انتقاد شهناز یاری از سازمان لیگ

فوتسال زنان در حال عقب گرد است

فوتسال زنان در حال عقب گرد است

بازی فوتبال: سرمربی تیم فوتسال زنان سایپا با انتقاد از سازمان لیگ به عدم وجود قانون درست در زمینه برخورد با تیم هایی که از حضور در مسابقات انصراف می دهند، اشاره نمود و آنرا عاملی برای کاهش کیفیت لیگ و عقب گرد فوتسال زنان دانست.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، هفته ششم لیگ برتر فوتسال زنان جمعه، اول اسفند برگزار می گردد و مطابق با برنامه سایپا میزبان پویندگان فجر شیراز است، اما نماینده شیراز از رویارویی با سایپا انصراف داده و حاضر نیست که به تهران سفر کند.

شهناز یاری، سرمربی تیم سایپا به این مساله واکنش نشان داد و به عملکرد سازمان لیگ در زمینه نحوه تصمیم گیری برای مسابقات و برخورد با تیم هایی که از رویارویی در جریان لیگ انصراف می دهند، انتقاد نمود.

یاری در مورد انصراف تیم شیراز در هفته ششم مسابقات به ایسنا اظهار داشت: از سازمان لیگ به خاطر تصمیماتی که در مورد لیگ زنان گرفته، گله مند هستم؛ در صورتیکه با وجود شیوع ویروس کرونا باید تیم ها را کم می کردند، شاهد افزایش تعداد آنها بودیم. شرایط مسابقات مثل سالهای قبل نیست و باید تصمیمات بهتری را اتخاذ می کردند که به لیگ ضربه نزند و شاهد مسابقاتی پویا و منظم باشیم اما پس از ۲-۳ سال لیگ پویا و منظم عقب گرد کرده ایم و نتایج این را نشان میدهد.

او در این مورد اضافه کرد: با بررسی لیگ برتر مردان بازی عجیب و غریب و بازی یک طرفه نمی بینیم، یعنی نتایج بسیار بهم نزدیک و نشان دهنده لیگی پویا و حدودا هم سطح است، اما در لیگ زنان نتایجی مثل ۱۵ بر صفر، ۱۱ بر صفر و از این دست به چشم می خورد که به مدلول عدم تناسب تیم ها است.

یاری به ضرری که انصراف یک تیم از حضور در مسابقه به لیگ و تیم های مدعی وارد می کند، اشاره نمود و اظهار داشت: باید نگاهمان حرفه ای باشد و به دنبال پیشرفت فوتسال زنان باشیم، چون تیم ملی قوی در دل یک لیگ خوب نهفته است، اما از آنجایی که برخی تیم ها از قبل نتیجه را می دانند، انگیزه لازم را ندارند و همین ما را به عقب برمی گرداند. علاوه بر بحث فنی تیم ها از نظر مالی هم ضرر می کنند؛ ما برای دیدار با شیراز از قبل هزینه های هتل بازیکنان مان و داوران، غذای آنها، سالن مسابقه و تست pcr را پرداخت کرده بود و الان به ما ضرر وارد شده است.

او انصراف از مسابقه را عاملی برای کاهش تفاضل تیم ها و گره خوردن کار در زمانی دانست که تفاضل معیار صعود به مراحل بالاتر است و در این مورد اظهار داشت: از شروع لیگ تا الان دو تیم از حضور مقابل ما انصراف داده اند که به ضررمان است. هرچند با گل های زیاد مخالف هستم اما زمانی که حریفان ما به این تیم ها گل های زیادی بزنند و کار به تفاضل گل برسد، حق ما ضایع می شود. هنوز به نیم فصل نرسیده ایم و مشکلاتی را می بینم که در شان فوتسال زنان نیست.

سرمربی تیم فوتسال زنان سایپا اضافه کرد: سرپرست ما اعتراض کرده و گفته اند که شیراز ۱۰ میلیون تومان جریمه می شود اما این جریمه چه سودی به حال ما دارد؟ نه فقط هزینه هایی که برای این مسابقه کرده ایم، برنمی گردد بلکه سازمان لیگ هیچ رفتار قاطعی نشان نمی دهد. در صورتیکه سالهای گذشته تیم ها با شرکت نکردن در مسابقه از لیگ حذف می شدند و باشگاهی حق نداشت دلبخواهی از حضور در مسابقه ای انصراف بدهد. در حال عقب گرد هستیم و نمی دانم چرا اجازه می دهیم چنین شرایطی پیش بیاید و قانون درستی دراین زمینه نداریم؟

یاری در مورد برگزاری لیگ با تعداد تیم های کمتر اظهار داشت: اگر ۸ تیم با کیفیت در لیگ برتر داشته باشیم، رقابت های بسیار نزدیک و فنی از خود به نمایش می گذارند که بار فنی هم دارد، اما شرایط فعلی به ضرر تیم هایی است که به صورت حرفه ای در لیگ حضور دارند و هزینه های زیادی را صرف می کنند.

منبع:

1399/11/30
11:47:34
0.0 / 5
422
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری