گزارش تحلیلی - خبری مهر؛

شب تلخ استقلال چگونه رقم خورد؟

شب تلخ استقلال چگونه رقم خورد؟

تیم فوتبال استقلال که در دو بازی نخست خود عملکرد فوق العاده ای داشت و به دو پیروزی دلچسب دست پیدا کرد، برابر الدحیل ضعف بزرگ خویش را آشکار شده دید و شب تلخی را تجربه نمود.به گزارش بازی فوتبال به نقل از مهر، عدم هماهنگی و کمبود سرعت لازم در خط دفاعی استقلال سرانجام در یک دیدار مهم مقابل حریفی کاملاً حرفه ای مثل الدحیل گریبان این تیم را گرفت تا در شبی که مهاجمان این تیم به خوبی وظایف شان را انجام داده و ۳ بار قفل دروازه تیم قدرتمند الدحیل را شکستند، با ۴ بار تسلیم شدن موجب ثبت اولین شکست آبی ها در این فصل از رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا شدند.
گل اول؛ از رضاوند تا نادری
نخستین گل الدحیل، حاصل پاسی بلند از کناره زمین به عمق دفاع، دفع ناقص دروازه بان و عدم پوشش مناسب بود و روی این گل ۵ بازیکن استقلال عملکرد مناسبی نداشتند تا در به ثمر رسیدن آن نقش داشته باشند.
اولین قصور در به ثمر رسیدن این گل از آرش رضاوند سر زد که نسبت به مدافع کناری الدحیل سخت گیری لازم را نداشت تا او به آسانی از میانه زمین با پاسی بلند، عمق دفاع آبی پوشان را هدف بگیرد.
دومین قصور در این صحنه از سیاوش یزدانی شکل گرفت که ادمیلسون جونیور را گم کرد تا این بازیکن در گوشه محوطه جریمه صاحب توپ شده و فرصت ضربه زنی از زاویه بسته را به سمت دروازه پیدا کند.
رشید مظاهری شاید کمترین تقصیر را در این گل داشت؛ چون با آنکه ضربه از زاویه بسته زده شده بود، اما فاصله کم و شدت آن زیاد بود. با این وجود مظاهری هم می توانست توپ را به زاویه مخالف خودش دفع کند نه در جایی که مهاجم حریف صاحب توپ برگشتی شود.
محمد حسین مرادمند هم که در این صحنه باید همراه با اولانگا حرکت می کرد، باتوجه به سرعت کمترش از او جا ماند و در نهایت محمد نادری هم نتوانست بموقع روی مرادمند پوشش داده و پیش از اولانگا ضربه بزند تا مهاجم بلند قد الدحیل نخستین گل خودش و تیمش را بزند.

گل دوم؛ کاملاً اشتباه فردی
حساب گل دوم الدحیل کاملاً جداست و این گل تنها یک حادثه بود که شاید در هر ۱۰۰ بازی یک دفعه اتفاق بیفتد و کاملاً حاصل اشتباه فردی مسعود ریگی بود که در میانه میدان با پاس اشتباه خودش مهاجم حریف را با مظاهری در موقعیت تک به تک قرار داد.
گل سوم؛ از موسوی تا ریگی و دیگران
گل سوم تیم الدحیل حاصل ۴ پاس بلند، سرعتی و کاملاً روی زمین بود که به خلق یک مثلث انجامید و به یک گل منتهی شد. یک پاس بلند از میانه زمین به سمت راست دفاعی استقلال و جا ماندن احمد موسوی مدافع راست آبیها و در ادامه نیز بی تفاوتی وی در صحنه و عدم تعقیب بازی، به گمان اینکه خطر از بین رفته است.
هیچیک از مدافعان میانی به ویژه سیاوش یزدانی این توپ سرعتی را دفع نمی کنند تا در غفلت مدافع چپ آبی، یک قرمز پوش دیگر در سمت چپ زمین استقلال بلادرنگ توپ را زمینی و سرعتی به داخل محوطه جریمه برگرداند. در جایی که جمع مدافعان میانی استقلال و هافبک های دفاعی جمع بود، عبدالله احرق بدون آنکه مزاحمی داشته باشد از بین ریگی، مرادمند و مظاهری توپ را قطع کرده و دروازه استقلال را باز می کند.
در این صحنه پاس های سرعتی ۳ بازیکن الدحیل کاملاً تمرکز خط دفاعی استقلال را بر هم می زند و روی این گل نخستین مقصر مسعود ریگی و آرش رضاوند بودند که روی هافبک تیم مقابل فشار نیاورند تا او با یک پاس سرعتی پایه این گل را بگذارد. به ترتیب احمد موسوی، نادری، یزدانی، مرادمند، ریگی و مظاهری بازیکنانی بودند که در راه توپ قرار داشتند و نتوانستند روی آن تاثیر بگذارند تا احرق ضربه نهایی را بزند.

گل چهارم؛ آشفتگی خط دفاعی
آخرین گل الدحیل هم محصول آشفتگی خط دفاعی بود که کاملاً تمرکزش را از دست داده بود؛ و البته با همان روشی که بارها دروازه استقلال با خطر مواجه و یا باز شد.
الدحیلی ها با همان نسخه ای که دو بار دیگر هم به استقلال گل زدند، تیر خلاص شان را هم زدند. این گل هم با یک پاس مورب زمینی از مرکز زمین به سمت چپ خط دفاعی استقلال شروع شد. پاسی که سرعت را چاشنی خود داشت و حاصل فضای خالی بود که هافبک های میانی آبی پوشان در اختیار خط میانی الدحیل گذاشتند.
مهاجم کناری الدحیل به محض دریافت این پاس، یک ضرب و با سرعت توپ را به نقطه کور خط دفاعی استقلال در کنج محوطه ۶ قدم می فرستد و اولانگا در میان چند مدافع و هافبک آبیها به آسانی توپ را تصاحب کرده، می چرخد و ضربه اش را هم می زند.
اولین، آخرین و اصلی ترین مقصر روی این توپ، مهدی مهدی پور است که ابتدا اجازه ارسال پاس از میانه زمین را می دهد و در آخر هم با آنکه در ۶ قدم حضور داشت، اما پوشش مناسب را نداد تا اولانگا بدون مزاحم و با تمرکز ضربه بزند. البته که مرادمند و یزدانی باید در این صحنه سرعت عمل بیشتری می داشتند تا یا توپ را پیش از رسیدن به اولانگا قطع کنند و یا اجازه ضربه زنی به او را ندهند.


منبع:

1400/02/04
21:47:10
5.0 / 5
491
تگهای خبر: بازی , بازیكن , پیروزی , تجربه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری