احمد سعادتمند:

مددی بعدها دستاورد كارم را می فهمد

مددی بعدها دستاورد كارم را می فهمد

بازی فوتبال: مدیرعامل سابق باشگاه استقلال ابهامات موجود در پرونده مذاكره با آندره استراماچونی و الكساندر نوری را تشریح نمود و موفقیت استقلال را گرو در دور شدن سهم خواهان از این باشگاه دانست.به گزارش بازی فوتبال به نقل از مهر، باوجود اینکه احمد سعادتمند هفته ها است از مدیرعاملی باشگاه استقلال کنار رفته اما هنوز خیلی از صحبت های مدیران فعلی باشگاه در ارتباط با دوران کاری سعادتمند است؛ بویژه در بحث شکایت آندره استراماچونی که سعادتمند برای مذاکره با این مربی راهی ایتالیا شد.
سعادتمند در تازه ترین گفتگوی خود به برخی از مدیران فعلی باشگاه استقلال و «سهم خواهان» این باشگاه تاخت و اعلام نمود جواب خیلی از سئوالات همچون عدم بازگشت استراماچونی و ناکامی در استخدام الکساندر نوری را باید از این افراد پرسید.
مشروح گفتگوی مدیرعامل سابق استقلال با رادیو تهران در ادامه می آید:
* این روزها کجا هستید و آیا وضعیت استقلال را پیگیری می کنید؟
- بنده کارمند وزارت ورزش هستم و وضعیت استقلال را دنبال می کنم. استقلال باشگاه خودمان است. از برد استقلال خوشحال شدم. بازی خوبی بود و بچه ها استارت خوبی زد. خوشحالم تیم ملی هم با دو گل بچه های استقلال کار را درآورد!
* اگر پنجره نقل و انتقالات زمان شما باز می شد و شما بودید، خوشحال تر می شدید.
- زمان ما بخاطر شکایت بویان که ۳۳۵ هزار دلار بود، پنجره را از سه سال قبل بسته بودند که آنرا باز کردیم. الان هم خوشحالم چون نفراتی که جذب شدند می توانند به باشگاه کمک کنند.
* گفته می شود بسیاری از قراردادهایی که شما بستید بند جدایی دارد و بازیکنان راحت می توانند از استقلال بروند مثل روزبه چشمی و شاهین طاهرخانی. این درست است؟
- همه اذعان دارند که امسال نخستین سالی است پس از ۱۷ سال شاکله تیم حفظ شده است و بیشتر بازیکنان حفظ شده اند. هر سال استقلال بهترین هایش را از دست می داد. روزبه چشمی پیش از لیگ قهرمانان آسیا به من اظهار داشت که خانواده ام در قطر هستند و تلاش می کنم خانواده ام را بیاورم. ازاین رو او پس از لیگ قهرمانان آسیا در قطر ماند. چون از قبل طی کرده بودیم در پست چشمی محمدحسین مرادمند را آوردیم که باشگاه های رقیب به او نیاز داشتند.
* آیا در قراردادها بند جدایی آورده شده بود؟
- فقط در قرارداد چشمی این بند بوده است. چرا اینقدر توجه به رفتن چشمی شده که جانشینش انتخاب شده است ولی به اینکه چرا گذاشتند علی کریمی برود توجه نشده است؟ کریمی یک ماه در ایران بود و قراردادش تمام شده بود. باید بیشتر به این رسیدگی شود.
* درست است که علی کریمی ۱۰ - ۱۵ میلیارد تومان می خواست؟
- کریمی ۱۰ - ۱۵ میلیارد تومان نمی خواست ولی رقم درخواستی اش سنگین بود. داشتیم با او مذاکره می کردیم. رقم مدنظرش کمتر از این رقم ها بود. در بحث شاهین طاهرخانی خودتان می توانید با شاهین صحبت کنید. خیلی ها می گویند مگر می شود برای شاهین دعوتنامه خارجی آمده باشد. بله باشگاه الشحانیه قطر، شاهین را می خواست و رقم خوبی هم می دادند ولی گفتیم باید ۵۰ درصد این مبلغ به باشگاه برسد وگرنه رضایتنامه نمی دهیم. شاهین از سرمایه های باشگاه بوده و من با او قرارداد سه ساله بستم و بندی برای فسخ در قراردادش نگذاشتم. اینکه دوستان اصرار دارند بگویند در قراردادها این بند آمده است این طور نیست و فقط درباره چشمی این بند وجود داشت.

علی کریمی در جشن گلزنی بازیکنان استقلال در دیدار با الاهلی عربستان - لیگ قهرمانان آسیا

* احمد مددی سرپرست باشگاه استقلال اعلام نموده سفر سعادتمند به ایتالیا بی ثمر بوده است.
- بنده ۳۵ روز سکوت کردم ولی دیدم متاسفانه هر روز یک عزیزی صحبتی می کند که دقیقاً به خودشان مربوط است اما به بنده ارتباط می دهند. درباره استراماچونی شکایت او ۲۸۵ صفحه ای بوده است. اجازه بدهید این قضیه را بشکافم چون خیلی ها در این چند روز صحبت کرده اند که در این پرونده خوب دفاع نشده است. چطور برای پرونده ساشا شفر و میگوئل خوب دفاع شد ولی برای استراماچونی نشد؟ وکیل همه اینا سوسانا انجی بوده که وکیل قهاری در فیفا است. دوستان بدانند من ۱۶ فروردین به باشگاه استقلال آمدم. برای همان میگوئل که می گویند خوب دفاع شده و ساشا شفر، دوستان دو تا ۲ هزار فرانک سوئیس هم به فیفا پرداخت نکردند. بامداد ۱۷ فروردین دو تا ۲ هزار فرانک واریز کردیم به حساب فیفا که دو پرونده را دفاع کردیم و برنده شدیم. وکیل پرونده ما در بحث استراماچونی همان وکیل ساشا شفر و میگوئل است.
سوسانا به ما اعلام نمود تقاضای استراماچونی در پرونده ۲۸۵ صفحه ای برای مطالباتش از استقلال ۱ میلیون و ۸۶۰ هزار یورو بوده است. جالب اینجاست که دوستان ما رقم ها را هم دقیق نمی دانند. ما هم یک دفاعیه ۲۴ صفحه ای فرستادیم که سوسانا اعلام نمود احتمالاً ۳۴۰ تا ۳۵۰ هزار یورو کسر می شود. الان هم دقیقاً همین است. دوستان اصرار دارد با جریمه همان ۱ میلیون ۳۳۰ هزار یورو شده است که با جریمه دیرکرد و ۵ درصد روزشمار همان ۱ میلیون ۵۰۰ هزار یورو می شود که سوسانا گفته بود. قرارداد استراماچونی را من نبستم. ضمن اینکه دفاع خوبی شد. دستاوردی را هم که آقای مددی می گوید را بعدها می فهمند. اگر می گذاشتند آن اتفاقی که دنبالش بودیم می افتاد به نفع نظام و صرف و صلاح دولت بود.
* آیا احمد مددی انتخاب هیات مدیره استقلال بود؟
- خیر آقای مددی انتخاب ما نبود و از جانب وزارت ورزش ارائه شد.
* آیا از او راضی بودید؟
- ایشان انسان خوب و محترمی است.
* شما با نماینده الکساندر نوری در ایران مذاکره کردید. چرا در ادامه مذاکره اهتمام کردید دو نماینده دیگر در اروپا برای صحبت با نوری نزد این مربی بفرستید که موجب شد نوری آنها را به خانه اش راه ندهد؟
- با نماینده نوری در ایران مذاکره کردیم. نحوه پرداخت قرارداد نوری به ریال بود که در آن به توافق رسیدیم ولی در مبلغ قرارداد سعی کردیم بوسیله کارگزاران رسمی رقم را کاهش بدهیم که داشت رخ می داد. این را هم بهتر از دوستانی که نگذاشتند نوری بیاید، پرسش کنید.
* این افرادی که می گویید چه کسانی هستند؟
- بعدها مشخص خواهد شد.
* الان مشخص شود چه اتفاقی می افتد؟
- بنده امروز هم تمایل به صحبت نداشتم ولی دوستان هر روز یک صحبتی را مطرح می کنند. دوستان گفته اند داریم در پرونده استراماچونی دفاع می نماییم و خودشان رای فیفا را صادر می کنند در حالیکه وکیل باشگاه می گوید جزئیات رای به ما اعلام نشده است. ضمن اینکه ما ۷ هزار فرانک سوئیس به حساب فیفا ریختیم و دوستان باید مبلغ دیگری که کمتر است را بریزند. تازه باید شرح رای بیاید و بعد بگویند مدارکی داریم. اگر مدارکی هم دارند چرا قبلاً ندادند و آنرا نگه داشتند؟
* جواب سئوالمان را نگرفتیم. چرا اگر نماینده رسمی الکساندر نوری در تهران با شما مذاکره کرد، دو نماینده دیگر را در اروپا مامور مذاکره با نوری کردید؟
- زمانی که نماینده رسمی نوری یعنی آقای کیارش به دفتر ما آمد با او به توافق رسیدیم. آن نامه ای که می گویید پیش از آن بود و پس از حضور او دوستان اجازه ندادند راه را ادامه بدهیم.
* آیا تاریخ آن نامه دست کاری نشده بود؟ ظاهراً پنج شش روز تاریخ نامه ها جابجا شده بود.
- در ایمیل های ما کسی دست کاری نکرده است. چه کسی بوده است که به سادگی این حرف را زده است؟
* اینکه دو نماینده دیگر از اروپا راهی مذاکره با الکساندر نوری می شود، همین مسائل را به دنبال دارد.
- عذرخواهی می کنم. صحبت رسمی ما با نماینده نوری در دفتر بنده بوده است.
* حتی اسامی کسانی که شما برای مذاکره با نوری در اروپا به آنها ماموریت دادید موجود است ولی آقای نوری گفته بود نماینده رسمی من آقای کیارش در ایران است.
- به نظر شما کوشش برای کسب کردن رقم قرارداد ایراد دارد؟

الکساندر نوری مربی ایرانی - آلمانی مدنظر باشگاه استقلال
* وقتی الکس نوری خودش می گوید نماینده رسمی من در ایران است، کوشش برای اعزام دو نماینده دیگر نزد نوری چه معنایی دارد؟
- زمانی که کیارش به دفتر ما آمد، حضور آن دو نفر را منتفی کردیم. این را باید بدانید.
* آیا وزیر ورزش در برکناری شما دخالت داشت؟
- ان شاءالله بعدها مشخص می شود.
* در کشور ما همیشه می گویند بعدها مشخص می شود. چه اشکالی دارد الان شما بگویید؟
- قرار بود سئوالات شما حاشیه ای نباشد ولی متاسفم که شما پرسش حاشیه ای می پرسید. شما باید درباره چیزی که به نفع باشگاه است پرسش کنید. می توانید این پرسش را از وزیر کنید.
*وضعیتی که در فوتبال ما وجود دارد همه اش حاشیه است. آیا چیزی جز حاشیه می بینید؟
- اگر دوستان می گذاشتند، اگر یک طرح اقتصادی می آوردند، اگر یک ریال آورده می آوردند، اگر باشگاه را بدهکار نمی کردند و اگر به ناحق مقابل ما به دادگاه شکایت نمی کردند و می گذاشتند، استقلال بدون حاشیه به باشگاه بزرگ تبدیل می شد! اگر می گذاشتند درآمد پایدار ما به نتیجه می رسید. قول می دهم استقلال در عرض یک سال به درآمد پایدار می رسد به شرطی که سهم خواهان از استقلال از دور و بر باشگاه بیرون بروند.
* این طرح هایی که شما می گویید بیهوده است.
- یک طرح که شما در جریان هستید را به من بگویید.
* داستان شرکت غذایی در نهایت چه شد؟ جز یک بحث تبلیغاتی چیز دیگری بود؟
- بروید پرسش کنید چه کسی پیگیر شد که آن طرح به سرانجام نرسد. از من نخواهید که بگویم! بنده یکسری ملاحظاتی دارم که شما ندارید.
* آیا صحت دارد وقتی از استقلال جدا شدید اعلام نموده بودید امکانات و مجموعه ورزشی را دیگر به استقلالی ها ندهند؟
- استغفرالله. این از آن حرفهاست که هرکسی هرچه دلش بخواهد می گوید. ما تا اختتام تیرماه با باشگاه به توافق رسیده بودیم که پس از جدایی بنده گفت دیگر آن باشگاه را نمی دهم ولی ما بازهم عزیزی را فرستادیم که مجموعه کشتیرانی را گرفتیم. چرا اینها را نمی گویند.
* تمام ورزش ما حاشیه است. مگر غیر از این است؟
- من کاری به ورزش ندارم ولی اگر عزیزانی که گفتم استقلال را رها کنند باشگاه استقلال بدون حاشیه به اهداف بزرگی می رسد.
* چرا وقتی مشخص بود استراماچونی به ایران بر نمی گردد بازهم به ایتالیا رفتید و با او مذاکره کردید؟
- با استراماچونی مذاکره خوبی شد و نتایج خوبی هم داشت ولی کسانی که نگذاشتند بیاید، جواب بدهند.
* شما دو نماینده برای مذاکره با الکس نوری انتخاب کردید که در تاریخ ۲۸ سپتامبر به آنها نامه زدید.
- اگر برای تخفیف گرفتن لازم باشد به ۱۰ نفر دیگر هم می زنیم. شرکت های رسمی در سراسر دنیا می توانند با مربیان وارد مذاکره شوند.
* پس تکلیف نماینده رسمی مربی چه می شود؟
- ما نامه رسمی که نماینده الکس باشد نداشتیم ولی کیارش از روز اول کنار ما بود و حتی پیش نویس قرارداد را نهایی کردیم ولی از کسانی پرسش کنید که نگذاشتند. زمان خیلی چیزها را مشخص می کند.


منبع:

1399/08/24
14:12:26
5.0 / 5
1227
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری