مهر در گزارشی بررسی كرد؛

سقوط وزن فوتبالی هیات رئیسه

سقوط وزن فوتبالی هیات رئیسه

بازی فوتبال: ترکیب جدید تیم مدیریتی فدراسیون فوتبال در شرایطی برگزیده شد که حضور فوتبالی در این مجموعه کم رنگ تر از قبل شده و برخی اعضا سابقه ورزشی شان به چند ماه هم نمی رسد!خبرگزاری مهر - گروه ورزشی: مجمع انتخابات فدراسیون فوتبال روز یکشنبه انجام شد و در صورتیکه علی کریمی تنها فوتبالیست نامزد شده برای ریاست بود، در نهایت شهاب الدین عزیزی خادم در رقابتی نزدیک با کیومرث هاشمی در دور دوم، برای چهار سال آینده ریاست فدراسیون فوتبال را برعهده گرفت.
این انتخابات در شرایطی انجام شد که فدراسیون فوتبال در چند سال اخیر با مشکلات مدیریتی فراوانی مواجه بود و عدم حضور مدیران و مسئولان کاربلد و موثر مشکلات این رشته را چند برابر کرد و با اهمیت تر از آن قراردادی با سرمربی بلژیکی تیم ملی بسته شد که یکی از فاجعه بارترین قراردادهای تاریخ ورزش ایران بود.
همین امر اهمیت انتخابات فدراسیون فوتبال را دو چندان و اهالی این رشته را امیدوار کرد ترکیب قدرتمند و کاربلدی برای دوره آینده انتخاب گردد که بتواند علاوه بر رفع مشکلات و نقایص گذشته، قدم رو به جلویی برای فوتبال کشور بردارند.
طبیعی است که در کنار رئیس فدراسیون، اعضای هیات رئیسه از اهمیت بسیار بالایی در پیشبرد اهداف و برنامه های فدراسیون برخوردار می باشند و طبیعی است باید افرادی انتخاب می شدند که هم فوتبال را به خوبی بشناسند و هم توان مدیریتی و قدرت اقتصادی و سیاسی بالایی داشته باشند تا بتوانند بعنوان بازوان قدرتمند رئیس امور این فدراسیون را پیش ببرند.
اما رای هایی که اعضای مجمع به صندوق انداختند خروجی ای داشت که اهالی فوتبال را خیلی به آینده امیدوار نمی کند چونکه عمر حضور برخی اعضای هیات رئیسه در فوتبال به چند ماه هم نمی رسد و سابقه فوتبالی هم که در کارنامه آنها دیده نمی گردد.
در حالی که انتظار می رفت هیات رئیسه جدید فدراسیون از همتایان قبلی خود قوی، مدیر و کاربلد و تاثیرگذارتر باشند، اما با بررسی سوابق و کارنامه این افراد نشان میدهد بیشتر آنها افرادی کم سابقه تر، ضعیف تر و بیگانه تر با فوتبال هستند.

خوشحالی عزیزی خادم بعد از پیروزی در انتخابات فدراسیون فوتبال
رئیس؛ بدون سابقه فوتبالی اما جوان و اقتصادی
شهاب الدین عزیزی خادم که با کسب ۴۹ رای از اعضای مجمع بعنوان رئیس فدراسیون برگزیده شد مدیر فوتبالی نیست و سابقه بازی در هیچ تیم مطرحی را ندارد. او البته خیلی با فوتبال بیگانه نیست چونکه بین سال های ۹۰ تا ۹۵ بعنوان عضو هیات رئیسه فدراسیون فعالیت نموده است.
عزیزی خادم هر چند مدیر فوتبالی نیست اما از او بعنوان یک مدیر جوان اقتصادی نام برده می شود که در شرکت های مختلفی فعالیت نموده و عضویت در هیات مدیره باشگاه سایپا را هم در کارنامه دارد. وی در چندین شرکت اقتصادی عضو هیات مدیره و یا مدیرعامل بوده اما سابقه مدیریت مستقل در فوتبال را ندارد.
نایب رئیس سوم؛ مدیر یک تیم و یک شرکت هرمی!
در حالی که عزیزی خادم سه نایب رییس را برای حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال معرفی کرده بود اما حیدر بهاروند نایب رییس اول و منصور قنبرزاده نایب رییس دوم او به علت رد صلاحیت شدن نتوانستند به پست در نظر گرفته شده برسند. تنها شهره موسوی که بعنوان نایب رییس سوم معرفی شده بود از مجمع رای اعتماد گرفت.
موسوی متولد سال ۱۳۵۳ در گیلان است و مدرک کارشناسی مهندسی صنایع و فراورده های غذایی دارد و تنها سابقه فوتبالی اش مربوط به مدیرعاملی تیم دسته اولی بادران است. وی هیچ سابقه ورزشی در حوزه بانوان نداشته و حالا باید مسئولیت فوتبال بانوان کشور را برعهده بگیرد. باید دید این نایب رییس که یک شبکه بازاریابی هرمی دارد و تمرکزش بیشتر از فوتبال روی این شرکت است، برای بانوان فوتبالیست چه خواهدنمود.

شهره موسوی مدیر یک تیم فوتبال و یک شرکت هرمی است و حالا نایب رییس فدراسیون شده
ماجدی؛ فوتبالی اما بدون اقدامات موثر
تنها عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال که سابقه بازی در این رشته را دارد میرشاد ماجدی است. بازیکن پیشین استقلال که متولد سال ۱۳۵۳ است و در بیشتر بخش های باشگاه استقلال مسئولیت داشته است. از هیات مدیره گرفته تا سرپرستی تیم فوتبال این باشگاه. ماجدی دارای دکترای مدیریت راهبردی در ورزش است و چند سالی است بعنوان رئیس کمیته جوانان و رئیس کمیته آموزش در فدراسیون فوتبال فعالیت نموده اما اقدامات موثر و ماندگاری تا حالا نداشته است که بشود امیدوار بود حضورش در هیات رئیسه می تواند موثرتر از جایگاه ها و مسئولیت های قبلی اش باشد.

میرشاد ماجدی تنها عضو فوتبالی هیات رئیسه
سراجی؛ کم سابقه و بدون تجربه مدیریتی
مدیرکل سابق حوزه ریاست سازمان تربیت بدنی که سابقه ورزشی و فوتبالی نداشت، مهرماه سالجاری از طرف هیات مدیره سایپا بعنوان مدیرعامل این باشگاه برگزیده شد و در صورتیکه هنوز جای پایش در این باشگاه محکم نشده است، با کمترین سابقه مدیریت در فوتبال به عضویت هیات رئیسه فدراسیون درآمد! سراجی در حالی به این مسئولیت مهم رسید که رقابت را از محمدرضا ساکت مدیرعامل باشگاه سپاهان برد. با این وجود باید دید سراجی که یک مدیر جوان و پرانرژی است برای فدراسیون فوتبال چه کار موثری انجام خواهد داد.

مهرداد سراجی مدیرعامل باشگاه سایپا با ۵ ماه سابقه مدیریت در فوتبال
براتی؛ متخصص حقوق و امور بین الملل

دیگر عضو جدید هیات رئیسه فدراسیون فوتبال احمدرضا براتی است. فردی که متولد سال ۱۳۵۵ است و سالهاست در فدراسیون فوتبال فعالیت دارد و تخصصش در بخش حقوقی است. وی در تنظیم اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال نقش تاثیرگذاری داشت و با حضورش می توان امیدوار بود این فدراسیون در بخش حقوقی و امور بین الملل با مشکل جدیدی مواجه نشود. براتی نایب رئیسی نهاد تعیین صلاحیت کنفدراسیون فوتبال آسیا، عضو کارگروه صدور مجوز حرفه ای باشگاه ها و رئیس کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال را در کارنامه دارد و دارای پرونده وکالت پایه یک دادگستری است.

احمدرضا براتی عضو حقوقی هیات رئیسه که تجربه خوبی در این عرصه دارد
اصولی؛ کم سابقه و سیاسی از مشهد!
رئیس هیات فوتبال خراسان رضوی که هیچ سابقه ورزشی در کارنامه ندارد از دو سال پیش وارد این عرصه شد و در صورتیکه عضو شورای شهر مشهد هست، مسئولیت هیات فوتبال را هم برعهده گرفت اما حضورش در این هیات هم خیلی زیاد نیست چونکه مشغله اش در شورای شهر مشهد اجازه این کار را نمی دهد. اصولی نامی ناشناخته در فوتبال کشور است که حالا باید در یکی از تاثیرگذارترین و با اهمیت ترین پست های این رشته بدون داشتن سابقه مدیریت فعالیت کند!

احسان اصولی بدون سابقه فوتبالی و مدیریتی در ورزش
حیدری؛ ناشناخته و کم سابقه
«طهمورث حیدری رئیس هیات فوتبال چهار محال و بختیاری». این تنها اطلاعاتی است که از عضو جدید هیات رئیسه فدراسیون فوتبال موجود است. حیدری بعنوان یکی از نمایندگان هیات های استانی وارد هیات رئیسه شده و جستجو در فضاهای مختلف اطلاعات بیشتری از وی را در اختیار قرار نمی دهد. او هم نامی ناشناخته و کم سابقه برای اهالی فوتبال است که بسیاری تا پیش از انتخابات روز گذشته حتی برای یک دفعه هم نامی از او نشنیده بودند. حیدری هم بدون کارنامه و سابقه روی یکی از صندلی های مهم و موثر فدراسیون فوتبال خواهد نشست!

طهمورث حیدری عضو کمترشناخته شده هیات رئیسه فدراسیون فوتبال
آیا این هیات رئیسه موفق می شود؟
یکی از ایرادهایی که به هیات رئیسه های گذشته فدراسیون فوتبال گرفته می شد، عدم تاثیرگذاری و تصمیم سازی اعضای آن برای این رشته و خنثی بودن در بیشتر تصمیمات و قراردادهای مهم این رشته بود. شاید به همین خاطر بود که اهالی فوتبال انتظار داشتند ترکیبی جدید مسئولیت این هیات را برعهده بگیرد تا شاید اتفاقات مثبتی برای فوتبال ایران رخ دهد.
اما بررسی سوابق اعضای هیات رئیسه این امیدواری را به یاس تبدیل نموده و با سوابقی که آنها دارند بعید است بتوانند بازوی قدرتمندی برای عزیزی خادم باشند. با این وجود هنوز نمی توان بطور قطعی در مورد عملکرد آنها اظهار نظر کرد و باید منتظر روزها و ماه های آتی بود.


منبع:

1399/12/11
14:50:42
0.0 / 5
748
تگهای خبر: آموزش , بازی , بازیكن , باشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری