بیاینه پرسپولیس درباره برنامه سازان لیگ و داربی

بیاینه پرسپولیس درباره برنامه سازان لیگ و داربی

باشگاه پرسپولیس با انتشار اطلاعیه ای نسبت به برنامه ریزی سازمان لیگ فوتبال واکنش نشان داد.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا و به نقل از رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس، سازمان لیگ در اقدامی سوال برانگیز، برنامه دیدارهای معوقه از هفته های بیستم و بیست ویکم را اعلام نمود که طبق این برنامه، پرسپولیس مجبور است در یک شرایط نابرابر وارد مسابقات شود.
این اتفاق در زمانی رقم می خورد که طی یک ماه گذشته، مدیریت باشگاه بارها نسبت به برگزاری داربی با شرایط برابر برای هر دو تیم و انجام دیدار معوقه استقلال مقابل صنعت نفت در آبادان به مسؤلان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ اخطار داده بود. اصرار تیم مدیریتی باشگاه دو دلیل داشت؛ در ابتدا اینکه عدالت رعایت شود و در ثانی، سازمان لیگ و کمیته مسابقات فرصتی برای اثبات بی طرفی خود داشته باشد اما متاسفانه بار دیگر شاهد آن بودیم که بدون توجه به خواسته باشگاه ها، تصمیمات کلان در امر برنامه ریزی بازی ها اتخاذ می شود.
این موضوع، شائبه های مختلفی همچون حمایت زیرکانه برخی عوامل در سازمان لیگ از چند باشگاه را در اذهان متبادر می سازد؛ موضوعی که عبور از آن، بدون داشتن علل عاقلانه هیچگاه میسر نیست.
مدیریت باشگاه پرسپولیس باید به میلیون ها هواداران خود گزارش بدهد و از اتفاقات رقم خورده با آنها سخن بگوید. مبحث برنامه ریزی برای داربی به حدی مهم بود که حتی در کوران رقابت های آسیایی هم به آن پرداختیم و بارها مصاحبه کردیم تا شاید مسؤلان سازمان لیگ، صدای باشگاه پرسپولیس را هم بشنوند و جلوی یک بی عدالتی را بگیرند. این پیام را با دو نامه جداگانه به مسؤلان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ گوشزد کردیم اما متاسفانه گوش آنها به این مورد بدهکار نبود و کار خودشان را انجام دادند.
حالا این افراد باید پاسخگوی تصمیمات خود باشند و به طرفداران پرشور پرسپولیس بگویند بر مبنای چه متر و معیاری، یک تیم را در شرایط نابرابر وادار به حضور در داربی می کنند؟ چرا چنین تصمیماتی در زمان داربی رفت رقم نخورد؟ دوستانی که علاقه خاصی به مصاحبه دارند، آیا به یاد می آورند در واکنش به فشار شدید از جانب مدیر برکنار شده باشگاه رقیب، چطور واکنش نشان دادند و برنامه دیدارهای پرسپولیس را شبانه تغییر دادند؟ آیا به یاد می آورند که بارها وعده دادند داربی بعد از مساوی شدن تعداد دیدار هر دو تیم برگزار شود؟ دلیل این همه تبعیض چیست؟ وقتی مدیران باشگاه مصاحبه کردند و از مسئول کمیته مسابقات خواستند تا پاسخگو باشد، مصاحبه ای انجام داد و اظهار داشت که در رسانه ها جواب باشگاه پرسپولیس را نمی دهد و نامه نگاری می کند؛ پس چرا از پاسخگویی بموقع طفره رفت؟ این مسائل چه معنایی دارد؟
امیدواریم مسؤلان سازمان لیگ بتوانند با علل روشن و منطقی، به صورت شفاف بگویند که چه مسائلی در بین است تا پیش از برگزاری هر داربی، پرسپولیس را تحت فشار بگذارند و برای باشگاهی که چهار بار قهرمان لیگ شده، چالش های روحی و روانی بسازند. آنها باید بابت تصمیماتی که اتخاذ می کنند، جوابگو باشند و بدون ترس و واهمه از حواشی، حقایق را بگویند؛ در غیر این صورت، چه نیازی به وجود تشکیلات عریض و طویل سازمان لیگ داریم؟
متاسفانه تصمیم گیران و برنامه ریزان سازمان لیگ تخصص مرتبط و تجربه لازم را در بحث فوتبال و ورزش ندارند و بنابراین اظهاراتی از قول آنها می بینیم که با هیچ شاخه ای از علومی چون ورزش، مدیریت و فیزیولوژی همخوانی ندارد.
جدا از بحث داربی، کاش مدیران ارشد سازمان لیگ به این سوالات جواب دهند:
-چطور تیمی که شش روز در قرنطینه است، در روز هفتم باید در لیگ بازی کند؟
-آیا عجله سازمان لیگ برای آخر دادن به فصل بیستم، به مبحث درآمدزایی ارتباط دارد؟ اصولا وقتی دریافتی قهرمان چهار دوره لیگ از درآمدهای فوتبالی، صفر ریال است، این پول ها کجا خرج می شود؟

منبع:

1400/02/09
14:57:29
5.0 / 5
534
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری