عزیزی خادم:

به فوتبال ما ظلم شد

به فوتبال ما ظلم شد

به گزارش بازی فوتبال رئیس فدراسیون فوتبال اظهار داشت: متاسفانه علیرغم این که از تمام ظرفیت ها استفاده کردیم میزبانی به ما تعلق نگرفت و به فوتبال ما ظلم شد.


به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، شهاب الدین عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال در حاشیه تمرین تیم ملی ایران اظهار نمود: تیم ملی ایران متعلق به همه است و چه در داخل و چه در خارج همه عاشق تیم ملی و کشورشان هستند اما متاسفانه با توجه به این که از تمام ظرفیت های مان استفاده کردیم اما میزبانی به ما تعلق نگرفت و به فوتبال مان ظلم شد. بوسیله حوزه دیپلماتیک و مراجع ذیربط و بوسیله همکاران حقوقی مان داریم پیگیری می نماییم تا این حقانیت به فوتبال ما برگردد.
او افزود: دو مبحث وجود دارد. یکی بحث میزبانی است که حق تیم ملی ما است. البته بحث مالی و اسپانسرینگ و همین طور نوع برخورد برای میزبانی تیم ملی و تیم های باشگاهی در لیگ قهرمانان متفاوت می باشد. این اتفاق از قبل برای فوتبال ایران وجود داشته و ما درگیر این مساله هستیم. در دفاع از حقانیت فوتبال تلاش می نماییم. البته برنامه ریزی کردیم یک جلسه هم با حضور آقای شیخ سلمان برگزار نماییم و منتظر جواب نهایی هستیم.
رئیس فدراسیون فوتبال افزود: خود شیخ سلمان در جریان بحث دادن میزبانی به بحرین نبوده و دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیا این کار را انجام داده است. ما هم گفتیم اگر مقرر است دیداری داشته باشیم جهت تحکیم روابط است اما در کل آن چه که برای ما مهمست دفاع از حق کشورمان برای میزبانی است. با همکاران مان در حوزه بین الملل، مسئولان دولت، وزارت خارجه در حال کار هستیم و از تمام ظرفیت های مان استفاده می نماییم.
او با اشاره به اینکه با وثوق احمدی و همکارانش و همین طور رفیعی و براتی جلسات مختلفی داشتیم، اظهار داشت: این میراث بد گرفتاری ایجاد کرده است و امیدواریم بتوانیم گام به گام در امتداد حل آن قدم برداریم. ان شاءالله بتوانیم چیزی که حق فوتبال مان است را برگردانیم. نتیجه تجدید نظر خواهد آمد و در بحث میزبانی این حق را قائل هستیم و امید فراوان داریم این حق تضعیف شده برگردد و از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.
عزیزی خادم افزود: امیدواریم این فضای بی برنامگی و بی ساختاری را باز نماییم. قبلا هم به این مساله اشاره کردم که در فدراسیون به روی افراد متبحر و اسطوره های فوتبال باز است و دست همه را به گرمی می فشاریم. در اینجا که حالا مشکل داریم همه می توانند کمک کنند. فدراسیون فوتبال تحملش را بالا خواهد برد و شتاب زده عمل نمی کند و اهتمام می نماییم مشورت پذیر باشیم. خط قرمز ما این است که سفارش پذیر نخواهیم بود و مهم ترین گلو گاه فدراسیون فوتبال توسعه فنی فدراسیون است.
او با اشاره به اینکه در ادوار گذشته این مسیر برنامه ریزی شده نبوده، بیان کرد: تمام انتخاب ها و تمام برنامه ریزی های ما با برنامه بیرون خواهد آمد و با بسیاری از افراد صاحب نظر در حال مذاکره هستیم و از آنها می خواهیم در توسعه فنی به ما کمک کنند. باتوجه به مطالعه و لطمه شناسی که داشتیم این را سر لوحه کار خودمان قرار خواهیم داد که مساله بسیار مهمی است. چیز دیگری هم که مهمست رضایت مندی افکار عمومی است. البته طبیعی است که در هر تصمیمی که بخواهیم بگیریم نارضایتی هایی وجود خواهد داشت اما رضایت مندی مردم را به رضایت مردم اقلیت ترجیح خواهیم داد.
رئیس فدراسیون فوتبال اظهار داشت: حالا یک انسجام ملی شکل گرفته است و همه با هم باید این فضا را مدیریت نماییم. با امید به خدا ان شاءالله همه ما در کنار هم باوجود تحریم ها و ظلمی که به ما شده است کمک نماییم تا تیم ملی ایران را به جام جهانی بفرستیم و به حضور این تیم در جام جهانی افتخار نماییم. همدلی و یک رنگی و یک دستی را دارم می بینم و امیدوارم در تمام عرصه های بین المللی موفق باشیم.
منبع:

1400/01/08
12:09:08
5.0 / 5
596
تگهای خبر: باشگاه , برنامه , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری