حضور بازرسان AFC در ایران جهت بررسی زیرساخت ها و امكانات

حضور بازرسان AFC در ایران جهت بررسی زیرساخت ها و امكانات

بازی فوتبال: دبیرکل فدراسیون فوتبال زمان حضور بازرسان AFC جهت بررسی امکانات و زیرساخت های ایران بمنظور درخواست این فدراسیون برای میزبانی جام ملت های آسیا 2027 را اعلام نمود.


به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، در ادامه نشست های هماهنگی در سیر میزبانی رقابت های جام ملت های آسیا ۲۰۲۷، جلسه هماهنگی آنلاین با حضور حضور دبیرکل فدراسیون، روسای هیات فوتبال استان آذربایجان شرقی، تهران، خوزستان، اصفهان، خراسان رضوی، فارس، البرز، کرمان و جزیره کیش و همین طور شهرداران شهرهای نامزد میزبانی و هنرور، معاون شرکت تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی امروز انجام شد.
در آغاز این جلسه، مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال گزارشی از آنچه تا حالا در امتداد ستاندن میزبانی جام ملت های آسیا انجام شده ارائه کرد و در آخر اظهار داشت: هچنین مدارک مربوط مشتمل بر خاصیت های سخت افزاری و نرم افزاری کشور در حوزه های گوناگون و در ۱۰ بخش از طرف فدراسیون فوتبال به کنفدراسیون ارسال شد. در این ارتباط همین طور در آبان و آذرماه سال جاری فرم تعهدنامه به همراه فهرست نیازمندی های میزبان نیز بعد از تایید مقامات کشوری و سازمان های ذی ربط و در موعد زمانی تعیین شده توسط فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران به AFC ارسال شده بود. ضمن این که کتابچه میزبانی جام ملت های آسیا هم در حاشیه فینال لیگ قهرمانان آسیا توسط وزیر ورزش و جوانان، سرپرست فدراسیون فوتبال و سفیر جمهوری اسلامی ایران در قطر به رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا اهدا شد.
وی افزود: وظیفه دارم از حمایت های صورت گرفته از طرف دولت، وزارت ورزش و جوانان، استانداری ها، شهرداری ها، شرکت تجهیز و توسعه اماکن ورزشی، هیات های فوتبال و باشگاه ها و... نهایت سپاس را داشته باشم و بی گمان این همراهی موجب انگیزه بیشتر همکاران در فدراسیون فوتبال برای تحقق این هدف مهم خواهد بود. طبیعی است که باید در یکسری از فاکتورها تقویت شویم. یک زمانی ما برای جام ملت های آسیا میزبان شده بودیم اما آن موقع استادیوم های مناسبی نداشتیم اما همان تقاضا موجب شد قسمتی از نقصها سخت افزاری را برطرف نماییم. البته شاهد بودیم برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا در تهران موجب شد قسمتی از امکانات در رابطه با ورزشگاه آزادی با کوشش های شرکت تجهیز و توسعه نگهداری اماکن ورزشی تقویت شود که این مساله می تواند الگوی مناسبی برای روند به روزرسانی ورزشگاه های ما باشد.
نبی با اشاره به حضور بازرسان AFC در ایران اظهار داشت: چارچوب این هدف هم مشخصا به هم افزایی، تعامل، حمایت، هماهنگی و همکاری در بخش های مختلف کشور بازمی گردد. یکی از شاخصهای برنده ما در این مساله جمعیتی است که می توانیم در استادیوم ها نسبت به سایر کشورها داشته باشیم. بر این اساس، مقرر است که بازرسان کنفدراسیون فوتبال آسیا ظرف سه ماه آتی (از ژانویه تا مارس ۲۰۲۱) به کشورمان سفر کنند تا از نزدیک به بررسی امکانات و زیرساخت های کشورمان بپردازند. فراموش نکنیم وقتی لیگ ما حرفه ای شد، استادیوم ها هم به روز شدند. نباید زیر آفتاب بنشینیم و منتظر سایه باشیم و همه تا آخرین لحظه تلاش مستمری داشته باشیم.
دبیرکل فدراسیون فوتبال در ادامه موارد تشریحی ارسالی برای کنفدراسیون فوتبال آسیا در جهت مزیت های کشورمان برای میزبانی رقابه های جام ملت های آسیا ۲۰۲۷ را تشریح نمود.
در ادامه این جلسه، روسای هیات ها و شهرداران حاضر در جلسه به بیان دیدگاه های خود پرداختند.
ایرج شهین باهر، شهردار تبریز: شهرداری تبریز در کنار سایر شهرداران کلانشهرهای کشور همراه و همگام با این هدف بزرگ است و امیدواریم بتوانیم این افتخار ملی را نصیب فوتبال کشورمان نماییم.
کلایی، شهردار مشهد: به فدراسیون فوتبال بابت کوشش های صورت گرفته بابت کسب میزبانی جام ملت های آسیا خسته نباشید و خدا قوت می گویم. ما هم در کنار سایر دوستان همه تلاش مان را جهت به روزرسانی و تقویت اماکن ورزشی مرتبط خواهیم کرد.
امیر حسینی، مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران: کسب میزبانی جام ملت های آسیا ۲۰۲۷ یک هدف ملی است. شهرداری تهران تمام قد و با همه وجود برای کمک به تحقق این هدف تلاش خواهدنمود.
علی اصغر کمالی زاده، شهردار کرج: بسیار خرسندیم که تلاش خوبی را از فدراسیون فوتبال در بحث ستاندن میزبانی شاهد می باشیم. به طور قطع با برگزاری نشست های اینچنینی و بسیج امکانات می توانیم شانس خوبی برای گرفتن این میزبانی داشته باشیم.
طیبی، مدیرعامل شرکت عمران آب و خدمات کیش: تلاش ما بر تقویت امکانات و زیر ساخت های ورزشی در جزیره استوار خواهد بود. ضمن اینکه موضوع مربوط به هتل های جزیره خوشبختانه شرایط مطلوبی دارد.
عبدالکاظم طالقانی، رئیس هیات فوتبال خوزستان: با توجه به ظرفیت های مناسبی که در حوزه ساختاری درسطح استان خوزستان وجود دارد می توانیم مسابقات را به بهترین شکل در این استان برگزار نماییم. خوشبختانه در این زمینه اجماع خوبی هم در استان وجود دارد.
منصور بیک وردی، رئیس هیات فوتبال البرز: خوشحالم که این جلسه اجرا شد. با تاکیدات و حمایت صورت گرفته روشن است فدراسیون فوتبال در این راه تنها نیست و امیدوارم شاهد تحقق این هدف مهم باشیم.
محسن سلاجقه، سرپرست هیات فوتبال کرمان: سوالی داشتم که آیا امکان میزبانی در شهرستان ها هم خواهد بود؟
دبیرکل فدراسیون: در حال حاضر مراکز استانها به کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی شده اند.
جواد ششگلانی، رئیس هیات فوتبال آذربایجان شرقی: آذربایجان شرقی با در اختیار داشتن ورزشگاههای استاندارد اساسا نقش مهمی در باب تحقق هدف بزرگ مان خواهد داشت. حضور و همراهی شهردار محترم تبریز هم مایه مباهات و خوشی است.
علی طاهری، رئیس هیات فوتبال اصفهان: امیدوارم با استفاده از کل ظرفیت کشور بتوانیم میزبانی را کسب نماییم و شانس مان را بالا ببریم.
احسان اصولی، رئیس هیات فوتبال خراسان رضوی: بدون هیچ شک و تردیدی تلاش فدراسیون در ستاندن میزبانی اتفاق بسیار مهمی برای ورزش کشور است. همه باید دست به دست هم بدهیم تا به این مهم دست یابیم. خراسان رضوی هم در کنار سایر استانها همپا و همگام برای رسیدن به این مهم تلاش خواهدنمود.
حبیب الله شیرازی، رئیس هیات فوتبال تهران: خوشبختانه بحث ساخت و نوسازی در ورزشگاههای شهرستان ها در سالهای اخیر به خوبی انجام شده است. امیدوارم ورزشگاه آزادی و تختی تهران هم با همین روند گرفتار نوسازی شود و بتوانیم به بهترین شکل کاندیدای میزبانی باشیم.
امیر عرب، رئیس هیات فوتبال کیش: جزیره کیش با همه توان در بحث میزبانی تلاش می کند. در بعد امکانات جزیره دارای استاندارهای خوبی است و در بحث زیرساخت ورزش هم تلاش می نماییم تا در روند میزبانی موجب ارتقا امکانات شویم.
در آخر این جلسه، دبیرکل فدراسیون فوتبال همین طور از تشکیل کارگروه ویژه مربوط به میزبانی با شرکت حاضران در این جلسه آگاهی داد و قرار شد موعد زمانی مربوط به دومین جلسه به اعضا اعلام گردد.
منبع:

1399/10/09
12:25:22
5.0 / 5
1045
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری