عزیزی خادم:

به تیم ملی یك بلیت نمی دادند

به تیم ملی یك بلیت نمی دادند

رئیس فدراسیون فوتبال با ابراز امیدواری نسبت به سلب میزبانی بازی های تیم ملی فوتبال ایران از بحرین، نسبت به عملکرد فدراسیون سابق انتقاد نمود و اظهار داشت: حتی یک بلیت هم به تیم ملی نمی دادند.به گزارش بازی فوتبال به نقل از مهر، شهاب الدین عزیزی خادم درباره شکایت فدراسیون فوتبال ایران به دادگاه عالی ورزش نسبت به میزبانی بحرین در رقابت های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲، اظهار داشت: ما روند حقوقی را شروع و به دادگاه عالی ورزش شکایت کردیم. سه بازی میزبان بودیم. حقمان است که میزبان باشیم. احساس کردیم به فوتبال ایران ظلم شده است. از این شکایت ناامید نیستم. البته این به فدراسیون ما ارتباطی نداشته است. باید رایزنی می شده و یا حداقل مردم را در جریان می گذاشتند. به محض قبول مسئولیت ما در فدراسیون، شوکی به فوتبال وارد شد.
AFC وکلای خویش را به دادگاه عالی ورزش معرفی کرد
رئیس فدراسیون فوتبال درباره موافقان و مخالفان شکایت از AFC به دادگاه عالی ورزش و امکان ایجاد تنش با کنفدراسیون فوتبال آسیا، اشاره کرد: حتما دیپلماسی را متوجه هستم و حتما مشورت می کنم. حتما می دانم در هزاره سوم باید تنش زدایی کرد و باید مصالحت آمیز رفتار نماییم. اینها را می دانم ولی چیزی که برایمان مهم می باشد، ظلمی بود که به فوتبال ایران وارد شد. اگر خودم بیرون فوتبال بودم نسبت به شرایط انتقاد می کردم و می گفتم چرا از این فرصت استفاده نشد؟ زمان من برای رفتن به دادگاه عالی ورزش کم بود. باید جوابگوی مردم باشم.
وی در مورد جلسه آنلاین هیات رئیسه کنفدراسیون آسیا و اینکه آیا این مورد در دستور جلسه بوده است؟ اظهار داشت: این در دستور جلسه نبوده است. اعتراض ما در دقایق آخر به ثبت رسید. خود AFC وکلایش را به دادگاه عالی ورزش معرفی کرده است و تا ۱۰-۱۲ روز آینده مسیر مشخص می شود و شاید دستور موقت بگیریم که به یک کشور دیگر برویم. شاید رای نهایی صادر شود. از تمام ظرفیت استفاده می نماییم. با نهادهای بالاتر تعامل می نماییم ولی این برای مردم است.
درخواست وکلای ویلموتس را نپذیرفتیم
عزیزی خادم اشاره کرد: بخش بین الملل ما در یک ماه به اندازه یک سال مکاتبه کرده است. ستاد ما شب و روز تا دیر وقت کار و برنامه ریزی می کنند در جهت احقاق حقوق ملی. امید داریم که نتیجه بگیریم. داریم تلاشمان را می نماییم. این یکی از میراث هایی که به فدراسیون اضافه شده است. شما پرونده ویلموتس را نگاه کنید. رسیدگی به پرونده وی در دادگاه عالی ورزش هم به تیرماه موکول شده است. آنجا بحث ۶.۵ میلیون یورو است. بحث بدهی به شستا هم هست.
وی اظهار داشت: وکلای ویلموتس خواستار جلسه غیر حضوری بودند که ما آنرا نپذیرفتیم. گفتیم جلسه -در دادگاه عالی ورزش- باید حضوری باشد. امید داریم. ویلموتس فدراسیون و هیات رئیسه قبل را درگیر کرده، تیم ملی را لبه تیغ برده، بی اعتمادی و بی اعتباری هم بوجود آمده است. مسائل مالی هم بر فوتبال ملی مترتب شده است.
هنوز نمی دانیم چند تیم ملی داریم!
رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به مشکلات این فدراسیون، اشاره کرد: برای من سه گزارش از تعداد تیم های ملی آمده است، یک گزارش می گوید ۱۸ و گزارش دیگر می گوید ۱۴ تیم داریم. ما حتی هنوز این را هم نداریم. مکلف هستم فوتبال را به مسیر توسعه، زیرساخت، برنامه ریزی برگردانم.
چند نفر پیشنهاد سرپرستی تیم ملی را قبول نکردند
رئیس فدراسیون فوتبال درباره انتخاب مجتبی خورشیدی بعنوان سرپرست تیم ملی فوتبال ایران و انتقادات شدید به این انتخاب، اظهار داشت: به تصمیمی که گرفتیم ورود نمی کنم. پیش از انتخاب خورشیدی، با چند نفر صحبت کردم؛ از چهره های ملی. با هر کدام دو، سه ساعت جلسه داشته ام. از روزی که آمده ام به بسیاری از افراد صاحب نظر تلفنی صحبت کردم و خواستم بیایند. پیشنهاد دادم ولی نیامدند. استدلالشان این است که فوتبال ملی به سمتی رفته که همه چیز خدشه دار شده است. فوتبال ملی متعلق به همه است. نمی توان یک خط کش گذاشت و گفت فوتبال برای یک عده است. در عرصه مربیگری مثلاً یک مربی در عرض یک سال سه تیم عوض می کند. ما جلوی این را می گیریم. کجا دنیا این اتفاق می افتد؟
وی مجدداً درباره دلیل انتخاب خورشیدی خاطرنشان کرد: من با چند نفر صحبت کردم ولی نیامدند. خواهش کردم بیایند و کمک کنند.
رئیس فدراسیون فوتبال درباره احتمال تغییر چارت تیم ملی اظهار داشت: حتما چارت تغییر می کند. بنا بر این در طول این مدت صحبت نکردم.
ماجرای صدها تماس و پیام برای برکناری اسکوچیچ!
عزیزی خادم که در برنامه «ورزش و مردم» حاضر شده بود، در ادامه اظهار داشت: مسئولیت تیم ملی با شخص بنده است. تیم ملی در شرایطی است که لبه تیغ قرار دارد. آقای اسکوچیچ مورد حمایت ما است. هرچند ده ها کامنت و صدها تماس با من صورت گرفته که ببینید سال گذشته فلان جا بوده است. هم اکنون چه انتصابی در حوزه فنی صورت گرفته است؟وی که از بیان شفاف علل انتخاب خورشیدی خودداری می کرد، در مورد اینکه رسانه ها از وی به سبب انتخاب خورشیدی انتقادات زیادی داشته اند، اظهار داشت: از جامعه رسانه تشکر می کنم. این نشان میدهد انتظارات از ما بالا است.
مخالفت با استعفای مدیر روابط عمومی فدراسیون
رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به سئوالی در خصوص استعفای علی جوادی از روابط عمومی این فدراسیون و ارتباطش با انتخاب خورشیدی، اظهار نمود: علی آقا از دوستان خوب من است. هنوز تصمیم نهایی درباره استعفای او نگرفته ایم. روز گذشته و پریروز با هم ناهار خوردیم. انتخاب و انتصاب که در حیطه اختیار من است. جوادی از دوستان و دلسوزان من است. ایشان درخواست استعفا داده ولی نپذیرفتیم.
هیچ آژانسی حاضر به همکاری با فدراسیون نبود
عزیزی خادم با انتقاد از شرایط حاکم بر تیم ملی فوتبال و مشکلات مالی، البسه و سایر موارد اظهار داشت: هیچ آژانسی حاضر نبوده برای ستاره ما سفر یا لباس بگیرد. تیم ملی مقابل سوریه نتیجه خوبی گرفت. کادر فنی را حمایت می نماییم. با درخواست اسکوچیچ دو دستیار به کادر فنی اضافه کرده ایم.
وی اظهار داشت: برای فوتبالی که یک بلیت نمی دهند موفق شدیم پرواز چارتر بگیریم. اینها اعتبار می آورد. روز گذشته غروب یک جلسه بودم. هتل داریوش جزیره کیش اعلام آمادگی کرد تیم ملی -قبل از سفر به بحرین- ۱۰ روز مجانی آنجا باشد. فدراسیون قبل پول سه سال پیش هتل هایش را نداده است. باید این کلیات را در فوتبال حل نماییم.
تماسم با دایی و پروین برای سرپرستی تیم ملی نبود
رئیس فدراسیون فوتبال اظهار داشت: با علی دایی و علی پروین تماس گرفتم و خواهش کردم به ما کمک کنند. فوتبال متعلق به اینها است.
عزیزی خادم در مورد اینکه آیا پیشنهاد سرپرستی تیم ملی را به دایی و پروین داده است؟ اظهار داشت: تماسم با علی دایی و علی پروین برای سرپرستی نبود. با ذوالفقارنسب و حاج رضایی مدام در ارتباط هستم. انتصابی صورت نگرفته است. یک انتصاب -سرپرست تیم ملی- بوده که آن هم با چند ملی پوش طراز اول نشستم ولی نپذیرفتند. فوتبال متعلق به همه است. ده ها و صدها داور به من پیام می دهند که پشت خط مانده اند. بسیاری از مربیان هم پشت خط مانده اند. در حوزه تیم فوتبال امید اتفاقی با کمیته المپیک نبوده است. آقای صالحی امیری به فدراسیون آمد و توافق کردیم که برای المپیک پاریس کمک نماییم. برای تیم ملی فوتسال با شمس و شمسایی و ناظم الشریعه در ارتباط هستم. هیچکس را بر نداشته ایم. همه اینها دسته بندی شده است. ما آمده ایم که تابوها را بشکنیم.
افزایش ۲۰۰-۳۰۰ درصدی درآمد داوران
وی درباره بحث فساد در فوتبال اظهار نمود: در مجمع بعدی، ارکان قضایی فدراسیون باید شکل بگیرد. در چارت جدید دیگر بحث کمیته فرهنگی نیست و بحث مسئولیت اجتماعی است. باید تلاش نماییم اعتبار مالی و اجتماعی را به فدراسیون برگردانیم.
رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به مشکلات داوران فوتبال اشاره کرد: افزایش ۲۰۰- ۳۰۰ درصدی درآمد داوران را خواهیم داشت. در اسپانسرها تجدید نظر می نماییم. مبحثی که کمتر از VAR اهمیت ندارد این است که صندوقی را برای به وجود آورده ایم. سه هزار بازی ما در لیگ با یک اسپانسر است و باید پولش به این صندوق برود. بسیاری از داوران ۲۰ ماه است حقوق نگرفته اند. نمی خواهم کسی را متهم کنم. فوتبال این همه کار نکرده و محتوایی و شکلی دارد. در حوزه داوران با اسپانسرها صحبت کرده ام که این را تجدید نماییم و مبلغش را بالا ببریم. این حق فدراسیون فوتبال است.
ایجاد صندوق برای مربی و بازیکن خارجی در فدراسیون فوتبال
به گزارش بازی فوتبال به نقل از مهر، عزیزی خادم در بخش دیگری از صحبت هایش درباره قانون ممنوعیت استفاده از مربی و بازیکن خارجی اظهار نمود: باید در هیات رئیسه راجع به آن بحث نماییم. من در این عرصه مطالعه نکرده ام. من آدم سفارش پذیری نیستم. در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال و باشگاه پیکان بوده ام. برای من منافع فوتبال ملی مهم می باشد. برای مربی و بازیکن خارجی خوب باید یک گارانتی و ضمانت بانکی بدهند که این پرونده انباشته نشود و فدراسیون و باشگاه زیر سوال نروند. باید پول مربی و بازیکن خارجی را در یک صندوق در فدراسیون بگذارند که هر کجا فسخ کردند، پولشان را بگیرند و بروند.
وی در پاسخ به سئوالی در خصوص برنامه های فدراسیون فوتبال برای چابک سازی لیگ فوتبال اظهار داشت: این مورد به صلابت سازمان لیگ و باشگاه ها کمک می نماید. اینها زمان می برد. کارگروه چابک سازی در تعطیلات هم کار کرده است. این کار، یک شبه نیست. این اتفاق باید در ۲۰-۳۰ سال رخ می داده است.
در حال توافق با شستا برای بدهی باقیمانده هستیم
عزیزی خادم در واکنش به شکایت «شستا» از فدراسیون فوتبال و مصادره ساختمان فدراسیون فوتبال اظهار داشت: این یکی از اشکالات پرونده ویلموتس است. قرار شد اوایل همه آقای رضوانی فر را ببینم. در مصاحبه ایشان آمده بود که پول شستا پرداخت شده است. بخش اعظم پول به یورو پرداخت شده است. شما از فوتبالی صحبت می کنید که در لیگ تکلیف ساختمانش هم معلوم نیست. ببینید چه چیزها در فوتبال به گروگان رفته است. باید با کارگروه های مختلف کار را جلو ببریم. یک بخش از بدهی به شستا مانده که داریم توافق و تفاهم می نماییم.
«با این حساب ساختمان فدراسیون فوتبال همینجا می ماند و تغییر نمی کند؟» وی در پاسخ به این سوال اظهار داشت: فعلا همینجا هستیم تا این ساختمان را به کمپ تیم های ملی ببریم. ان شاءالله فوتبال را درآمدزا نماییم.
واکنش به مصادره سه دنگ از باشگاه پرسپولیس
رئیس فدراسیون فوتبال درباره اینکه شستا می خواهد سه دنگ از ساختمان باشگاه پرسپولیس را از آن خود کند، اظهار داشت: من چیزی در این ارتباط ندیده ام. هرچیزی باید کتبی باشد. بر مبنای داده ها با شما صحبت می کنم.
عزیزی خادم همینطور در مورد اعتراض به انتخابات هیات فوتبال استان تهران اشاره کرد: این هم در حد شنیده ها است. کتبی ظاهراً شکایت هایی شده ولی به من چیزی نوشته نشده است. اگر چیزی باشد اقدام می نماییم. نباید حقی از کسی ضایع شود. درباره ابطال انتخابات صحبت نمی کنم چون چیزی نمی دانم. نگاه فدراسیون فوتبال عدالت محور است و کنار مظلوم می ایستد. فوتبال باید متکثر شود با نگاه عادلانه.
حداقل امکانات را در تیم ملی نداشتیم
رئیس فدراسیون فوتبال اظهار داشت: اولویت ما تیم ملی و بازی های انتخابی جام جهانی است. وظیفه داریم از حقوق مردم دفاع نماییم. دبیرخانه مناطق آزاد به ما امکانات داد و دارند چمن - جزیره کیش- را آماده می کنند. در تیم ملی، حداقلِ امکانات دیده نمی شد. این کار دارد انجام می شود. فدراسیون دارد ریل گذاری با افق روشن انجام می دهد. اجازه نمی دهیم نگاه بسته باشد. بنده با یکی از مشهورترین افراد فوتبال ایران تماس گرفتم و او را از نزدیک دیدم. گفت نخستین بار پس از هشت سال یک نفر به من زنگ می زند. چند نفر از اینها را دیدم و تماس گرفتم. در هفت سال قبل یک تلفن به اینها نشده است. برای همین به میرشاد ماجدی مأموریت دادم با این افراد تماس بگیرد.
عزیزی خادم درباره گرفتن میزبانی فوتسال و اعطای آن به ازبکستان هم اظهار داشت: بخشی از اتفاقات به دیپلماسی بر می گردد. وقتی قدرت لابی دیپلماسی نیست چه انتظاری دارید؟ همان اتفاقی که برای تیم ملی بزرگسالان رخ داد.

1400/01/20
21:32:04
5.0 / 5
619
تگهای خبر: آنلاین , المپیك , بازی , بازیكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری