پرسپولیس - صنعت نفت بازی با آتش

پرسپولیس - صنعت نفت بازی با آتش

به گزارش بازی فوتبال تقابل استقلال و فولاد در تهران و پرسپولیس و نفت در آبادان جزو مهم ترین بازی های هفته هفدهم لیگ برتر است که امروز با هشت دیدار دنبال می شود.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال ایران، امروز (شنبه) ۱۶ اسفند با برگزاری هشت دیدار برگزار می گردد. در مهم ترین دیدارهای این هفته، استقلال و فولاد در تهران دیدار می کنند و پرسپولیس در آبادان به مصاف شگفتی ساز فصل جاری می رود.

استقلال – فولاد/ ورزشگاه آزادی - ساعت ۱۷: ۳۰

جواد نکونام گربه سیاه استقلالی ها است و حدودا آبی ها با مربیان مختلف مقابل بازیکن سابق تیمشان شکست خورده اند. از طرفی به دلیل حساسیت های بالای این تقابل، هم محمود فکری و هم فرهاد مجیدی با حواشی مختلفی در این تقابل روبه رو شده اند.

حالا مجیدی در نخستین تجربه مربیگری خود در بازگشت به استقلال، با فولاد رو به رو می شود که در بازی رفت استقلال را با برتری دو بر یک شکست داد. جواد نکونام در مقابل شفر، استراماچونی، مجیدی و فکری بازنده نبوده و مجیدی امیدوار است که این طلسم را بشکند.

استقلال برای خروج از این وضعیت، نیازمند کسب سه امتیاز بازی است تا انتقام دو بازی قبل با فولاد را هم بگیرد و به وضعیتش در جدول رده بندی سروسامان بدهد اما فولاد هم با یک امتیاز کمتر، در کمین استقلال است و میخواهد رتبه سوم را به دست آورد.

صنعت نفت آبادان – پرسپولیس/ ورزشگاه تختی آبادان – ساعت ۱۵

پرسپولیس، قهرمان نیم فصل نخست برای کسب هفتمین پیروزی متوالی خود به آبادان رفته و می تواند با تداوم این روند، صدرجدول را برای خود نگه دارد. از طرفی با باز شدن پنجره نقل و انتقالات، مهدی ترابی حالا در دسترس می باشد و یحیی می تواند از بهترین بازیکن فصل گذشته لیگ برتر استفاده نماید.

این مبحث با افت نسبی صنعت نفت آبادان، شگفتی ساز فصل جاری همرا شده که پس از شروع قدرتمندانه، چند هفته های است در کسب پیروزی ناکام مانده است. پیروزی پورموسوی و شاگردانش در این بازی، هیجان را در لیگ برتر بالا می برد و سبب امیدواری تیم های تعقیب کننده خواهد بود.

پرسپولیس در آخرین بازی خود با یک گل از سد سایپا گذشت و صنعت نفت با نتیجه ۰-۲ به پیکان باخت.

آلومینیوم اراک – سپاهان/ ورزشگاه امام خمینی اراک - ساعت ۱۵: ۳۰

با برگزاری نیمی از بازی های لیگ، حالا سپاهان مهم ترین تعقیب کننده پرسپولیس است و بیشترین شانس را در بین سایر تیم های لیگ برتری برای متوقف کردن شاگردان گل محمدی در سیدن به پنجمین قهرمانی متوالی دارد. آنها پس از سه پیروزی متوالی، مقابل آلومینیوم اراک به میدان می روند و می توانند با حفظ روند رو به رشد خود، در حد و قواره مدعی قهرمانی بمانند.

آلومینیوم پس از جدایی رسول خطیبی در اولین بازی خود با تساوی یک بر یک مقابل نساجی متوقف گردید و هنوز معلوم نیست چه به سر تیم تازه لیگ برتری شده می آید اما آنها در هفت بازی قبلی خود شکست نخورده اند و تنها تیمی هستند که صدرنشین لیگ بیستم را شکست داده اند.

در حال حاضر آلومینیوم با ۲۳ امتیاز در رده پنجم قرار دارد و سپاهان ۳۱ امتیازی تیم دوم جدول است.

گل گهر - مس رفسنجان/ ورزشگاه شهید سلیمانی سیرجان - ساعت ۱۵

گل گهر دو هفته ای است که نتایج خوبی را کسب نمی نماید. شاگردان امیر قلعه نویی پس از شکست سنگین به پرسپولیس، هفته گذشته هم در اصفهان مقابل سپاهان ناکام ماندند و از رقبای خود در صدرجدول عقب افتاده اند. ژنرال پس از تعیین تکلیف سرمربی جدید استقلال و کنار رفتن از میان گزینه های سرمربیگری این تیم، با حمایت مدیران تیمش روبرو شده و حالا می تواند با پیروزی در داربی کرمان، جواب اعتماد آنها را بدهد و وضعیت تیمش را بهبود بخشد.

اما برخلاف بازی رفت، مس رفسنجان حالا تیم آماده ای است و سر و شکل بهتری به خود گرفته است و در بازی هفته شانزدهم، استقلال را متوقف و سبب کنار رفتن محمود فکری شدند. شاگردان ربیعی حالا با جذب کیانی، عملکرد بهتری هم در خط میانی خواهند داشت و چه بسا انتقام شکست در بازی رفت را بگیرند.

گل گهر با ۲۲ امتیاز در رده نهم قرار دارد و مس ۲۳ امتیازی تیم هشتم جدول است.

تراکتور - نساجی/ ورزشگاه یادگار امام تبریز – ساعت ۱۵: ۳۰

مهم ترین هدف تراکتور در این دیدار کسب پیروزی است. رسول خطیبی با نتایج خوبش در نیم فصل نخست با آلومینیوم، به تراکتور برگشته و برای نخستین سه امتیاز خود لحظه شماری می کند. شاید مهم ترین هدف خطیبی در فوتبالش، موفقیت با تیم اول شهر تبریز باشد تا به این شکل جایگاه خویش را در بین آذری زبان های این منطقه افزایش دهد.

در مقابل نساجی و مجید جلالی حضور دارند که با تغییرات زیاد در نیم فصل دوم به میدان خواهد آمد. آقا معلم برای خارج کردن تیمش از بحران و نجات از انتهای جدول، روی تک تک امتیازات حساب کرده و شاید کسب یک امتیاز در زمین تراکتور، نقطعه عطف موفقیت تیمش در ادامه فصل باشد.

در هفته شانزدهم تراکتور با نفت مسجدسلیمان به تساوی یک بر یک رسید و بازی نساجی و آلومینیوم هم نتیجه مشابهی داشت. در جدول رده بندی تراکتور ۲۳ امتیازی تیم ششم جدول است و نساجی با ۱۰ امتیاز در رده پانزدهم قرار دارد.

سایپا - نفت مسجدسلیمان/ ورزشگاه شهید دستگردی - ساعت ۱۵

شاگردان ابراهیم صادقی پس از پیروزی مقابل استقلال در ورزشگاه آزادی، موفق به کسب سه امتیاز دیگری نشده اند اما نمایش آنها مقابل صدرنشین لیگ در هفته شانزدهم همچنان امیدوارکننده بود. این تیم در چهار بازی اخیر خود سه شکست و یک تساوی کسب کرده و مقابل نفت تشنه پیروزی است.

در سوی مقابل نفت مسجدسلیمان با وجود جدایی مجتبی حسینی، هفته گذشته توانست با سرمربی جدید خود تراکتور را متوقف نماید. داریوش یزدی بعنوان مربی جدید نفت می تواند با کسب سه امتیاز این دیدار، جایگاهش را در این تیم مستحکم تر کند.

در جدول رده بندی این فصل، سایپا با ۱۷ امتیاز در رده سیزدهم قرار دارد و نفت ۱۹ امتیازی تیم یازدهم جدول است.

شهر خودرو – پیکان/ ورزشگاه امام رضا (ع) – ساعت ۱۵

مهدی رحمتی و تیمش در شرایط ناگواری به سر می برند و هر هفته اتفاقات جدیدی در این تیم رخ می دهد. نماینده مشهد طی چند وقت گذشته درگیر مشکلات مدیریتی بود و نهایتا گرفتار تغییر مالکیت شد و نماینده تام الاختیار فرهاد حمیداوی، مالک باشگاه شهرخودرو با واگذاری امتیاز این باشگاه به اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی موافقت نمود و حالا باید دید این تغییر سبب حل مشکلات تیم مشهدی خواهد شد یا نه. طی چند هفته گذشته کادر فنی این تیم، عدم تمرکز را دلیل اصلی ناکامی تیمشان می دانستند و حالا که به نظر می آید تکلیف تیم مشهدی مشخص شده، باید دید شرایط شاگردان مهدی رحمتی در بازی مقابل پیکان چگونه خواهد بود.

پیکان با عنایت به پیروزی دو بر صفر در هفته گذشته، روحیه بالایی دارد و می تواند با شکست دادن شهرخودرو که وضعیت خوبی ندارد، به صدرجدول نزدیک تر شود.

در حال حاضر شهرخودرو با ۱۹ امتیاز در رده دوازدهم قرار دارد و پیکان ۲۱ امتیازی تیم دهم جدول است.

ذوب آهن - ماشین سازی تبریز/ ورزشگاه فولادشهر – ساعت ۱۷: ۳۰

مجتبی حسینی در بازی با ماشین سازی به دنبال کسب نخستین امتیازش با ذوب آهن است. او که پس از آخر نیم فصل، نفت مسجدسلیمان را به مقصد ذوب آهن ترک کرد، در نخستین بازی اش از فولاد شکست خورد و حالا در بازی با قعرنشین لیگ هدفی جز کسب سه امتیاز ندارد تا تیم اصفهانی پس از سه باخت متوالی، بتواند باردیگر امتیاز بگیرد و در صورت امکان دومین بردش در لیگ را کسب کند.

در مقابل ماشین سازی هم تغییراتی داشته و مهدی پاشازاده امیدوار است بعنوان سرمربی جدید ماشین سازان، تبدیل به منجی تیمش شود و این تیم را از سقوط نجات دهد.

در جدول رده بندی ذوب آهن ۱۱ امتیازی در رده چهاردهم قرار دارد و ماشین سازی ۹ امتیازی قعرنشین جدول است. این دیدار می تواند جایگاه دو تیم را تغییر دهد.

منبع:

1399/12/16
14:08:42
0.0 / 5
649
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری