نیم نگاه پرسپولیس به قهرمانی زودهنگام

نیم نگاه پرسپولیس به قهرمانی زودهنگام

هفته ما قبل پایانی لیگ برتر با تقابل تیم های صدرنشینی و قعرنشین به اوج حساسیت خود رسیده و امکان دارد امشب با قهرمان زودهنگام یا قعطی شدن سقوط دومین تیم لیگ مواجه شویم.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، هفته بیست و نهم و ما قبل پایانی لیگ برتر فوتبال ایران امشب با برگزاری هشت دیدار به صورت همزمان برگزار می گردد که در مهم ترین بازی ها تیم های مدعی قهرمانی پرسپولیس و سپاهان بازی خواهند کرد و سه تیم سایپا، ذوب آهن و نفت مسجدسلیمان برای بقا به میدان می روند. در این بین بعضی از تیم های میانه جدولی هم برای اندک شانس خود برای قرار گرفتن در رتبه چهارم جدول و کسب سهمیه احتمالی آسیا تلاش می کنند.

هر هشت دیدار این هفته یک شنبه سوم مرداد ساعت ۲۱: ۱۵ برگزار می شود.

پرسپولیس – تراکتور؛ ورزشگاه آزادی

پیشتاز مسابقات لیگ برتر و صدرنشنین لیگ بیستم در فاصله یک هفته مانده به اتمام مسابقات برابر تراکتور به میدان خواهد رفت. شاگردان گل محمدی با ۶۱ امتیاز صدرنشین هستند بدون توجه به هیچ تیم دیگری می توانند برای پنجمین بار به قهرمانی برسند. سرخپوشان در صورت غلبه بر تراکتور، فقط یک گام دیگر تا قهرمانی فاصله خواهند داشت اما در صورت لغزش در این دیدار، بهترین فرصت را به تنها رقیب جدی خود یعنی سپاهان خواهند داد.

احتمال پیروزی زود هنگام شاگردان گل محمدی در این دیدار هم می رود. اگر پرسپولیس رقیب خویش را در آزادی شکست دهد و سپاهان مقابل ذوب آهن به مساوی برسد (یا شکست بخورد) پرسپولیس در فاصله یک هفته تا اتمام لیگ بیستم قهرمان خواهد شد و به پنجمین جام متوالی خود دست خواهد یافت.

رقیب پرسپولیس یعنی تراکتور چند هفته قبل در همین ورزشگاه با هدایت سرمربی سابق خود یعنی رسول خطیبی به میدان رفت و با تحمل شکست، سوپرجام دیرهنگام فصل جاری را در تهران جا گذاشت و به تبریز رفت. آنها در بازگشت مجدد به تهران، به جای خطیبی، فیروز کریمی را سرمربی خود می بینند و با اوضاع و احوال موجود، به فکر قرار گرفتن در رده چهارم جدول هستند که مدعیان بسیاری هم دارد. باید دید فیروز کریمی با کوله باری از تجربه می تواند ترمز پرسپولیس را که هفته گذشته ماشین سازی را در تبریز گلباران کرده بکشد یا خیر.

سپاهان – ذوب آهن؛ ورزشگاه نقش جهان

حساس ترین بازی هفته در اصفهان و در داربی این شهر برگزار می شود. شاید این حساس ترین جدال دو تیم در یک دهه گذشته است که در بدترین مقطع زمانی فصل به مصاف هم می روند.

در یک طرف سپاهان در ادامه مسیر طولانی خود برای رسیدن به قهرمانی، قطعا احتیاج به کسب سه امتیاز این دیدار دارد. آنها برای جبران دو امتیاز کمتر نسبت به پرسپولیس، هیچ راهی جز پیروزی پیش روی خود نمی بینند چون که در صورت از دست دادن امتیاز در این بازی، امکان دارد پرسپولیس به قهرمان زودهنگام لیگ برتر هم تبدیل گردد.

اما وضعیت در سمت دیگر هم به همین اندازه بحرانی است. ذوب آهن فقط دو امتیاز بیشتر از سایپا دارد و برای بقا در لیگ، باید امتیازات بیشتری نسبت به حریف خود در قعر جدول کسب کند اما در بدترین زمان ممکن به سپاهان رسیده است. بازی آخر ذوب آهن در اصفهان با شکست بد موقع مقابل نساجی همراه بود تا وضعیت بحرانی تر هم شود.

با این اوصاف، باید دید اصفهان کدام یکی از تیم های خویش را فدا خواهد کرد؟

نساجی – استقلال؛ ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر

این دیدار را باید در زمره بازی هایی قرار داد که دو تیم به آنچه می خواستند رسیده اند. در صورت برد یا باخت دو تیم در دو بازی باقی مانده، تغییری در سرنوشت شان در لیگ بیستم رخ نمی دهد. با این وجود نساجی بعنوان یکی از بهترین تیم های نیم فصل دوم که بقای خود در لیگ برتر را هفته گذشته قطعی کرده، می تواند کار خویش را با شکست دادن استقلال در خانه تکمیل کند.

در سمت مقابل هم مجیدی و شاگردانش با وجود قعطی شدن سومی در لیگ و علیرغم مشکلات مدیریتی، همچنان مملو از انگیزه هستند و نشان دادند برای کسب امتیازات باقی مانده کم نمی گذارند. هر دو تیم در هفته گذشته رقبای خویش را شکست دادند و روی کاغذ مشکلی برای این دیدار وجود ندارد.

سایپا تهران – آلومینیوم اراک؛ ورزشگاه شهید دستگردی

در اهمیت این دیدار همین بس که علیرضا فغانی مقرر است آنرا قضاوت کند. سایپا پس از سالهای حضور در لیگ و قهرمانی در لیگ برتر، حالا در آستانه سقوط قرار دارد. آنها این هفته فرصت بزرگی برای پیروزی مقابل آلومینیوم و شکست احتمالی ذوب آهن مقابل سپاهان را پیش روی خود می بینند تا اختلاف دو امتیازی را جبران کنند و به دوران طولانی مدت حضور در لیگ برتر ادامه دهند. سعید اخباری و شاگردانش هفته گذشته هم جلوی گل گهر نمایش خوبی داشتند و با وجود بحران در کسب نتیجه، با یک امتیاز به تهران برگشتند و امیدهای خویش را زنده نگه داشته اند.

در سوی دیگر این میدان، آلومینیوم اراک که با علیرضا منصوریان قرار دارد در کورس تیم های میانه جدولی برای رده چهارم جدول است. البته منصوریان به دلیل جنجال در هفته گذشته و اخراج از زمین بازی، در این دیدار محروم است تا همین مسائل منجر به انتخاب فغانی برای قضاوت این دیدار حساس شود.

نفت مسجد سلیمان – گل گهر سیرجان؛ ورزشگاه شهید بهنام محمدی

اگر قرار باشد سایپا و ذوب آهن در دو هفته باقی مانده به پیروزی برسند، در این صورت محمود فکری باید فکری به حال تیمش بکند. آنها در هفته های گذشته باخته اند و با نظریه تبانی هم دست و پنجه نرم می کنند. دو هفته قبل فکری به شاگردانش انگ کم کاری زده بود و به جنجال بزرگ هفته بدل شد. با این وجود در هیاهوی این اتفاقات، او باید تیمش را در لیگ برتر حفظ کند؛ تیمی که پیش از فکری اوضاع بدی نداشت اما در هفته های اخیر به مشکل خورده و حالا باید با امیر قلعه نویی و تیم پرانگیزه او دیدار کند.

گل گهر در دومین فصل حضور در لیگ برتر در اندیشه قهرمانی در جام حذفی و البته کسب رتبه چهارم لیگ برتر است تا اندک شانس باقی مانده برای رسیدن سهمیه آسیا به تیم چهارم جدول را از آن خود کند. باید دید امیر قلعه نویی شاگرد خودش را به سمت سقوط هل می دهد یا خودش قربانی خواهد شد.

فولاد خوزستان – صنعت نفت آبادان؛ ورزشگاه شهدای فولاد

دیدار حیثیتی تیم های اهوازی و آبادانی بدون حضور تماشاگران هم خالی از انگیزه نیست. در نیم فصل نخست دو تیم حدودا شرایط مشابهی داشتند ولی اکنون صنعت نفت با سقوط آزاد دیگر شانسی برای سهمیه آسیا ندارد. در عوض نکونام و تیمش همچنان در جام حذفی هستند و در لیگ برتر هم به کسب رتبه چهارم فکر می کنند.

مس رفسنجان – پدیده مشهد؛ ورزشگاه شهدای صنعت مس

محمد ربیعی و مهدی رحمتی، دو مربی جوان لیگ برتری در هفته های پایانی لیگ تفکرات خویش را پس از برگزاری ۲۸ هفته، به نمایش می گذارند. مس با وجود عملکرد خوب در لیگ برتر، فصل را در نیمه دوم جدول به پایان می رساند که از دیدگاه مدیران این باشگاه قابل قبول است. با اینکه کسب امتیازات بازی های آینده وضعیت آنها را بهبود خواهد بخشید.

در عوض رحمتی و تیمش که در این هفته ها به خوبی امتیازات را کسب کرده اند، امیدوارند با کسب رتبه چهارم جدول شگفتی ساز شوند. رحمتی هفته قبل به نویدکیا و تیمش باخت و حالا به فکر بازگشت به مسیر پیروزی است.

ماشین سازی – پیکان

تیم سقوط کرده به لیگ دسته یک پس از شکست سنگین مقابل پرسپولیس، مقابل پیکان صف آرایی خواهد نمود. ماشین سازی آخرین بازی های خویش را هم به هر نحو ممکن برگزار می نماید و به نظر نمی رسد انگیزه زیادی در ساق پای بازیکنان مانده باشد ولی پیکان همچنان امیدوار است با کسب رتبه چهارم لیگ، فصل خوبی را از حیث نتیجه گیری در تاریخ این باشگاه به ثبت برساند.

منبع:

1400/05/03
12:38:10
5.0 / 5
206
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری