جعفر سلمانی:

مقابل عراق خونسرد و منظم بازی كردیم

مقابل عراق خونسرد و منظم بازی كردیم

خوزستان ملی پوش خوزستانی با بیان این که مقابل عراق مثل بازی با بحرین خونسرد، منظم و صبور بودیم، اظهار داشت: پیروزی مقابل عراق حُسن ختامی بر ماه ها تلاش و برنامه ریزی جهت راهیابی به مرحله بعدی رقابت های جام جهانی 2022 قطر بود.


جعفر سلمانی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: فوتبال را از همان دوران کودکی در کوچه پس کوچه های محل زندگی ام روستای آبشار شادگان مانند تمامی بچه های محروم، شروع کردم و مثل بیشتر بچه های جنوب از همان دوران، عاشق توپ و فوتبال شدم. من به عشق توپ پلاستیکی از خواب بیدار می شدم و به عشق آن با پاهای برهنه در گرمای سوزان و طاقت فرسا در زمینهای خاکی بازی می کردم و سپس به عشق روز جدید دیگر با توپ، به رختخواب می رفتم.
خوزستان را هیچگاه نمی توان بدون فوتبال تصور کرد
وی درباره دنیای فوتبال در مهد فوتبال، خوزستان و زادگاهش شادگان نیز اظهار داشت: اساسا فوتبال در رگ و خون بچه های خوزستان و شادگان جریان دارد و به قولی بچه ها در خوزستان فوتبالیست به دنیا می آیند. به نظر من اگر فوتبال را از بچه های خوزستانی بگیرند، گویی زندگی را از آنها گرفته اند. در خوزستان و شهرم شادگان و روستایم آبشار، مردمانش خصوصاً بچه ها با فوتبال زندگی می کنند و با آن نفس می کشند. خوزستان را هیچ وقت نمی توان بدون فوتبال تصور کرد برای اینکه خوزستان، مهد و شناسنامه فوتبال ایران است و در تاریخ طویل و عریض تیم ملی، بعد از تهران، بیشترین بازیکن را به تیم های مختلف ملی کشورمان تقدیم کرده است.
در فوتبال خوزستان عرضه و تقاضا همخوانی ندارد
این فوتبالیست افزود: در خوزستان استعدادهای فراوانی وجود دارند اما چشم بینایی نیست تا آنها را ببیند و از سویی امکانات این جا نیز در حد و اندازه بازیکنان فوتبال و استعدادهایش وجود ندارد. این جا به صورتی عرضه و تقاضا با یکدیگر همخوانی ندارد. خوزستان و شادگان معدنی تمام نشدنی از بازیکنان مستعد و درخشانی است که برای شناسایی، پرورش و شکوفایی آنها نیاز به امکانات و زیرساخت های فراوانی است تا بتوان استعدادهای بالقوه را به بالفعل درآورد. اساسا با پتانسیلی که در حوزه فوتبال در خوزستان موجود است، می توان تیم های ملی و حتی باشگاهی کشور را در تمامی رده های سنی اش تغذیه و تامین کند اما متاسفانه کمتر به این دیار نفت، نخل، آفتاب و فوتبال بها داده می شود. ان شاالله مسئولان محترم نگاهی دوستانه و مهربانانه به بچه های محروم خوزستان و خصوصاً شادگان داشته باشند.


برای همیشه مدیون سرجیو هستم
وی همین طور درباره تاثیر پائولو سرجیو سرمربی سابق نفت آبادان در پیشرفت وی در فوتبال، اظهار داشت: من در رده های جوانان و امیدها به همراه تیم صنعت نفت در لیگ برتر کشور بازی کردم و از آن طریق به تجارب گران بهایی دست یافتم. ابتدا آقای کمالوند از بنده در تیم اصلی نفت آبادان بهره برد و جا دارد از او تشکر کنم. سال بعد نیز سرجیو پرتغالی سرمربی صنعت نفت شد و من را بیشتر به بازی گرفت. او خیلی به من اعتماد کرد و مسئولیتم را چند برابر کرد. من نیز تمام تلاشم را کردم تا جواب اعتمادش را بدهم. من با تلاش، ممارست و زحمات فراوان، توانستم جواب اعتماد سرجیو را بدهم. او حق بزرگی به گردن من دارد و چیزهای زیادی از او یاد گرفتم و برای همیشه مدیون او هستم. در فصل طی شده نیز در تیم پورتیموننزه زیر نظر سرجیو فعالیت کردم و چیزهای جدیدتری از او آموختم. سرجیو تفکر و زندگی حرفه ای را به من آموخت و امیدوارم این همکاری همچنان ادامه داشته باشد.
حضور در فوتبال پرتغال، افق جدیدی به روی من گشود
سلمانی درباره حضور در فوتبال پرتغال و بازی در تیم پورتیموننزه نیز عنوان کرد: ورود به لیگ برتر حرفه ای فوتبال پرتغال و باردیگر بازی کردن زیر نظر پائولو سرجیو، نقطه عطفی در زندگی ورزشی ام شمرده می شود. وی در این یک سال تغییرات فراوانی در سبک زندگی، شیوه بازی، نگرش و نگاهم به فوتبال مدرن امروزی، پدیدار کرد. اساسا تجربه بیشتری پیدا کردم و با فرهنگ فوتبالی و اجتماعی جدیدی آشنا شدم و با بازیکنانی که از کشورهای مختلفی در تیم پورتیموننزه حضور دارند، شرایط جدیدی را تجربه کردم. هرچه بود، شرایط جدید، دیدگاه و افق جدیدی را به روی من گشود و من را نسبت به آینده امیدوارتر کرد.
قرار گرفتن در ترکیب اصلی تیم های پرتغالی ساده نیست
وی در پاسخ به این پرسش که کیفیت لیگ برتر پرتغال را به چه صورت می بینید؟ اظهار داشت: کیفیت فوتبال پرتغال بسیار بالا است و بازی کردن در آن به این راحتی ها هم نیست. بیشتر تیم های پرتغالی از بازیکنان آمریکای جنوبی (به ویژه برزیل)، آفریقایی و حتی اروپای شرقی و مرکزی استفاده می نمایند و در وصف سطح کیفی لیگ پرتغال همین بس که تیم پورتو که دوست خوبم آقا مهدی طارمی ستاره آن شمرده می شود با حذف یوونتوس تا مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان نیز صعود کرد و در دو دیدار رفت و برگشت فقط با اختلاف یک گل توسط چلسی حذف شد. تیمی که با مغلوب کردن منچسترسیتی به قهرمانی چمپیونزلیگ رسید. بدین سبب رقابت در لیگ پرتغال و قرار گرفتن در ترکیب اصلی، کار ساده ای نیست و نیاز به تلاش طاقت فرسا دارد.


بهترین لحظه زندگی فوتبالی ام، دعوت به تیم ملی بود
این فوتبالیست خوزستانی درباره دعوت به تیم ملی ایران و احساسش از بازی در تیم ملی، اشاره کرد: بعد از حضور در لیگ پرتغال و بازی کردن مجدد زیرنظر پائولو سرجیو، دعوت به تیم ملی کشورم از طرف دراگان اسکوچیچ که یک نیم فصل رویایی را با وی در تیم صنعت نفت سپری کردم، بهترین لحظه زندگی فوتبالی ام شمرده می شود. باید در چنین شرایطی قرار بگیرید تا بتوانید آنرا درک کنید. نخستین حضورم در اردوی تیم ملی احساس فوق العاده و بی نظیری را در من به وجود آورد که هیچگاه آنرا فراموش نخواهم کرد. در بازی مقابل تیم ملی سوریه که نخستین بازی ملی ام محسوب می شود، بازیکنان باتجربه تیم به خوبی من را پذیرفتند و تجارب خودرا در اختیارم قرار دادند. ما همانند یک خانواده در کنار هم زندگی می نماییم تا از لباس و پرچم مقدس کشورمان جانانه دفاع نماییم. ما همه یک روح در قالب یک تیم بودیم و آن تیم ملی ایران است. ما نماینده ۸۵ میلیون ایرانی هستیم که با فوتبال زندگی می کنند. هرچه داریم از وطن و خاک پاکش داریم، هرچه داریم از مردم شریف، نیک اندیش و خونگرمش داریم.
فضای اردوی تیم ملی بسیار دوستانه و برادرانه بود
وی همین طور درباره جو و کیفیت اردوی تیم ملی هم عنوان کرد: ما از شروع سال جدید دو اردوی کوتاه مدت در تهران و کیش داشتیم و در طول این مدت با تلاش فدراسیون، اسکوچیچ و سایر کادر سرپرستی تیم ملی و خصوصاً آقای باقری و آقای هاشمیان، تمرینات بسیار منظم و با کیفیتی را پشت سر گذاشتیم. فدراسیون با انتخاب جزیره کیش بهترین تصمیم را در شبیه سازی آب و هوایی با کشور بحرین گرفت و بازیکنان تیم، تطابق پذیری خوبی را سپری کردند، بااینکه من در شادگان با چنین شرایطی بزرگ شدم. فدراسیون در جزیره کیش و کشور بحرین همه نوع امکانات را در اختیار کادرفنی و بازیکنان قرار داد که جا دارد از مسئولان منطقه آزاد جزیره کیش نیز تشکر کنم. فضای اردو همانطور که گفتم، بسیار دوستانه و برادرانه بود و اسکوچیچ و دستیارانش، فضای با طراوت و نشاط آوری را در اردوی تیم ملی به وجود آوردند و درکل، همه چیز از پیش برنامه ریزی شده بود و ما هیچ کمبودی احساس نکردیم.
سلمانی درباره دیدارهای تیم ملی در انتخابی جام جهانی نیز اظهار داشت: همه مجموعه تیم ملی از روزی که بعنوان سربازان مردم و کشور در قالب تیم ملی فوتبال، اردوی آماده سازی را شروع کردیم، هدف مان، پیروزی در هر چهار بازی بود که خوشبختانه به لطف خدا و همت بازیکنان و دعای خیر مردم، در هر چهار بازی پیروز شدیم و فکر کنم دل میلیونها ایرانی را شاد و خوشحال کردیم. حالا نگاه و توجه ما و تصمیم گیران اجرائی و فنی تیم ملی به مرحله بعدی بازی ها است و مطمئنا با تمام توان خودرا آماده مرحله سخت تری از مرحله پیشین خواهیم کرد.
به عهد خود وفادار ماندیم
وی با اشاره به بازی های تیم ملی قبل از دیدار حساس و تعیین کننده مقابل عراق، اشاره کرد: ما بازیکنان تیم ملی در مدت زمانی که در کوران رقابت ها بودیم، طبق برنامه از پیش تعیین شده اسکوچیچ و دستیارانش بازی به بازی پیش رفتیم، هرچند زمین المحرق (جایی که مقابل هنگ کنک و عراق بازی داشتیم) چمن مناسبی نداشت و بازی کردن روی زمین، مشکلاتی را برای بازیکنان تکنیکی ما به وجود آورده بود اما همه تیم چه کادرفنی و سرپرستی و چه بازیکنان و سایر عوامل تیم از همان روز اول با هم عهد بستیم که در مقابل کلیه مشکلات ممکن و پیش روی، قدمی عقب نکشیم تا مردم خودرا با صعود از این مرحله شاد نماییم و به عهد خود نیز وفادار ماندیم. بحرین را بعد از سالیان سال در زمینش بردیم و دو تیم هنگ کنگ و کامبوج را نیز پشت سر گذاشتیم. ما در گروه خود، تنها تیمی بودیم که چهار بازی را پشت سر هم انجام دادیم.


مقابل عراق مثل بازی با بحرین خونسرد، منظم و صبور بودیم
این ملی پوش فوتبال در پاسخ به این پرسش که چگونه بعد از سال ها مقابل تیم ملی عراق به پیروزی رسیدید و آیا تیم ملی می تواند به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر راه پیدا کند؟ اظهار داشت: ما از همان لحظه ابتدایی ورود به بحرین مصمم بودیم تا بحرین و عراق را ببریم تا باخت در دور رفت را جبران نماییم و برای صعود نیز چاره ای جز این کار نبود. دراگان برای ما نقشه راه کشیده بود و ما بازی به بازی پیش می رفتیم. پیروزی مقابل عراق حُسن ختامی بر ماه ها تلاش و برنامه ریزی جهت راهیابی به مرحله بعدی رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بود. همه بچه ها عزم راسخی داشتند که بهترین عملکرد خودرا مقابل عراق انجام دهند. مهم تمرکز کردن روی برنامه های کادرفنی و پرداختن به بازی خودمان و پرهیز از حواشی و جنگ های روانی بود که احتمال می دادیم حریف برای برهم زدن نظم تیمی و تمرکز ما انجام دهد. ما در بازی مقابل عراق دقیقا مثل بازی مقابل بحرین خونسرد، منظم و صبور بودیم و مطمئن بودیم با چنین برنامه ای عراق حریف ما نمی گردد، برای اینکه هوش و بازی خوانی دراگان، کیفیت و تجربه بازیکنان ما نقطه قوت ما بود، چیزی که عراقی ها از آن کم بهره بودند.
هدف نهایی همه ما راه یافتن به جام جهانی است
وی ادامه داد: ان شاءالله در مرحله بعدی و پایانی راهیابی به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به یاری خدا، با ثبات در کادرفنی، همت و تلاش همه بازیکنان و دعای خیر مردم و برنامه ریزی فدراسیون و مسئولان تیم ملی برای سومین بار متوالی راهی جام جهانی شویم تا دل تمامی هموطنان خودرا شاد نماییم و آنها را با نشاط و مسرور ببینیم. باردیگر تکرار می کنم، هدف نهایی همه ما راه یافتن به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است برای اینکه ما دارای مسئولانی دلسوز و ساعی در فدراسیون، کادر فنی قوی و بازیکنان بین المللی و دعای خیر ۸۵ میلیون ایرانی هستیم که عاشقانه فوتبال را دوست دارند و ما همیشه از آنها انرژی می گیریم.1400/03/27
23:21:23
5.0 / 5
264
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری