چهار شگفتی فوتبال ایران

چهار شگفتی فوتبال ایران

بازی فوتبال: اعجاب انگیز است كه تلویزیون نه گزارشگر تربیت می كند و نه در واكنش به این همه حساسیت افكار عمومی، یك تلنگر ساده به گزارشگران قدیمی اش می زند. دوره امثال آقای خیابانی با این سطح كیفی، مدت هاست كه تمام شده.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «تنها دو هفته از مسابقات لیگ بیستم حرفه ای فوتبال پشت سر گذاشته شده و همین مدت کوتاه هم برای رودررو شدن با برخی اتفاقات عجیب و نادر کافی بوده است؛ حوادثی که بنظر می رسد خاص فوتبال ایران باشد.

شگفتی اول

در آذرماه، آخرین ماه پاییز به سر می بریم و هوا آن قدر سرد شده است که نیمکت نشینان تیم های لیگ برتری زیر پتو می روند اما سازمان لیگ فوتبال ایران همچنان به رعایت کردن کولینگ بریک یا وقفه استراحت و آبخوری اصرار دارد. هر «قانون» زمانی زنده و زیباست که متکی به یک «فلسفه» درست باشد. فلسفه کولینگ بریک هم وقفه انداختن در مسابقات در فصل گرما است تا بازیکنان نفسی چاق کنند. در ایران اما زیر باران شدید هم این وقفه اعمال می شود تا هم در بازی سکته فنی رخ بدهد و هم بازیکنان به خاطر سرد شدن بدنشان در معرض مصدومیت قرار بگیرند! برخی توجیه می کنند که اجرای این قانون به خاطر کرونا است اما هم اکنون وقفه آبخوری در هیچ جای دنیا اعمال نمی گردد.

شگفتی دوم

داستان این طوری است که جواد خیابانی نود دقیقه گزارش می کند و مردم دو روز در موردش حرف می زنند! این حکایت بار دیگر پس از بازی پرسپولیس و نفت آبادان تکرار شد و گزارش ملال آور خیابانی نقش اول گفت وگوها در شبکه های اجتماعی را به خودش اختصاص داد. گزارش خیابانی همچون گذشته یک دنیا جمله اضافی و بی ربط داشت. او ۹۰ دقیقه به تمجید از وضعیت چمن ورزشگاه آزادی پرداخت؛ در صورتیکه پس از اختتام مسابقه تمامی بازیکنان از بلندی چمن گله کردند. تشکرهای بی ربط و فراوان از عوامل برگزاری بازی، نیروی انتظامی، کارگردان تلویزیونی و... هم بخش دیگری از گزارش خیابانی بود؛ چیزی که شما هیچ جای دنیا نمی بینید. اعجاب انگیز است که تلویزیون نه گزارشگر تربیت می کند و نه در واکنش به این همه حساسیت افکار عمومی، یک تلنگر ساده به گزارشگران قدیمی اش می زند. دوره امثال آقای خیابانی با این سطح کیفی، مدت هاست که تمام شده.

شگفتی سوم

محمود فکری یک دو جین دستیار دارد؛ آن قدر که باید رکورد مفصل ترین کادر فنی تاریخ لیگ برتر را به نام او نوشت. با این همه استقلال در مهم ترین دقایق بازی با فولاد به خاطر مصدومیت و مداوای طولانی مدت محمد دانشگر ۸ دقیقه ۱۰ نفره بازی کرد و گل دوم را هم در همین فاصله خورد اما هیچکس متوجه این مساله نشد؛ نه خود فکری و نه مظلومی و مرفاوی که در مجموع چهار مقطع سرمربی استقلال بوده اند. حتی امیدعلی دفتری و حنیف عمران زاده و آرش برهانی و مربی گلرها و آنالیزورها هم متوجه نشدند. پس فلسفه این همه دستیار چیست؟

شگفتی چهارم

کسی می داند دلیل این همه عصبانیت پس از فقط دو هفته چیست؟ آن از اهواز و ویدئوی منفی ۱۸ سال محمود فکری و رگبار مصاحبه های طرفین مقابل هم، این هم از تهران و توپ شوت کردن یحیی گل محمدی و اخراجش از کنار زمین. حالا سیل بیانیه های ذوب آهن و ماشین سازی و سایر باشگاه ها به کنار. این همه خشم و خشونت چه تناسبی با هفته های آغازین دارد؟ شما که الان این طوری می کنید، هفته های آخر چه خواهید کرد؟»

منبع:

1399/09/03
22:34:35
5.0 / 5
820
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری