مصطفی آجورلو عنوان كرد:

باید فوتبال را در یك اتاق شیشه ای اداره نماییم

باید فوتبال را در یك اتاق شیشه ای اداره نماییم

به گزارش بازی فوتبال نامزد حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال با بیان اینکه شورایعالی این رشته را با حضور روسای سابق تشکیل خواهد داد اظهار داشت: باید فوتبال را در یک اتاق شیشه ای اداره نماییم.به گزارش بازی فوتبال به نقل از مهر، نشست هم اندیشی نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال و بعضی از اعضای مجمع این فدراسیون امروز برگزار گردید. حبیب شیرازی رئیس هیات فوتبال استان تهران در ابتدای این نشست از نامزدهای حاضر در این نشست قدردانی کرد و برگزاری این جلسات را گام مهمی برای شناسایی اندیشه های نامزدهای حاضر در انتخابات دانست.
مصطفی آجورلو که بعنوان اولین نامزد در این جلسه حضور یافت، در تشریح برنامه های خودش اظهار داشت: من قبل از عرضه برنامه جامع و تفصیلی چشم انداز ۱۰ ساله مورد نظر و افق ۱۴۱۰ را در اختیار اعضای محترم مجمع قرار دادم تا در این خصوص نظرات خودشان را بیان کنند. این افقی است که باید چشم انداز اهداف و برنامه های آتی فدراسیون فوتبال باشد.
وی افزود: اگر نخواهیم به آینده و اهداف دراز مدت فوتبال فکر نماییم اسیر روزمرگی خواهیم شد و توسعه فوتبال با این نگاه تحقق پیدا نمی نماید. ما باید به شکلی برای آینده فوتبال ریل گذاری نماییم که در راه پیشرفت قرار بگیریم. استقلال فوتبال یکی از بخش های اصلی برنامه من است به این مفهوم که فوتبال روی پای خودش بایستد و البته قدرتمند باشد همینطور ثروت های خودش را نقد کند. استقلال فوتبال بدون تاثیرپذیری از شاخصه های سیاسی اما با تعامل، کمک و همدلی همه نهادها و دستگاههای کشور تحقق می یابد.
نامزد ریاست فدراسیون فوتبال اضافه کرد: برای ایجاد تحول در فوتبال احتیاج به کار و تلاش شبانه روزی داریم. اگر توانستیم مجموعه ورزشی و استادیوم پاس را در ۱۱ ماه بسازیم به این مفهوم است که می شود در فوتبال کشور کار کرد. آقای یزدانی خرم می گفت من شاهد بودم که شما یک زمین بایر را به یک باشگاه تبدیل کردید.
آجورلو همینطور اظهار داشت: خانم موسوی نایب رقیب من هستند اما من چنین نگاهی ندارم و امروز باید بگویم تفکر ما برای توسعه و پیشرفت اقتصاد فوتبال بر مبنای همین الگو است. وقتی یک مجموعه اقتصادی می تواند به این شکل وارد فوتبال شود و کار کند باید به این مساله فکر نماییم که می شود فوتبال را به ثروت واقعی خودش رساند. همین مجموعه بادران نشان داده است که می توان بین اقتصاد و فوتبال پیوند ایجاد کرد.
وی افزود: اقتصاد مبحث اصلی برنامه های من است چون که اگر مشکل اقتصادی فوتبال را حل نماییم سایر برنامه ها و اهدافمان محقق خواهد شد. حلقه مفقوده و کار اصلی ما در فوتبال مبحث اقتصاد و کسب درآمد است. اگر تا امروز نتوانسته ایم ثروت فوتبال را نقد نماییم به این علت است که یکدل و متحد نبودیم. به من می گویند فوتبال مشکل دارد، بدهکار است، وقتی وارد فدراسیون شدید باید پول بیاورید، فرصت کوتاهی برای تصویب اساسنامه دارید. با این مسائل و مشکلات موجود باید از وارد شدن به فوتبال بترسیم؟ اتفاقاً به اعتقاد من با شجاعت باید وارد میدان شویم و مشکلات را حل نماییم. فوتبال مبحث جدی کشور و جامعه است. برای ده ها میلیون نفر مهم می باشد پس کشور کمک می نماید که مشکل فوتبال حل شود. تصور می کنید ارکان و بخش های مختلف کشور فوتبال را برابر مشکلات تنها می گذارند؟ باور من این است که تا امروز خواسته ها و انتظارات خودمان را بیان نکردیم. به سراغشان نرفتیم که کمک بگیریم. من به شما قول می دهم همه مشکلات فوتبال با حمایت و همدلی کشور حل می شود و فوتبال را تنها نمی گذارند.
کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال عنوان کرد: ما در فوتبال حرف سیاسی نداریم بلکه محور کارمان تعامل و همکاری است. اگر نگاه ما توسعه و پیشرفت فوتبال است نباید مرزی قائل باشیم. پیش از ورود به انتخابات پیشنهاد تشکیل شورایعالی فوتبال کشور را دادم و اگر من رئیس فدراسیون شوم از همه این عزیزان و روسای سابق فدراسیون ها دعوت می کنم که بیایند و این شورا را تشکیل بدهند تا به فوتبال کشور کمک کنند. بیایند و از تجربیات خودشان برای اداره فوتبال بگویند، اگر اشتباهی داشتند ما تکرار نکنیم و اگر کار خوبی کردند همان مسیر را ادامه بدهیم.
آجورلو اظهار داشت: نقش بانوان در فوتبال ما نباید کمرنگ دیده شود. باید نگاهی همراه با عدالت به فوتبال بانوان داشته باشیم. شایسته نیست که بازیکنان و مربیان قراردادهای ناچیز و پایین ببندند و همان مبالغ را هم دریافت نکنند. باور من این است که بانوان در فدراسیون فوتبال باید مستقل و قدرتمند باشند و در مورد سرنوشت خودشان تصمیم گیری کنند. کمیته های تخصصی بانوان در همه بخش ها توسط خودشان اداره شود.
کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال افزود: صداقت، شفافیت و صداقت برای من شعار نیست. من خودم را موظف می دانم که در برابر عملکرد خودم پاسخگو باشم و در مورد فعالیت ها به شکل شفاف و جامع گزارش بدهم. شفافیت به همین مفهوم است که چیزی برای پنهان کردن نداشته باشیم و فوتبال را در یک اتاق شیشه ای اداره نماییم. اجازه بدهیم ما را نقد و قضاوت کنند و هراسی از قضاوت شدن نداشته باشیم. وقتی شفافیت مبنای کار ما باشد صداقت و سلامت را در فوتبال حاکم می نماییم. همه ما باید به دنبال فوتبال پاک باشیم. باید به دنبال اجرای عدالت و سلامت در فوتبال باشیم.
آجورلو اظهار داشت: ما باید از چهره های فوتبالی در بخش های مختلف استفاده نماییم. باید از وجود دایی کریمی مهدوی کیا یا شکوری و دقیقی استفاده نماییم. علی دایی نماد و اعتبار کشور ماست، از چنین شخصیتی کمک نگیریم؟ اینها آینده فوتبال ایران هستند. من قرار نیست تا ابد بمانم، باید ریل گذاری نماییم برای جوان تر ها و سرمایه های فوتبال کشور.
وی همینطور عنوان کرد: فوتبال ۵۰۰ میلیارد بدهی دارد، اساسنامه باید به تصویب برسد، مشکل و کمبود داریم، پرونده در فیفا داریم، حالا با عنایت به همه اینها بترسیم و فوتبال را تعطیل کنیم؟ آن روز که این کشور تهدید شد نترسیدیم و به میدان رفتیم امروز هم نمی ترسیم و موفق می شویم. من پیش از اینکه ثبت نام کنم برنامه های اقتصادی خودم را مشخص کردم با کارشناسان و متخصصان این حوزه مشورت کردم و با ترسیم نقشه راه وارد میدان شدم. حالا از ۵۰۰ میلیارد بدهی بترسم؟ یا به این فکر کنم یک میلیارد به هر استان در سال نمی گردد داد؟ پس فوتبال را باید چطور اداره کنیم؟ من باور دارم که می توانیم مشکلات فوتبال را حل نماییم با این باور که در راه همدلی و تعامل به پیش برویم و خواسته های خودمان را در کشور به درستی مطالبه نماییم.
محمدی مدیرعامل پیکان، سراجی مدیرعامل سایپا، باجیوند رئیس هیات فوتبال قزوین، سیف الله پور مدیرعامل نساجی، بیک وردی رئیس هیات فوتبال البرز و ابراهیم شکوری معاون باشگاه پرسپولیس همینطور شهامت عباسی رئیس هیات فوتبال دانش آموزی از دیگر حاضران در این جلسه بودند.


منبع:

1399/12/01
23:36:30
0.0 / 5
805
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری