صادقی:

دستمزد داوران كم است

دستمزد داوران كم است

سرمربی تیم فوتبال سایپا می گوید داوران باید در لیگ برتر حرفه ای شوند و حقوق بهتری دریافت کند.ابراهیم صادقی در گفت و گو با ایسنا، درباره شرایط تیم فوتبال سایپا در نیم فصل گذشته اظهار نمود: ما در سایپا پیشرفت خوبی از نظر مسائل فنی داشته ایم، اگر برخی بازیکنان تیم ما سال قبل جزو تیم امیدها بودند امروز با تیم بزرگسالان بازی می کنند و پیشنهادهای چند میلیاردی دارند. به اعتقاد من ما در کیفیت بازی و همین طور بحث مالکیت توپ پیشرفت خوبی داشته ایم و از میانه فصل توانستیم موقعیت های خوبی را روی دروازه حریفان خلق نماییم. نسبت به توانایی فنی و بازی های که انجام دادیم نتایج خوبی نگرفتیم ما در دو دیدار که پیروز بودیم به خاطر اشتباه بازی را با تساوی عوض کردیم که این مساله به تجربه تیم برمی گردد.

سرمربی سایپا اشاره کرد: اگر بازیکنان با تجربه روی نیمکت داشتیم و می توانستیم آنها را وارد زمین نماییم. در آن دو دیدار احیانا برنده می شدیم نسبت به فصل گذشته سایپا پیشرفت خوبی داشته اما در کنار این پیشرفت باید نتایج خوبی هم بگیریم من فکر می کنم لیگ ما هر سال از نظر فنی پیشرفت خوبی می کند و از نظر استراتژی بازی تیمها با تاکتیک های مختلف بازی می کند یعنی برخی تیم ها فوتبال مالکانه ارائه می دهند، برخی دیگر فوتبالشان مبتنی بر پرس است و برخی دیگر هم می کوشد دفاع فشرده را در دستور کار خودقرار بدهند. این تنوع تاکتیکی و همین طور بازی کردن با سیستم های مختلف مثل دو مهاجم و یا تک مهاجم نشان میدهد با حضور مربیان جوان تغییرات زیادی را در لیگ شاهد می باشیم. مربیان جوان دوستدارند پیشرفت کند و جایگاهی در فوتبال به دست بیاورند که این لیگ را جذاب کرده است.
وی ادامه داد: فکر می کنم از نظر منابع مالی و بودجه فاصله تیمها با هم زیاد است. برخی تیم ها و منابع و بودجه بسیار زیادی را در اختیار دارند و برخی تیم ها منابع مالی خیلی کمی برایشان به وجود آمده است یعنی این فاصله گاهی ده برابر است. برخی تیم ها قراردادهای خیلی بهتری با بازیکنان می ببند و پاداش های بهتری هم دریافت می کند اما برخی تیمهای دیگر مجبور هستند مبالغ کمتری پرداخت کند و به خاطر همین مجبورند از بازیکنان جوانتر بیشتر استفاده نماید تا در شروع کارشان بتواند میدان ببیند. این دست از بازیکنان معمولا درخواستهای مالی زیادی هم ندارند.
سرمربی تیم فوتبال سایپا در بخش دیگری از صحبت هایش درباره پیشنهادات چند میلیاردی به تعدادی از بازیکنانش از طرف تعدادی از باشگاه های لیگ برتری اظهار نمود: تعدادی از بازیکنان ما زمانی که به سایپا آمدند برای سال اول یک قرارداد ۳۰ الی ۴۰ میلیونی داشتند این بازیکنان کم کم پیشرفت کردند و در تیم ملی امید هم بازی کردند و پس از یک یا دو سال قراردادشان با ۲۰۰ یا ۳۰۰ میلیون رسید البته این مبلغ هم بسیار ناچیز است اما الان همین بازیکنان از طرف تعدادی از باشگاه ها برای یک فصل و نیم پیشنهاد سه یا ۴ میلیاردی دارند. این از یک طرف خوب است که برای باشگاه درآمد زایی ایجاد می شود اما از جانب دیگر ذهن بازیکن را درگیر می کند که این مسئله موجب سخت شدن کار برای ما می شود ما می خواهیم باز یکنان را تا اختتام فصل در اختیار داشته باشیم و از آنها استفاده نمائیم تا آنها شرایط بهتری داشته باشند و پخته تر شوند. سالهای آتی اساسا باشگاه می تواند تعدادی از بازیکنان جوان ما حتی به خارج از کشور ترانسفر کند و درآمدزایی کند. برخی تیمهای بزرگ که هواداران زیادی دارند شاید جای این نباشد که به بازیکن جوان فرصت بدهند اما تیمی مثل سایپا که تماشاگری ندارد می تواند به بازیکنان جوان فرصت بدهد تا با تجربه بشود.
وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که از نظر کیفی لیگ بسیتم چه تفاوتی با لیگ نوزدهم دارد اظهار داشت: فوتبال ما هر سال پیشرفت می کند امسال هم شاهد اجرای تاکتیک های مختلف در تیم ها هستیم. تیم ها می کوشد بهترین تمرینات را انجام بدهندتا نتایج خوبی بگیرند این موجب می شود که فوتبال پیشرفت کند باشگاه های هم در این میان بازیکنان جوان زیادی را به لیگ آوردند که در آینده می تواند به فوتبال ایران کمک نماید. همه هدف ما در سایپا این است که بتوانیم یک تیم سالم خوب داشته باشیم و از نظر فنی بازیکنانمان را پیشرفت بدهیم حتما به این مساله فکر می نماییم که بازیکنان ما سال به سال پیشرفت کند و قراردادهای خوبی را منعقد کنند.
صادقی در ادامه درباره اشتباهات داوری نیم فصل نخست هم اظهار داشت: به اعتقاد من اشتباهات داوری در نیم فصل نخست وجود داشته است و همه تیم ها در بعضی جاها سود کردند و برخی جاها هم ضرر کردند. شاید من در بعضی از کنفرانس ها اعتراض هایی هم به داوری داشته ام اما در مجموع اعتقاد دارم داورهای ما کاملا سالم هستند و من به صداقت و سلامت آنها ایمان دارم. امیدوارم داورها هم پیشرفت کند که در آینده هر تیمی که از نظر فنی لایق تر است نتیجه بگیرد و به اشتباهات داوری موجب نشود که تیم ها ضرر کنند. حقوق داوران بسیار کم است و می شود شرایط بهتری داشته باشد تا آنها هم حرفه ای شوند یعنی داور شغلش فقط داوری باشد و بامداد بجای دیگری نرود.

وی در آخر درباره انتخاب رئیس جدید فدراسیون فوتبال ایران هم اظهار داشت: امیدوارم رئیس جدید فدراسیون به پایه ها توجه ویژه ای داشته باشد که بتواند موجب پیشرفت فوتبال شود.1399/12/05
13:52:10
0.0 / 5
528
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , پیشرفت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری