سلیمانی:

اصفهانیان درگیر حاشیه است و نمی تواند كاری انجام دهد

اصفهانیان درگیر حاشیه است و نمی تواند كاری انجام دهد

بازی فوتبال: پیشكسوت جامعه داوری انتخاب فریدون اصفهانیان را انتخابی اشتباه و به ضرر جامعه داوری می داند.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، روز گذشته (یکشنبه) فریدون اصفهانیان با حکم حیدر بهاروند به راس داوری فوتبال ایران برگشت. خیلی از کارشناسان و پیشکسوتان داوری این انتخاب را قدمی رو به عقب برای فوتبال و فدراسیون این رشته می دانند.

حیدر سلیمانی، پیشکسوت داوری در گفت و گو با ایسنا درباب این انتخاب اظهار داشت: انتخابی اشتباه و رو به عقب بود. اصفهانیان در دوره قبلی خود کم حاشیه نداشته که الآن بتواند اوضاع داوری فعلی را بهبود ببخشد. او انتخاب درستی نبود و به نظرم لازم است کسی بیاید که هم بتواند قدم مثبتی برای داوری بردارد و هم هماهنگی خوبی با دپارتمان داشته باشد. او نمی تواند دردی از دردهای جامعه داوری درمان کند.

وی افزود: فکر می کنم تنها دلیل انتخاب مجدد او، حضورش بعنوان یکی از اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال است و دلیل قانع کننده ای برای این پسرفت فدراسیون فوتبال نمی بینم. سرپرست فعلی کمیته داوران حتی در دوره قبلی خود چینش داوری را به دست داوران مطرح سپرده بود و خودش درگیر مسائل دیگر و حواشی بود. نمی توان این انتخاب را با صفیری مقایسه کرد برای اینکه او هم کاری برای داوران و جامعه داوری انجام نداد و حالا که کنار گذاشته شده، صدایش در آمده و لب به اعتراض گشوده است. اگر مشکلی داشت باید همان موقع می گفت نه حالا که دستش از همه چیز کوتاه است.

سلیمانی افزود: ما به رییسی در کمیته داوران نیاز داریم که اولا دغدغه داور و کمبودهای جامعه داوری را بشناسد و سپس برای حل آن مشکلات تلاش کند و از خود مایه بگذارد. در زمان ممبینی، او حجم بالایی از داوران را وارد گود لیگ برتر و لیگ یک کرد که این الآن تبدیل به یکی از اشکالات بزرگ داوری شده است و فکر نمی کنم اصفهانیان هم حتی بتواند کاری برای بهبود آن انجام دهد. هنوز معلوم نیست که در داوری قدرت دست دپارتمان است و یا کمیته که هر کدام ساز خودرا می زنند و هر کاری می خواهند انجام می دهند. همین اختلاف سلیقه ها جامعه داوری را نابود می کند.

این پیشکسوت داوری درباب آن رضایتنامه جنجال برانگیز اظهار داشت: فکر می کنم آن رضایت نامه از دستور کار خارج شده است اما کار بسیاری خطرناک و بدون فکری بود که از طرف دپارتمان صورت گرفته بود. همین الآن داوران با کمترین مزایا در لیگ برتر قضاوت می کنند، حالا کمیته و دپارتمان نمی خواهند همین حمایت های اولیه را هم از آنها بکنند؟ اگر اتفاقی برای داوری بیفتد و به کرونا مبتلا شود، این برای کل جامعه فوتبال خطرناک می باشد.
1399/07/28
16:00:58
5.0 / 5
1508
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری