متخلفان بازی سپاهان - پرسپولیس و داربی 95 در محكمه

متخلفان بازی سپاهان - پرسپولیس و داربی 95 در محكمه

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال پرونده قطوری را برای درگیری در دو بازی سپاهان - پرسپولیس و داربی ۹۵ تهران تشکیل داده و بعد از شنیدن دفاعیه متخلفان، احکام خویش را صادر خواهد نمود.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، ماجرای درگیری های اخیر در دو مسابقه حساس لیگ برتر ایران، تبدیل به پرونده انضباطی قطوری برای طرفین ماجرا شده است. علاوه بر ابعاد عمومی درگیری ها در دو بازی سپاهان و پرسپولیس و داربی ۹۵ تهران، هر سه تیم به صورت جداگانه شکایت هایی را از همدیگر داشته اند.

این اتفاق، با واکنش تند کمیته انضباطی روبرو شده و پرونده این دو دیدار به سرعت مورد بررسی کارشناسان قرار گرفته؛ به صورتی که رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال از برخورد بدون بخشایش این کمیته با متخلفان دربی ۹۵ و دیدار سپاهان - پرسپولیس اطلاع داد.

قرار است متخلفان این دو دیدار لایحه دفاعیه خویش را ظرف ۴۸ ساعت به کمیته انضباطی ارسال نمایند و همینطور بعضی از بازیکنان و مدیران عامل این سه باشگاه برای این دو پرونده مجزا، راهی جلسه با کارشناسان حقوقی کمیته انضباطی خواهند شد.

سپاهان – پرسولیس

اگر بازیکنان و عوامل دو تیم چند دقیقه حوصله به خرج می دادند، چه بسا چنین پرونده ای تشکیل نمی شد. این اتفاق درست پس از سوت اتمام مسابقه و در هنگام دو تیم از زمین و ورود به رختکن های خودی رخ داد و افراد بیشتر وارد درگیری شوند.

کمیته انضباطی هفت نفر را از دو تیم سپاهان و پرسپولیس متخلف شناخته است. احسان کوراهیه، سید جلال حسینی، حسین کنعانی زادگان و سعید آقایی از تیم پرسپولیس و محمد رضا حسینی، یاسر جمالی و عزت الله پورقاز از تیم سپاهان نفراتی هستند که به صورت فردی و مدیران عامل دو باشگاه به نمایندگی از این دو تیم متخلف شناخته شده اند.

علاوه بر این هر دو تیم شکایت های را نسبت به اتفاقات قبل و پس از مسابقه نسبت به همدیگر داشته اند و مستندات خویش را در فضای مجازی و همچنین در اختیار کمیته انضباطی قرار داده اند.

البته جلسه رسیدگی به این پرونده عقب افتاده اما با عنایت به اهمیت موضوع، مقرر است به سرعت صورت گیرد تا این کمیته حکم نهایی خویش را درباره متخلفان صادر کند.

پرسپولیس – استقلال

می توان گفت علت بالا گرفتن حساسیت ها نسبت به این دو پرونده، درگیری در این بازی بود. داربی تهران در لحظات پایانی دست خوش درگیری چندین تن از عوامل دو تیم بود و در نهایت صحنه های ناشایستی در وسط زمین صورت گرفت که با وساطت حاضران مساله جمع شد اما کمیته انضباطی از این مورد به آسانی عبور نخواهد کرد.

یک تکل خشن از محمد نادری و در ادامه اعتراض بازیکنان پرسپولیس سبب شروع درگیری شد و کمیته انضباطی نفرات متخلف را برای حضور در جلسه دعوت کرده است.

مهدی ترابی، فرشاد فرجی، محمد نادری و بهزاد غلامپور در مورد مداخله در نزاع جمعی و سایر تخلفات انتسابی در نشست کمیته انضباطی شرکت خواهند کرد.

همچنین شکایت هایی هم از جانب دو تیم صورت گرفته است. استقلال نسبت به شادی پس گل عیسی آل کثیر به دلیل آنچه «توهین به این تیم عنوان شده» و همینطور فرشاد فرجی به دلیل بیان کلمات توهین آمیز شکایت کرده است.

از سوی دیگر پرسپولیسی ها نسبت به اظهارات فرهاد مجیدی در نشست خبری به دلیل آنچه «توهین به وزیر ارتباطات خوانده شده» شکایت کرده است.

با این پرونده های مختلف، باید دید کمیته انضباطی بعد از شنیدن اظهارات طرفین، حکم خویش را اعلام خواهد کرد؛ حکمی که سبب نگرانی هایی در هر دو تیم شده که مبادا محرومیت سنگینی را برای هر یک از آنها به دنبال داشته باشد.

منبع:

1400/02/27
10:00:22
5.0 / 5
380
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری