ذوالفقارنسب:

زوایای فوتبالی اسكوچیچ را نمی دانیم

زوایای فوتبالی اسكوچیچ را نمی دانیم

به گزارش بازی فوتبال مربی سابق تیم ملی فوتبال ایران می گوید با یك بازی نمی توان از فوتبال مدنظر اسكوچیچ شناخت پیدا كرد به خصوص كه هیچ اطلاعاتی درباره این مربی وجود ندارد.بیژن ذوالفقارنسب در گفتگو با ایسنا، درباره پیروزی ۲ بر یک تیم ملی ایران مقابل ازبکستان در دیدار دوستانه که با اولین بازی دراگان اسکوچیچ بعنوان سرمربی ایران همراه شد اظهار داشت: من فکر می کنم اسکوچیچ به یک شناخت نسبی خوب از فوتبالیست های کشورمان رسیده است. به اعتقاد من با بازی امروز و نفراتی که داخل میدان حضور داشتند، او بیشتر تمرکز خویش را روی بازیکنان مقیم خارج از کشور گذاشته است.

وی افزود: در مجموع فکر می کنم تعداد بازیکنانی که به زمین آمدند کم نبودند و بازیکنان زیادی مورد آزمایش قرار گرفتند. با این وجود هنوز بازیکنان با تفکرات سرمربی خود آشنا نیستند و نیاز به فرصت بیشتری است.

کارشناس فوتبال ایران با اشاره به اینکه هنوز سبک کار تیم ملی مشخص نمی باشد، اظهار نمود: با تغییرات مکرر در ترکیب تیم ملی نمی توانیم بگوییم ساختار این تیم تدافعی، تهاجمی یا مبتنی بر مالکیت توپ و... است. باید بازی های گوناگونی صورت بگیرد تا عملکرد تیم ملی را ببینیم.

ذوالفقارنسب با اشاره به آمادگی بدنی خوب تیم ملی در این دیدار اظهار داشت: در مجموع نفراتی که امروز بازی کردند، اکثرشان به علت فعالیت در مسابقات باشگاهی، از آمادگی جسمی و روانی خوب برخوردار بودند. از طرفی امروز گل های خوبی به ثمر رساندیم که در مجموع می توان گفت تیم ملی عملکرد خوبی داشت، هر چند هنوز جای کار بیشتری وجود دارد تا تیم ملی بهتر و بهتر شود.

مربی سابق تیم ملی در جام جهانی ۹۸ فرانسه، تصریح کرد: باید با تیم های مختلفی بازی نماییم تا تیم ملی رشد کند. ازبکستان یک تیم متوسط بود. باید با تیم های قوی تر بازی نماییم. من برنامه فدراسیون فوتبال و بازی های تدارکاتی تیم ملی را نمی دانم اما امیدوارم با تیم های نامداری بازی نماییم که تیم ما را تحت فشار قرار دهند و ظرفیت ما را در جمع شدن، باز شدن و مالکیت توپ بالاتر ببرند تا بتوانیم ارزیابی خوبی از این تیم داشته باشیم.

وی همینطور با اشاره به عملکرد خط حمله تیم ملی در این مسابقه اظهار نمود: عملکرد بازیکنان در فاز تهاجمی نویدبخش روزهای خوبی برای فوتبال ملی بود. بازیکنانی مانند طارمی و آزمون با حضور در اروپا، به پختگی و شخصیت ورزشی خوبی رسیده اند.

ذوالفقارنسب در پاسخ به این سؤال که آیا ترکیب اصلی تیم ملی در این مسابقه می تواند خواسته های ایران برابر عراق و بحرین را برآورده کند یا احتیاج به جابجایی در بعضی خطوط وجود دارد اظهار داشت: با عنایت به بازیکنانی که در زمین بازی کردند و همینطور امکان برگزاری تمرینات و اردوهای تدارکاتی بیشتر، تیم ملی می تواند تا ۳۰ درصد دیگر به لحاظ فنی و هماهنگی گروهی ارتقا پیدا کند.

این کارشناس فوتبال در واکنش به اینکه اسکوچیچ در اولین بازی تدارکاتی خود دنبال چه چیزی بود، اظهار داشت: به نظرم بیشتر دنبال زوج هایی است که در خطوط مختلف مکمل همدیگر شوند. البته ما هنوز نمی دانیم او چه تاکتیکی را مدنظر دارد. باید زمان بیشتر بگذرد و بازی های مختلفی صورت گیرد تا به شناخت بیشتر از او برسیم. مثلا در دوران آقای کی روش، می گفتند او یک مربی تدافعی است و در تیم های مختلف این خصوصیت را پیاده کرده است اما نسبت به اسکوچیچ شناختی نداریم. می دانیم او یک مربی آرام و کم حاشیه است اما زوایای فوتبالی او را نمی دانیم.
1399/07/18
10:46:59
5.0 / 5
1255
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری