حاج رضایی :

موفقیت پرسپولیس مثل یك پانسمان ساده است

موفقیت پرسپولیس مثل یك پانسمان ساده است

به گزارش بازی فوتبال مربی پیشین تیم ملی ایران ضمن اشاره به مشکلات مدیریتی فوتبال کشورمان، اظهار داشت: برانکو ایوانکوویچ ریشه ای قوی در پرسپولیس از لحاظ فنی کاشت و هنوز هم رد پای تاکتیک های وی در پرسپولیس دیده می شود.امیر حاج رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره عملکرد تیم های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ آسیا اظهار داشت: این مسابقات نشان داد فوتبال ایران به چه چیزهایی نیاز دارد و چه کمبودهایی از لحاظ مدیریتی داریم. ضربه هایی که باشگاه های ما در این رقابت ها خوردند ناشی از مدیریت اشتباهی بود که در فدراسیون وجود داشت.
کارشناس فوتبال ایران با انتقاد از عملکرد مسؤلان پیشین فدراسیون فوتبال اضافه کرد: اینکه تیم های ما نتایج چندان جالبی نگیرند نشان داده است که ما هنوز از سطح فنی تیم ها در قاره آسیا هم فاصله داریم.
وی تصریح کرد: فکر می کنم مشکل باشگاه ها در گرفتن نتایج خوب و قابل قبول تنها به مدیران و مربیان آنها بر نمی گردد، بلکه تخریب فوتبال ایران از فدراسیون قبلی شروع شد. مدیران فدراسیون در چهار سال قبل بیشترین ضربه را وارد کردند. آنها از لحاظ مالی و زیرساخت های فوتبالی لطمه ها جبران ناپذیری زدند. در دو ماهی هم که آقای عزیزی خادم آمده است موردی ندیده ایم اما فعلا برای قضاوت عملکرد او بسیار زود است.
حاج رضایی راجع به فاصله بین تیم های ایرانی با باشگاه های آسیایی خاطرنشان کرد: مشکل ما کمبود استعداد نیست. اگر می گویم از لحاظ فنی در سطح خوبی نیستیم بنابراین است اما اگر بخواهیم از لحاظ سخت افزاری نگاه نماییم واقعاً در مقابل خیلی از کشورها چیزی نداریم. اگر باشگاه های ما زمین چمن مناسب ندارند یا میزبانی نگرفتند ربطی به مدیران آنها ندارد بلکه آقایانی که در فدراسیون نشسته اند نباید این معضل را ایجاد می کردند.
او درباره نمایش پرسپولیس، استقلال، تراکتور و فولاد خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم نگاه فنی نماییم نمی توانیم از مباحث پیچیده مدیریتی به سادگی گذر نماییم. به همین خاطر نباید تیمی را که دست بسته به آسیا می رود مورد ارزیابی فنی قرار دهیم. تیم های ایرانی در دور رفت خوب بودند اما در دور برگشت ضعیف ظاهر شدند. این مورد به علت ضعف بدنی است. اینکه بخواهیم بهانه جویی نماییم که آنها پول دارند و بهترین ها را انتخاب می کنند ساده ترین روش است اما در مجموع فکر می کنم مشکلات مدیریتی در فوتبال بیداد می کند و روی نتایج تیم ها هم تاثیر مستقیم می گذارد.
حاج رضایی اضافه کرد: ارکان مدیریتی در سالهای اخیر در جایگاه صحیحی قرار نداشتند. به همین خاطر فولاد گرفتار محرومیت شد و خیلی زود هم تاثیرش را با حذف از آسیا نشان داد. تراکتور و استقلال هم تا روز آخر برای ماندن در آسیا تلاش کردند. شاید تنها تیمی که نان مدیریت صحیح در داخل رختکن خویش را می خورد پرسپولیس است که توانست خیلی زود از گروهش صعود کند.
کارشناس فوتبال ایران درباره پرسپولیس اظهار داشت: اینکه بار موفقیت باشگاهی تنها روی یک تیم باشد واقعاً جالب نیست. پرسپولیس به تنهایی این دفعه را به دوش می کشد و همین تیم هم که افتخارات بسیاری در سالهای اخیر داشته است جام نگرفته است. موفقیت هایی به این شکل مثل یک پانسمان ساده است. زخم عمیقی را آقایان بر پیکره فوتبال ایران زدند که باید عمیق درمان گردد.
او با ذکر مثال از حمایت دولت ترکیه به باشگاه های فوتبال این گونه صحبت هایش را ادامه و اظهار داشت: وقتی در ترکیه بودم کاملاً پژوهش کردم و دیدم دولت چه کمکی به باشگاه ها می کند. قبول دارم برخی مشکلات احتیاج به حمایت دولت دارد. این اتفاق هم می تواند هم اکنون بیفتد تا ساختار مالی و سخت افزاری باشگاه ها سالم باشد. شک نکنید این مسائل می تواند آثار مثبت عمیقی در فوتبال ایران ایجاد نماید.
حاج رضایی ضمن اشاره به تاثیر برانکو ایوانکوویچ در موفقیت های این تیم تصریح کرد: ثبات در پرسپولیس تاثیر روانی در موفقیت هایش دارد. برانکو ریشه ای قوی در پرسپولیس از لحاظ فنی کاشت. هنوز هم تاکتیک های وی در پرسپولیس دیده می شود. من عملکرد یحیی گل محمدی را هم می پسندم. او روحیه برنده را در تیم به وجود آورده است. پرسپولیس در آسیا هم در حریفانش ترس را بوجود آورده است. باورِ بازیکنان پرسپولیس کمک زیادی به اتحاد در این تیم کرده است. بازی تیمی در پرسپولیس جلوتر از اسم بازیکن شده است و این به مفهوم موفقیت در طول یک فصل فوتبالی است.منبع:

1400/02/10
23:05:31
5.0 / 5
539
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری