ثبت یك نمره منفی در كارنامه فوتبال فارس

ثبت یك نمره منفی در كارنامه فوتبال فارس

به گزارش بازی فوتبال فارس تیم فجرشهید سپاسی شیراز جدال بسیار حساس خانگی مقابل صدرنشین لیگ یک را با شکست پشت سر گذاشت، اما تلخ تر از این شکست برای فوتبال دوستان شیرازی، وضعیت تاسف بار ورزشگاه های این شهر بود که هیچ یک شرایط لازم برای برگزاری مسابقه ای در این سطح را نداشتند.


از ساعت ۲۰ شامگاه روز دوشنبه ۳۰ فروردین ماه، قرار بود دو تیم فوتبال فجرشهید سپاسی شیراز و مس کرمان در هفته بیست و یکم مسابقات لیگ دسته اول باشگاه های کشور به مصاف هم بروند. طبق تصمیم قطعی سازمان لیگ در هفته گذشته، قرار شد این مسابقه در ورزشگاه پارس شیراز برگزار شود، چون که ورزشگاه شهید دستغیب علاوه بر مشکلات عدیده همیشگی، از نور مناسب هم برای برگزاری مسابقات برخوردار نبود. اما با عنایت به در دست تعمیر بودن چمن ورزشگاه پارس و اصرار اداره ورزش و جوانان استان به برگزار نشدن مسابقه روی این زمین، تصمیم بر این شد تا وضعیت نور ورزشگاه شهید دستغیب به میزان مورد نیاز، بهبود یابد.
از یک روز پیش از مسابقه، عملیات نصب پروژکتورهای این ورزشگاه شروع شد که تا روز مسابقه هم ادامه یافت، اما باز هم این ورزشگاه مورد تایید مسؤلان سازمان لیگ قرار نگرفت تا برگزاری مسابقه در هاله ای از ابهام قرار گیرد. به علت اهمیت این موضوع، فریبرز محمود زاده مسئول برگزاری مسابقات لیگ یک با پروازی فوری خویش را به شیراز رساند تا از نزدیک شاهد وضعیت دو استادیوم این شهر بوده و در این خصوص تصمیم گیری کند.
محمودزاده ابتدا از ورزشگاه شهید دستغیب بازدید کرد ولی شرایط این ورزشگاه را برای برگزاری مسابقه تایید نکرد. او سپس به ورزشگاه پارس رفت و در فاصله کمتر از دو ساعت مانده به موعد مقرر، مجوز برگزاری مسابقه "به شرط رسیدن نور ورزشگاه به حد نصاب" صادر شد. با این وجود، تا ساعت ۲۰ روز دوشنبه، همچنان بخش زیادی از پروژکتورهای استادیوم پارس خاموش بود. ازاین رو فرصت سی دقیقه ای دیگری به مسؤلان برگزاری داده شد تا وضعیت نور به میزان مطلوب برسد.
در نهایت و با وجود اینکه هنوز میزان مورد نیاز نور برای برگزاری مسابقه به حد مورد نظر نرسیده بود، اجازه برگزاری بازی صادر شد. این در حالی بود که عباس حاجی زاده مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس هم به ورزشگاه پارس آمده بود تا با مسئول سازمان لیگ، رایزنی های لازم را انجام دهد.
حاجی زاده ساعاتی پیش از آغاز مسابقه، در گفت و گویی به انتقاد از فدراسیون فوتبال پرداخته و اظهار داشته بود: چرا در فدراسیون فوتبال ثبات تصمیم گیری وجود ندارد؟ چمن ورزشگاه پارس برای آماده شدن احتیاج به زمان دارد و بازی کردن در این ورزشگاه یعنی حیف ومیل بیت المال!
وی در ادامه به مسئله نور ورزشگاه اشاره و افزود: نور ورزشگاه پارس کمتر از ۴۰۰ لوکس است اما در کمال ناباوری نماینده فدراسیون اعلام می کند که با این نور مسابقه را برگزار می کنیم! اگر این نور کافی است، چرا روی دست اداره کل ورزش و جوانان فارس هزینه گذاشتند؟ در حالیکه نور ورزشگاه شهید دستغیب نزدیک به ۶۰۰ لوکس بود.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس اضافه کرد: نمی دانم در فدراسیون فوتبال چه می گذرد. حال که رئیس فدراسیون مشخص شده، انتظار می رود که ایشان بتواند تصمیمات درستی در مورد برگزاری مسابقات اتخاذ کند. بطور قطع این گونه برنامه ریزی ها به سود فوتبال ما نخواهد بود.
به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، دیدار تیم های فجرسپاسی و مس کرمان در حالی با تک گل دقیقه ۳۶ محمد علی نژاد به سود تیم کرمانی به پایان رسید که نه وضعیت نور ورزشگاه و نه چمن مسابقه، کیفیت مطلوبی نداشت. مس با این پیروزی ۴۱ امتیازی شد و جایگاه خویش را در بالای جدول مستحکم تر کرد. فجرسپاسی هم با ۳۴ امتیاز و یک پله نزول، در جایگاه چهارم قرار گرفت.
منبع:

1400/01/31
13:08:22
5.0 / 5
552
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری