رفتار و گفتار غیر ایرانی یحیی گل محمدی!

رفتار و گفتار غیر ایرانی یحیی گل محمدی!

به گزارش بازی فوتبال این تیم نامش پرسپولیس است اما عملاً شباهت زیادی به تیم شش ماه قبل ندارد و دست به پوست اندازی زده است. اتفاقی که هر مربی را پیش از ورود به تورنمنتی این همه حساس می ترساند. فراموش نکنیم که این نام ها نخستین بازی شان را تنها مدت کوتاهی پس از پیوستن به پرسپولیس در مرحله گروهی و حذفی لیگ قهرمانان آسیا برگزار کردند! شجاعت یحیی و البته بهانه نیاوردنش را باید تحسین کرد. او حالا باید رفتن بشار رسن را تحمل کند که قلب تپنده تیم بود.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، روزنامه ایران ورزشی نوشت: «شش شهریور ۹۹ فرهاد مجیدی در پوست خودش نمی گنجید. مشت هایش را گره بود و صعود به فینال جام حذفی را جشن می گرفت؛ آن هم پس از شکست دادن پرسپولیس قهرمان لیگ. پرسپولیس بازی باخته را با دو گل بشار رسن و علی علیپور برده بود ولی نتوانست از سرمایه اش برای چند دقیقه دفاع کند، بازی به تساوی کشیده شد و در پنالتی ها اوساگونا و احمد نوراللهی بد عمل کردند و تیم باخت. یحیی در نشست مطبوعاتی حرف های غیر منتظره ای زد: «احساس کردیم تیم حریف مصونیت دارد و کارت نمی گیرد»، «به کسانی که دوست داشتند استقلال برنده شود تبریک می گویم. یکی از آنها هم دوستی است که اینجا ایستاده. (در محل نشست خبری) برای تمام افرادی که تصمیم گرفتند چنین کاری کنند متأسفم. برای کسانی که تلاش کردند این تیم به قهرمانی جام حذفی برسد تبریک می گویم. نمی دانم شب چطور راحت می خوابند؟»

بعد در اینستاگرام پستی گذاشت که خلاصه اش این بود: «نمی خواستند ما قهرمان شویم»، «داور ضد ما سوت زد»، «یک خبرنگار تمرکز ما را به هم زد» و... دقایقی بعد البته آنرا حذف نمود. این حرف ها حتی به کام هواداران پرسپولیس هم تلخ آمد و خیلی از آنها گفتند و نوشتند که این ادبیات بازتولید همان ادبیات رقیبان بود که قهرمانی های سریالی پرسپولیس در لیگ را به حمایت وزیر و داوران و دست های پنهان ربط می دادند و حالا فرق ما با آنها چیست که به جای نقد عملکرد خود، همان بهانه ها را ردیف کنیم؟

آن شکست پل صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان شد. یک شوک دردناک که آنها را از تصور همیشه برنده بودن خارج کرد. جام حذفی را از دست دادند اما تا فینال لیگ قهرمانان جانانه پیش رفتند و یحیی گل محمدی نه تنها از بعد فنی بلکه از لحاظ شخصیتی یک مرتبه اعتبارش را به رخ همه کشید. او پس از شکست در فینال لیگ قهرمانان در حالیکه می توانست به عادت ایرانی که به VAR لعنت بفرستد، یقه داور را بچسبد، AFC را متهم به توطئه کند و از کیفیت توپ و وزش باد ایراد بگیرد، آرام و فروتنانه از هواداران عذرخواهی نمود و اظهار داشت: تیمش باردیگر با قدرت برمی گردد.

یک رفتار موقرانه و مدرن مشابه مربیان طراز اول دنیا. بدون بهانه جویی، بدون متهم کردن سایه ها، بدون این که بخواهد بازیکنانی که با دو خطای ناشیانه تیم را به مهلکه بردند سرزنش کند. این همان چیزی بود که از او انتظار داشتیم. زمانی که فوتبال بازی می کرد هم محجوب، باهوش، فروتن و فداکار بود. وقتی مربی شد هم او را خلاق، کم حرف اما پر از ایده، نوگرا و سخت کوش دیدیم و حالا با تجربه و پخته.

یحیی گل محمدی پس از آن شکست در جام حذفی بدترین تلاطم ها را تجربه نمود. حرف های سخیف سرپرست وقت باشگاه را شنید اما سکوت کرد، جدایی آزاردهنده علی علیپور، شجاع خلیل زاده و مهدی ترابی را تحمل کرد، با محرومیت گزنده عیسی آل کثیر ساخت، وقتی احسان پهلوان و وحید امیری هم محروم شدند باز تلاش نکرد داد و هوار راه بیندازد. سرش را پایین انداخت، بازیکنان جدید را جایگزین کرد، نقدهای بی رحمانه را تحمل کرد و تیم را تا فینال لیگ قهرمانان برد. از بازیکنانی که در فینال آسیا بازی کردند حامد لک، سعید آقایی، میلاد سرلک، آرمان رمضانی و علی شجاعی تعداد بازی هایشان با پرسپولیس به زحمت دو رقمی می شود.

این تیم نامش پرسپولیس است اما عملاً شباهت زیادی به تیم شش ماه قبل ندارد و دست به پوست اندازی زده است. اتفاقی که هر مربی را پیش از ورود به تورنمنتی این همه حساس می ترساند. فراموش نکنیم که این نام ها نخستین بازی شان را تنها مدت کوتاهی پس از پیوستن به پرسپولیس در مرحله گروهی و حذفی لیگ قهرمانان آسیا برگزار کردند! شجاعت یحیی و البته بهانه نیاوردنش را باید تحسین کرد. او حالا باید رفتن بشار رسن را تحمل کند که قلب تپنده تیم بود.

رفتار پرسپولیسی ها پس از فینال و پذیرش شکست بدون بهانه جویی آموزنده است. آنها در طول سه ماه گذشته اتفاقات تلخ زیادی را تجربه کردند اما بازیکنان و کادر فنی بر خلاف سرپرست سابق این تیم در رسانه ها حاشیه ای نساختند. بخشی از این اتفاق محصول رفتار درست و حرفه ای «علیرضا اشرف» مدیر رسانه ای تیم است. یک روزنامه نگار متین که از زمان پیوستن به تیم خیلی از حواشی غیر ضروری را از تیم حذف نمود یا به مدیریت آن پرداخت. اهل کُری خواندن سخیف نیست و گاهی اگر واکنشی نشان داده است به نظر زیر فشار و هجمه هواداران دو آتشه است که مدیر رسانه ای و مدیر روابط عمومی رفتار و گفتاری همپای بوقچی طلب دارند. این آرامش پرسپولیس پس از پیروزی و شکست قابل تحسین است. حفظ آن البته که کار دشواری است؛ بخصوص وقتی رقیبان در شبکه های اجتماعی تند و تلخ می تازند اما آرامش کادر فنی و بازیکنان و تمرکز آنها روی زمین و توپ اساسا دستاوردهای با ارزش تری از حاشیه ساختن و پاسخ دندان شکن ولی بی حاصل دارد.»

منبع:

1399/10/01
14:01:55
5.0 / 5
803
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری