انتخابی كه به تیم ملی فوتبال ضربه می زند

انتخابی كه به تیم ملی فوتبال ضربه می زند

انتخاب سرپرست جدید تیم ملی فوتبال ایران با هیچ متر و معیاری درست نیست و بنابراین صدای اعضای هیات رئیسه فدراسیون و اهالی و هواداران فوتبال را هم درآورده است.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران در روزهایی که نیازمند برنامه ریزی و آماده سازی هر چه بهتر برای حضور در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است، درگیر حاشیه ای خود ساخته شده است. شهاب الدین عزیزی خادم در انتخابی بحث برانگیز، مجتبی خورشیدی را بعنوان سرپرست این تیم برگزیده است؛ فردی که ۲۴ ساعت پیش از این تصمیم عجیب، از نیمکت مربیگری ماشین سازی اخراج شده بود.

این تصمیم از جهات مختلف با انتقادات و سوالات خیلی از سوی بزرگان فوتبال و اهالی ورزش همراه شده است. رئیس فدراسیون فوتبال که شخصا چنین تصمیمی را گرفته، حتما پاسخ این سوالات و ابهامات را می داند:

- مرور اتفاقات تا انتخاب خورشیدی به عوان سرپرست تیم ملی، حاکی از این است که تا ۲۴ ساعت پیش از این تصمیم هیچ برنامه ای برای چنین تصمیمی وجود نداشته چون که او با مسؤلان ماشین سازی برای هدایت این تیم توافق کرده بود و طبیعتا قصد داشته این تیم را از انتهای جدول رده بندی نجات دهد و هیچ صحبتی برای حضور در تیم ملی نبوده است.

- این تصمیم بدون اطلاع مدیران فدراسیون فوتبال اتخاذ شده است. در واقع اعضای هیات رئیسه هم از این انتخاب خبر نداشته اند و بعضی از آنها معتقدند چنین تصمیمی مستلزم تایید کمیته فنی فدراسیون فوتبال است که تابحال تشکیل نشده است. حتی بعضی از اعضای هیات رئیسه، خورشیدی را نمی شناسند.

- سرپرست تیم ملی بعنوان مدیر همراه این تیم در اردوها و مسابقات مختلف حاضر می شود و در طول سالیان گذشته کسانی برای این سمت انتخاب شده اند که از نفوذ و تأثیر قابل قبولی در داخل تیم برخوردار باشند. در تیم های باشگاهی هم این سمت به پیشکسوتان تیم ها واگذار می شود تا آنها به پشتوانه سابقه بالای خود، جو و مسائل داخلی تیم را کنترل کنند اما درباره مجبتی خورشیدی که سابقه بازی ملی ندارد و در جامعه فوتبال هم کسی او را نمی شناسد، حرف و حدیث بسیار است.

- بدون شک ارتباط شخصی مجتبی خورشیدی با شهاب الدین عزیزی خادم سبب چنین انتخابی شده است وگرنه خورشیدی بعنوان کسی که تا چندی پیش در بهترین حالت دستیار مهدی پاشازاده بوده، هیچ پیشینه ای در مدیریت ندارد.

- خورشیدی در مصاحبه ای بیان کرده که مدیریت تیم ملی نیازمند فردی جوان و تحصیل کرده است و انجام امور این تیم طبق پروتکلهای فیفا مشخص شده است. برای چنین کاری، بدون شک افراد بزرگ تر و شناخته شده تری در فوتبال ایران وجود دارد که می توانند به دلیل سابقه خود، حواشی و هر گونه مسئله داخلی در تیم ملی را مدیریت کنند.

- یکی از مهم ترین مسائل در اظهارات رئیس فدراسیون فوتبال، تعامل و همکاری با نخبگان فوتبال برای رسیدن به بهترین نتیجه است. این مسئله در تصمیم اخیر وی برای انتخاب مجتبی خورشیدی بعنوان سرپرست تیم ملی دیده نمی گردد و معلوم نیست او با چه متر و معیاری چنین تصمیم را در آستانه حضور تیم ملی در انتخابی جام جهانی گرفته است.

- در وضعیتی که سرمربی، کاپیتان و همچنین اهالی فوتبال انتظار اتحاد ملی برای موفقیت ایران در انتخابی جام جهانی را دارند، تصمیمات سلیقه ای و به دور از انتظار اهالی فوتبال، در جهت عکس عمل می کند به صورتی که پس از انتخاب خورشیدی، فوتبالیست هایی مانند علی کریمی از این تصمیم رئیس فدراسیون فوتبال انتقاد کرده اند.

منبع:

1400/01/17
16:24:56
5.0 / 5
731
تگهای خبر: بازی , باشگاه , برنامه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری