد را در لیگ یک سپری خواهند کرد. مسجد سلیمانی ها با این که در معرض سقوط قرار دارند، اما شانس شان برای بقا خیلی بیشتر از دو تیم دیگر است.

۲- ذوب آهن اصفهان
گذشته از این که حضور ذوب آهن اصفهان در این منطقه از جدول بسیار عجیب است، سبزپوشان اصفهان امروز شانس چندان زیادی برای بقا در لیگ برتر ندارند، چون سرنوشت آنها تنها در دست خودشان نیست و اگر نفت مسجد سلیمان و سایپا در هفته آخر امتیاز بگیرند، کار این تیم دشوار خواهد شد.
ذوب آهن در هفته پایانی میزبان مس رفسنجان است و حداقل روی کاغذ شرایط بهتری برای امتیاز گرفتن نسبت به دو تیم دیگر دارد. شاگردان مجتبی حسینی هم امتیاز سایپا هستند و تفاضل گل شان هم یک گل از این تیم بهتر است و اگر بتوانند این شرایط را در هفته پایانی هم حفظ کنند، می توانند به بقا امیدوار باشند.
در صورتی که ذوب آهن در این دیدار خانگی امتیاز از دست بدهد، بقا یا سقوطش به نتیجه دیدار سایپا و تراکتور دارد.
۳- سایپا
بدیهی است که سایپا کمترین شانس را نسبت به ۲ تیم دیگر دارد. نارنجی پوشان هم امتیاز با ذوب آهن و با یک گل کمتر از این تیم در رده پانزدهم جدول قرار دارند و از آن گذشته، این تیم باید در تبریز به مصاف تیمی برود که نه تنها در آمادگی کامل قرار دارد، بلکه برای کسب سهمیه آسیا می جنگد و این کار را برای آنها دشوار می کند.
سایپا حتی در صورتیکه موفق به شکست دادن تراکتور شود، در صورت پیروزی ذوب آهن برابر مس رفسنجان باز هم باید با تفاضل گلی پیروز شود که در این آیتم هم از ذوب آهن پیشی بگیرد.
نارنجی ها؛ کم شانس ترین برای بقا
در روز آخر نفت مسجد سلیمان در اراک به دیدار آلومینیوم می رود که این دیدار علاوه بر حساسیت برای نفت مسجد سلیمان، یک دیدار حیثیتی برای کاپیتان ها و سرمربیان سابق استقلال است که پس از ۵ شکست متوالی به فکر امتیاز گرفتن از یکدیگر هستند. همزمان با این بازی ذوب آهن در خانه با مس رفسنجانی بازی می کند که این بازی برای رقیب آنها حساسیت جدولی ندارد؛ و سایپا خارج از خانه با تیم بالانشین تراکتور بازی می کند که برای کسب سهمیه آسیا تلاش می کند.
ذوب آهن تنها تیمی است که در خانه اش بازی می کند و سایپا و نفت مسجد سلیمان خارج از خانه به میدان می روند و به نظر می آید ذوب آهن تنها تیمی است که بازی برای حریفش حساسیت جدولی و حیثیتی ندارد.
مقایسه شرایط ۳ تیم نشان داده است حداقل روی کاغذ سایپا که ضعیف ترین شرایط را داشته و باید با قوی ترین تیم خارج از خانه بازی کند، شانس کمتری نسبت به دو تیم دیگر برای بقا دارد، مگر آنکه اتفاقات خاصی در هفته آخر بیفتد.


منبع:

1400/05/04
21:01:06
5.0 / 5
214
تگهای خبر: بازی , پیروزی , تیم , سرمربی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری