پرواز میلیچ و چند پرسش

پرواز میلیچ و چند پرسش

بازیکن کروات تیم فوتبال استقلال در حالی ایران را ترک کرد که همچنان انتقادهای زیادی کادر فنی و مدیریت آبی ها را نشانه می گیرد.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، هرویه میلیچ بازیکن کروات استقلال دیشب (دوشنبه) بعد از داربی پایتخت، ایران را ترک کرد. هیات مدیره باشگاه استقلال مدعی است که بامداد امروز باخبر شدند که میلیچ ایران را ترک کرده است. میلیچ پیش از داربی قرار بود از ایران برود اما با وساطت های انجام شده در ایران ماند و پس از داربی از جمع آبی ها جدا شد.

پس از کش و قوس های فراوان، میلیچ با مسائل مختلفی که با آن روبرو بود، در نهایت تصمیم گرفت تا از جمع آبی ها جدا شود و برای آینده فوتبالی خود برنامه دیگری مد نظر داشته باشد. یکی از مسائلی که شاید در نوع خود خنده دار باشد، ادعای بی اطلاعی مدیران باشگاه استقلال از تصمیم وی بوده است. حجت نظری سخنگوی باشگاه استقلال در این رابطه اظهار نمود: "ما بامداد باخبر شدیم که آقای میلیچ ایران را ترک کردند. به نظرمان می رسد که او برنامه ای برای خروج از ایران داشته است. این امکان وجود ندارد که دو ساعت پس از داربی بلیت تهیه کنند و از ایران بروند. به نظرمان اگر وی در داربی هم بازی می کرد، از ایران می رفت. انصافا هم باشگاه تا اینجا تلاش خودرا کرده که بخش قابل توجهی از مطالبات او را پرداخت کند."

یکی از نکاتی که هنوز درباره میلیچ شفاف سازی درستی صورت نگرفته است، بررسی دو حاشیه ای است که در طول این مدت برای بازیکن کروات استقلال دردسرساز شد. مساله اول حضور میلیچ در کمیته انضباطی باشگاه استقلال بود؛ این باشگاه همچنان برای فراخواندن این بازیکن به کمیته انضباطی، تنها بحث مطلب حاشیه ساز در اینستاگرام را مطرح کرده است و بحث بعدی شایعه دوپینگ میلیچ بود.

مطلبی که ارزش جریمه انضباطی داشت؟

میلیچ به خاطر چنین جملاتی که در فضای مجازی انتشار داد، در اختیار باشگاه استقلال قرار گرفت: "نیمکت نشینی بدون دلیل! اشکالی ندارد همیشه از تیم حمایت کنید، روز گذشته برد خوبی به دست آوردیم و هم تیمی هایم خوب کار کردند."

این مساله شروع سناریویی بود که در آخر موجب رفتن میلیچ از ایران شد. باشگاه استقلال مدعی بود دلیلهای دیگری برای انضباطی کردن میلیچ وجود دارد اما هیچ گاه به این مساله پاسخ روشنی نداد و اگر قرار باشد تنها دلیل این کار، بی انضباطی میلیچ قلمداد شود، باید باشگاهی را مورد انتقاد قرار داد که برای چنین مساله ای بازیکنش را تنبیه انضباطی می کند و آنرا در رسانه ها هم به اشتراک می گذارد!

شایعه ای بی اساس اما تحریک کننده؛ دوپینگ میلیچ!

قبل از داربی پایتخت، مطلبی در رسانه ها منتشر گردید که تست دوپینگ هرویه میلیچ بازیکن کروات تیم فوتبال استقلال مثبت شده است.

این مساله تا جایی پیش رفت که حتی درباره تست دوپینگ او گمانه زنی های مختلفی عنوان شد اما حجت نظری، عضو هیات مدیره استقلال درباره اینکه آیا شایعه دوپینگ میلیچ در ایام گذشته سبب جدایی از این بازی بوده اظهار داشت: "اجازه دهید درباره دوپینگ صحبت نکنم چون تستی گرفته نشده است."

سناریوسازی برای فراری دادن میلیچ؟

مساله ای که بنظر می رسد درباره آن باید شفاف سازی درستی صورت بگیرد، پاسخگویی مسئولان باشگاه استقلال درباره رفتن هرویه میلیچ است. چطور می شود مسئولان کادر فنی و باشگاه استقلال از رفتن این بازیکن خبر نداشته باشند؟ اینکه باشگاه از مسائل بازیکن تیمش مطلع نباشد و روبروی رسانه ها اظهار بی اطلاعی کند، از ابهاماتی است که همچنان نمی گردد به درست و غلط بودن آن اعتماد کرد.

همانطور که مشخص است، میلیچ فضا را برای ماندن در استقلال، دیگر مناسب ندیده است. این بازیکن حدود دو ماه از مطالبات خودرا دریافت نکرده بود و توسط محمود فکری هم کنار گذاشته شده و تبدیل به یک نیمکت نشین شده بود. همین طور برای این بازیکن حاشیه های مختلفی در طول این مدت پیش آمد و در آخر این بازیکن ترجیح داد دیگر در جمع آبی ها حضور نداشته باشد.

حال باید مسئولان باشگاه استقلال برای این اتفاق بزرگ پاسخگو باشند چون رفتن میلیچ هزار و یک پرسش بی پاسخ بر جای گذاشته است و اگر شفاف سازی درستی صورت نگیرد، می توان احتمال سناریوسازی برای رفتن میلیچ را مد نظر قرار داد؛ مساله ای که در صورت عدم شفاف سازی، شاید دور از ذهن نباشد.
1399/10/23
20:05:16
0.0 / 5
705
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دوستان بازی فوتبال
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری