قنبرزاده:

باشگاه ها جرایم انضباطی بازیكنان را از قراردادشان كسر كنند

باشگاه ها جرایم انضباطی بازیكنان را از قراردادشان كسر كنند

به گزارش بازی فوتبال سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال اظهار داشت: 70 تا 80 درصد جرایم بازیکنان را باشگاه ها می دهند ولی اگر با افزایش جرایم مالی، مبلغ از قرارداد بازیکن متخلف کسر شود، مطمئنا بازدارنده خواهد بود.


به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، منصور قنبرزاده، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال درباره اتفاقات دو دیدار سپاهان - پرسپولیس و پرسپولیس- استقلال و لزوم برخورد قاطعانه ارکان قضایی فدراسیون اظهار داشت: جلسه ویژه ای را روز گذشته با حضور رئیس فدراسیون و روسای کمیته انضباطی، اخلاق و داوران برگزار کردیم. در حقیقت یک بررسی دوباره کردیم و لطمه شناسی کردیم که چند نتیجه داشت.
وی افزود: در سالهای قبل دو یا حداکثر سه بازی پایانی لیگ برتر فوتبال در برگزاری شرایطی ویژه داشت. نمایندگان و ناظران ویژه ای از کمیته اخلاق و انضباطی در این مسابقات حضور پیدا می کردند. در این جلسه قرار شد پس از مسابقات انتخابی جام جهانی و شروع مجدد مسابقات لیگ برتر، کارگروه نظارت ویژه برای برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال تشکیل گردد. اعضای این کارگروه روسای کمیته انضباطی، اخلاق، دو نفر از نمایندگان تام الاختیار سازمان لیگ و رئیس حراست هستند و زیر نظر سرپرست دبیرکلی، نظارت ویژه روی تمام اتفاقات و مسابقات خواهند داشت. حتی مسائل بیرون از مسابقات را این اعضا رصد و پیگیری خواهند کرد.
قنبرزاده افزود: قرار شد تا روز پنجشنبه تصمیمات نهایی برای این دو دیدار گرفته شود. روسای ارکان قضایی فدراسیون (کمیته انضباطی، اخلاق و استیناف) از افراد بسیار باتجربه هستند و سوابقی که از این عزیزان داریم انصافا هم به لحاظ ورزشی و هم به لحاظ قضایی بسیار مناسب می باشد. طبق بخشنامه برای هر تخلفی جرایمی مشخص است که تشخیص آن با ارکان قضایی است. آنچه مسلم است این کمیته ها کاملا مستقل هستند و دخالتی در تصمیمات این ارکان قضایی نداریم. در حقیقت به دور از هرگونه هیجانات تصمیمات به تناسب جرم و سوابق قبلی اعمال می شود. از باشگاه ها درخواست دارم از آدم متخلف خیلی دفاع نکنند و کورکورانه از بازیکن یا کادر که بی انضباطی دارند دفاع نکنند و خودشان برخورد کنند.
سرپرست دبیرکلی فدراسیون اظهار داشت: اتفاقا در یک فضای دیگر جلسه ای با این عزیزان داشتیم و قرار شد در افزایش جرایم بازیکن، کادر فنی و.... یک موضوع معقولی باشد. به تناسب این افزایش خشونت، جرایم هم افزایش پیدا کند. هم چنین از باشگاه ها درخواست نماییم به لحاظ قانونی جرایمی که صورت می گیرد از الزاماتی باشد که باید از دستمزد بازیکن کسر شود. ۷۰ تا ۸۰ درصد جرایم بازیکنان را باشگاه ها می دهند ولی اگر با افزایش جرایم مالی، مبلغ از قرارداد بازیکن متخلف کسر شود، مطمئنا بازدارنده خواهد بود.
قنبرزاده هم چنین بیان کرد: به نمایندگی از فدراسیون فوتبال بابت این اتفاقات رخ داده، عذرخواهی می کنم. نباید موجب تکدر خاطر ملت خوب کشورمان با این سعه صدر شوند و قول می دهیم که این مسائل را به شدت پیگیری می نماییم.
سرپرست دبیرکلی فدراسیون در بخش پایانی صحبت های خود درباره انتخاب کامرانی فر بعنوان سرپرست دپارتمان داوری توضیح داد و اظهار داشت: حسن کامرانی فر بعنوان رئیس دپارتمان داوری مشغول به کار شده است. او از داوران باتجربه کشور است و تحصیلات عالیه دارد. قرار شد در این تعطیلات لیگ ارزیابی از کل مسابقات و تعداد داورانی که در این رقابتها قضاوت کردند داشته باشد و اطلاعات جامعی را دراین زمینه عرضه کنند. البته بنا این است در این ۷ هفته باقیمانده از مسابقات از داوران بسیار مجرب و با تجربه استفاده گردد.
منبع:

1400/02/28
21:34:04
5.0 / 5
602
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری