سخت ترین و آسان ترین قرعه تیم ملی

سخت ترین و آسان ترین قرعه تیم ملی

قاعدتا باید بر مبنای رده بندی تیم ها در رنکینگ فیفا بهترین و بدترین قرعه ممکن را برای تیم ملی ارزیابی نماییم. در این صورت مطلوب ترین قرعه این است که بخوریم به استرالیا، عراق، چین، عمان و لبنان. بدترین قرعه هم این است که با کره جنوبی، عربستان، امارات، سوریه و ویتنام هم گروه شویم. البته همه چیز هم به رده بندی تیم ها مربوط نمی گردد.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «مسابقات مرحله اول انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در منطقه آسیا به پایان رسید و ۱۲ تیم راه یافته به دور بعدی مشخص شدند. قرعه کشی مرحله بعدی و اصلی انتخابی جام جهانی روز سوم تیر برگزار می شود و آنجا ایران رقبایش را خواهد شناخت. هنوز زمان و شکل برگزاری مسابقات دور بعد مشخص نمی باشد. مرحله نهایی جام جهانی پاییز سال آینده در قطر برگزار می شود. ازاین رو چند ماه پیش از آن حتما باید تکلیف ۳۲ تیم اصلی حاضر در آن بازی ها مشخص شود. غیر از تیم ملی این ۱۱ تیم به دور بعدی رسیده اند: ژاپن، استرالیا، کره جنوبی، عربستان، امارات، سوریه، چین، عراق، عمان، ویتنام و لبنان.

فرمول صعود

تیم هایی که برشمردیم در دو گروه شش تیمی به رقابت خواهند پرداخت. از هر گروه دو تیم اول به صورت مستقیم راهی مرحله نهایی جام جهانی می شوند. تیم های سوم هم ابتدا یک بازی پلی آف بین خودشان برگزار می کنند و تیم فاتح راهی پلی آف بین قاره ای می شود. هنوز معلوم نیست تیم پنجم آسیا در پلی آف بین قاره ای به مصاف نماینده کدام قاره برود اما به هر حال تیم های سوم گروه های دوگانه هم شانس صعود خواهند داشت.

سیدبندی

قرعه کشی روز سوم تیرماه، تابع سیدبندی تیم ها بر مبنای رنکینگ فیفا است. ایران و ژاپن هم اکنون تیم های اول و دوم رنکینگ فیفا در آسیا هستند و طبیعتا در سید یک قرار گرفته اند. بدین سان احتمال هم گروهی ایران و ژاپن در مرحله بعدی صفر است. تیم هایی که در پنج سید دیگر کنار هم قرار گرفته اند هم با یکدیگر هم گروه نخواهند شد. در سید دوم کره جنوبی و استرالیا قرار دارند که یکی از این دو تیم حریف اصلی ما در مرحله بعدی خواهد بود. در سید سوم عربستان و عراق حضور دارند. در سید چهارم امارات و چین هستند. در سید پنجم سوریه و عمان را داریم و در سید ششم ویتنام و لبنان قرار گرفته اند.

سخت و آسان

قاعدتا باید بر مبنای رده بندی تیم ها در رنکینگ فیفا بهترین و بدترین قرعه ممکن را برای تیم ملی ارزیابی نماییم. در این صورت مطلوب ترین قرعه این است که بخوریم به استرالیا، عراق، چین، عمان و لبنان. بدترین قرعه هم این است که با کره جنوبی، عربستان، امارات، سوریه و ویتنام هم گروه شویم. البته همه چیز هم به رده بندی تیم ها مربوط نمی گردد. مثلا استرالیا برای ما طبیعتا رقیب آسان تری نسبت به کره جنوبی نیست. ما پس از هشتم آذر ۷۶ و آن نبرد معروف در ملبورن دیگر به مصاف استرالیا نرفته ایم و طبیعتا آنها برای گرفتن یک انتقام تاریخی، با انگیزه مضاعف به میدان خواهند آمد. نهایتا باید دید کدام قرعه برای تیم ملی رقم می خورد.

احتمال تغییر

همه چیز را گفتیم غیر از اینکه امکان دارد قبل از انجام قرعه کشی در رنکینگ فیفا تغییراتی رخ بدهد. روز گذشته برخی سایت های بین المللی با محاسبات شان از مسابقات اخیر ملی مدعی شدند احتمال بالا و پایین رفتن چند تیم وجود دارد. حتی در این صورت هم دو سید اول بدون تغییر می ماند. یعنی ما به ژاپن نمی خوریم و از بین استرالیا و کره جنوبی هم با یکی از آنها هم گروه خواهیم شد. در دو سید بعدی اما احتمال تغییر وجود دارد. بر این اساس امکان دارد در سید سوم عربستان و امارات کنار هم قرار بگیرند و سید چهارم از عراق و چین تشکیل گردد. در سیدهای پنجم و ششم هم مثل قبل شاهد حضور سوریه - عمان و لبنان - ویتنام خواهیم بود. اگر این تغییرات اتفاق بیفتد و شانس هم با ما یار نباشد، امکان دارد غیر از یکی از دو تیم کره و استرالیا، به صورت همزمان با دو تیم عربستان و عراق هم هم گروه شویم که به معنای واقعی کلمه گروه مرگ خواهد بود!»

منبع:

1400/03/28
13:37:47
5.0 / 5
291
تگهای خبر: بازی , تیم , تیم ملی , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری