طارمی طلسم جزیره را می شكند؟

طارمی طلسم جزیره را می شكند؟

به گزارش بازی فوتبال «در تمام دنیا هیچ مقصدی برای فوتبالیست های ایرانی بدیمن تر از فوتبال باشگاهی انگلستان نبوده است... همه در انگلستان به مشکل خوردند. بین نسل کنونی از بازیکنان ایرانی اما، اگر قرار باشد فقط یک نفر بتواند این طلسم را بشکند، او مهدی طارمی است. ستاره بوشهری با خونسردی بالا و توانایی های کم نظیرش، از پس هموارکردن خاک سرکش جزیره برخواهد آمد. پس این انتقال اگر رقم بخورد، می تواند نقطه آغاز یک طلسم شکنی هم باشد.»به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، روزنامه همشهری نوشت: «حرف و حدیث ها در مورد احتمال پیوستن مهدی طارمی به یک تیم انگلستانی هر روز بیشتر می شود؛ تیمی که گفته می شود تاتنهام است و یک پیشنهاد هنگفت برای به خدمت گرفتن ستاره ایرانی آماده کرده. خود طارمی شایعات را تأیید یا تکذیب نمی کند اما به هر حال دور از انتظار نبود که پس از درخشش استثنایی در اولین فصل بازی برای پورتو، او با پیشنهادهایی مواجه شود. از قرارداد این بازیکن با پورتو هنوز ۲ فصل دیگر باقی مانده اما بعید نیست در ازای یک سود قابل توجه، باشگاه پرتغالی راضی به ترانسفر طارمی شود.

می گویند تاتنهام برای جذب طارمی ۶۰ میلیون یورو کنار گذاشته است. از این خبرها در دوران نقل وانتقالات زیاد داریم و خیلی مواقع هم گزارش ها اغراق آمیز و نادرست هستند اما اگر خبر علاقه تاتنهام به جذب مهدی با چنین مبلغی درست باشد، برنده اصلی باشگاه پورتو است. این تیم ابتدای فصل طارمی را فقط در ازای ۵ میلیون یورو از ریوآوه جذب کرد، ازاین رو طبیعی است که در صورت فروش او با این قیمت، سودی هنگفت نصیب آبی پوشان پرتغالی خواهد شد. حالا بگذریم از منفعت فنی فراوانی که طارمی در این یک سال برای پورتو داشت.

در صورت انتقال به تاتنهام، طارمی احیانا جانشین هری کین خواهد شد؛ یکی از بهترین مهاجمان حال حاضر فوتبال جهان که مدت هاست زمزمه جدایی اش از جمع سفیدپوشان به گوش می رسد. او ۳ فصل دیگر با باشگاه انگلیسی قرارداد دارد اما خواستار حضور در یک تیم بزرگ تر و فتح عناوین قهرمانی است. گویا این اتفاق در همین تابستان رخ خواهد داد. رسانه های انگلیسی قیمت کین را ۱۵۰ میلیون پوند تخمین می زنند که رقم تندی است اما حتی تصور اینکه کین برود و طارمی بعنوان یکی از نفرات جانشین او جذب شود بسیار وسوسه کننده است. فرض کنید ستاره ایرانی با سون هیونگ مین همبازی شود. جذاب نیست؟

در تمام دنیا هیچ مقصدی برای فوتبالیست های ایرانی بدیمن تر از فوتبال باشگاهی انگلستان نبوده است. طی ۲۵ سال قبل بهترین و بااستعدادترین بازیکنان ایرانی راهی فوتبال جزیره شدند اما به اندازه کافی موفق نبودند. از کریم باقری و حسین کعبی بگیرید تا آندو و کریم انصاری فرد و همین علیرضا جهانبخش؛ همه در انگلستان به مشکل خوردند. بین نسل کنونی از بازیکنان ایرانی اما، اگر قرار باشد فقط یک نفر بتواند این طلسم را بشکند، او مهدی طارمی است. ستاره بوشهری با خونسردی بالا و توانایی های کم نظیرش، از پس هموارکردن خاک سرکش جزیره برخواهد آمد. پس این انتقال اگر رقم بخورد، می تواند نقطه آغاز یک طلسم شکنی هم باشد.»
1400/03/08
11:23:57
5.0 / 5
379
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری