ضربه شروع مجدد و سانتر تعطیل شد

تغییر روش گلزنی تیم ملی با اسكوچیچ

تغییر روش گلزنی تیم ملی با اسكوچیچ

تیم ملی در پنج بازی گذشته زیر نظر دراگان اسکوچیچ فقط یک مرتبه روی سانتر به روی دروازه یا ضربات شروع مجدد به گل رسیده در بقیه موارد در جریان مسابقه و با پاس های در عمق و عرض زمین به گل رسیده است.


به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، بعد از پیروزی تیم ملی فوتبال ایران بر بحرین در قالب انتخابی جام جهانی، تیم ملی دو دیدار دیگر برای راه یابی به مرحله بعد دارد که یکی از این بازی ها با کامبوج و دیگری دیدار سرنوشت ساز با عراق است.
تیم ملی تا رسیدن به این بازی ها، زیر نظر دراگان اسکوچیچ در پنج بازی به میدان رفته و روی هم رفته ۱۴ گل زده و دو گل را دریافت کرده است. نگاهی به تاکتیک تیم ملی برای رسیدن به گل، حاکی از این است که تیم اسکوچیچ بیشتر از هر چیزی روی ضدحملات و بخصوص پاس های در عمق تبحر دارد و از این طریق بیشتر از هر چیزی به گل رسیده است.
سابقه فوتبال ملی ایران حکایت از گلزنی روی ضربات کرنر، ایستگاهی و به صورت کلی ضربات شروع مجدد دارد اما اسکوچیچ و شاگردانش فقط یک مرتبه از روی ضربه کرنر دروازه سوریه را گشوده اند.
بررسی این ۱۴ گل، حکایت از تنوع مدلهای گلزنی تیم ملی دارد که بیشتر از همه، پاس ها و ارسال های در عمق و در ادامه پاس های به اصطلاح "کات بک" از گوشه محوطه هجده قدهم به مقابل با داخل محوطه شش قدم دارد.
از طرفی هیچ یک از گل های تیم ملی در دوران سرمربیگری این مربی کروات، روی سانتر از جناحین در خلال بازی به ثمر نرسیده است.
وجود مهاجمان و هافبک های مختلف با خصوصیت های فنی مختلف، دستان سرمربی تیم ملی برای عرضه گلزنی باز گذاشته است. اسکوچیچ و شاگردانش به واسطه تاکتیک فعلی تیم ملی مشکلی برای غلبه بر رقبا نداشتند و در صورت صعود از این مرحله، در دور سوم انتخابی جام جهانی با رقبای صاحب نام مانند استرالیا، کره جنوبی، عربستان، امارات و... رو به رو خواهند شد.
با اینکه که تیم ملی برای گلزنی راه های متفاوتی را آزمایش کرده، اما با بهبود عملکرد هافبک های و مدافعان کناری و ارسال های بهتری از روی ضربات شروع مجدد، بطور قطع تیم ملی می تواند از این دو روش هم به گل های بیشتری برسد و در مقابل رقبا عملکرد بهتری را به نمایش بگذارد. کما این که در چند بازی گذشته هافبک های و مدافعان کناری سانترهای چندان زیادی به روی دروازه انجام نداده اند و در بازی با بحرین هم هیچ یک از ارسال ها از روی ضربات شروع مجدد کیفیت زیادی نداشت.
در ادامه نگاهی خواهیم داشت به خلاصه ای از گل های تیم ملی در دوران سرمربیگری دراگان اسکوچیچ که به صورت با برگزاری بازی دوستانه مقابل ازبکستان شروع شده و تا بازی با بحرین ادامه داشته است.
ازبکستان یک - ایران ۲
گل اول توسط آزمون روی شوت از پشت محوطه جریمه
گل دوم توسط طارمی از روی نقطه پنالتی
بوسنی صفر - ایران ۲
گل اول روی پاس در عرض امیری به محوطه جریمه و ضربه فنی کاوه رضایی از مقابل محوطه شش قدم
گل دوم ایران روی ارسال در عمق عزت اللهی و شوت روی پای از جانب مهدی قایدی
ایران ۳ - سوریه صفر
گل اول از راه ارسال قلی زاده از روی نقطه کرنر و ضربه سر کنعانی زادگان
گل دوم پس از از دست رفتن موقعیت تک به تک آزمون و شوت مهدی طارمی روی توپ برگشتی
گل سوم با انجام ضد حمله سریع و انتقال توپ به مقابل محوطه جریمه و شوت انصاری فرد
ایران ۳ - هنگ کنگ یک
گل اول روی شوت قلی زاده از زاویه بسته
گل دوم با ارسال به روی دروازه و برگشت توپ و شوت امیری روی توپ برگشتی
گل سوم با پاس در عض ترابی به داخل محوطه شش قدم و گلزنی انصاری فرد
ایران ۳ - بحرین صفر
گل اول با پاس در عمق طارمی و گل زدن آزمون در موقعیت تک به تک
گل دوم با پاس در عمق طارمی و گل زدن آزمون در موقعیت تک به تک
گل سوم با پاس نوراللهی به داخل محوطه جریمه و گل طارمی در موقعیت تک به تک
نحوه گلزنی تیم ملی نشان داده است که بازیکنان روی بعضی از گل های به دلیل جایگری و شناخت متقابل از همدیگر، سبب موقعیت سازی و گل های پرتعداد حداقل در سه بازی گذشته تیم ملی شده اند.
منبع:

1400/03/19
23:37:00
5.0 / 5
289
تگهای خبر: بازی , بازیكن , پیروزی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری