طاهری تشریح كرد؛

مراحل پایانی گزارش قرارداد ویلموتس در سازمان بازرسی

مراحل پایانی گزارش قرارداد ویلموتس در سازمان بازرسی

به گزارش بازی فوتبال بازرس كل امور ورزش و جوانان سازمان بازرسی اظهار داشت: قرارداد با ویلموتس نه تنها ایرادات قانونی دارد بلكه موارد نامتعارفی هم در آن به چشم می خورد و گزارش این قرارداد مراحل نهایی را طی می كند.به گزارش بازی فوتبال به نقل از مهر، مسعود طاهری جعفری بازرس کل امور ورزش و جوانان سازمان بازرسی کل کشور درباره محکومیت بیشتر از ۶ میلیون یورویی ایران در ماجرای شکایت مارک ویلموتس اظهار داشت: هیچ ایرانی از باخت در چنین پرونده ای در جامعه بین الملل خوشحال نیست. به نظرم نباید در این شرایط همه چیز را متوجه فدراسیون فوتبال کرد بلکه تمام مسؤلان ورزش باید برای احقاق حق تلاش کنند. قوه قضائیه و بازرسی به این مورد ورود کرده و تیمی از بازرسان مبحث را بررسی کردند. این گزارش مراحل نهایی را طی می کند تا به مراجع ذی ربط ارسال شود. ایرادهایی در قرارداد فدراسیون فوتبال با ویلموتس وجود دارد که جای دفاع ندارد.
وی با اشاره جزئیات پرداختی به سرمربی پیشین تیم ملی افزود: از ۲۲ می ۲۰۱۹ میلادی تا آخر جام جهانی قطر قراردادی با این سرمربی به امضا رسیده است که در مجموع ۷ میلیون و ۸۷۵ هزار یورو و مبلغ قرارداد دستیارانش هم سالی ۱۵۰ هزار یورو است. مجموع پرداختی به ویلموتس و دستیارانش برای ۶۳ روز حضور در ایران دو میلیون و ۲۷۸ هزار و ۷۱۵ یورو، ۱۱ هزار دلار و ۶۳ دلار و بالغ بر هفت میلیارد ریال اعتبار داخلی است.
طاهری در ادامه توضیحات مربوط به پرداختی های فدراسیون به ویلموتس خاطرنشان کرد: برای همین مدت، ۶۰۵ هزار یورو مازاد پرداختی داشتیم که این در واقع بر گرفته از عدم حضور آقایان در این اتفاق بوده است. اسناد مالی فدراسیون فوتبال نشان داده است نزدیک به ۸۸ هزار میلیارد تومان بدهی مالیاتی دارد، باز هم ۷ میلیارد تومان مالیات قرارداد ویلموتس را بر عهده گرفته است.
بازرس کل امور ورزش و جوانان سازمان بازرسی کل کشور اظهار داشت: قرارداد ویلموتس ایرادهای زیادی دارد. حتی روال اساسنامه ای در این قرارداد طی نشده است. کمیته فنی باید گزینه ها را بررسی می کرده و سپس به هیات رئیسه می داده اما انجام نشده است. رئیس وقت فراسیون قرارداد را می بندد و بعد از هشت روز به تصویب هیات رئیسه می رسد. امکان دارد رئیس وقت فدراسیون بگوید شفاهی با اعضای هیئت رئیسه صحبت کرده اما اسناد چیزی را نشان داده است که به آن اشاره کردم. ویلموتس در دو تیم ساحل عاج و بلژیک کار کرده و در هر دو اخراج شده و دو سال بیکار بوده است. زمانی که برای عقد قرارداد سراغ ویلموتس می رویم او بیکار بوده است.
وی درباره دست های پشت پرده در این قرارداد تصریح کرد: آنچه مسلم است الزامات حقوقی اصلا رعایت نشده است. محل تأمین منابع مربوط به این قرارداد به هیچ وجه مشخص نمی باشد. ما می دانستیم تحریم هستیم. در دوره ای که هفت سال به هیچ کس نباختیم هم می دانستیم پول نداریم و پرداختی های خود در خلال هشت سال قرارداد با آقای کی روش را از راه فیفا دادیم. در قرارداد با ویلموتس موارد نامتعارفی هم داشته است. مثلاً برای هر برد ۶ هزار یورو و هر مساوی ۳ هزار یورو برای ویلموتس در نظر گرفته شده بود. ما امروز در شرایطی هستیم که منابع ارزی محدود است و می طلبد که حساسیت بیشتری داشته باشیم.

طاهری راجع به چگونگی برخورد با متخلفان تصریح کرد: سازمان بازرسی پس از تشکیل پرونده در مراحل نهایی تحقیقات است و سپس این پرونده به دادسراها می رود و به تناسب تخلف، مبحث رسیدگی می شود.
بازرس کل امور ورزش و جوانان درباره دفاعیات تیم حقوقی فدراسیون فوتبال که شامل دو وکیل جوان و «لودویک دلچات» از کشور سوئیس بوده است خاطرنشان کرد: در مورد تیمی که وکالت را قبول کردند همه ما این مورد را می دانیم که واقعا وقت آزمون و خطا نیست. آقایان اشاره می کردند وقت کم بوده است که برای چهار روز باید ۳۰۰ صفحه خوانده شود. برداشت این است که اصلا آنها احاطه ای روی آن داشته باشند را هم نداشتند. این موضوع، ملی است و ورزش را گرفتار بحران ناخودآگاه کرده است.
طاهری اظهار داشت: طبق بند یک از ماده پنج قرارداد به صراحت به ویلموتس اختیار داده که با وکلای خود که از منتسبین بسیار نزدیک او هستند بتواند چنین رایی را در دادگاه بدوی بگیرد. رئیس وقت فدراسیون می گوید وکیلی که من استخدام کردم حذف شده و تیم دیگری آمده که به پرونده اشرافیت ندارد. کسانی که الان مسئول فدراسیون هستند آن زمان جزو هیئت رئیسه بودند. آنها را احضار کردیم و سوالاتی پرسیدیم که طی روال سازمانی است و مراحل پایانی خودش را طی می کند.
بازرس امور وزارت ورزش درباره سایر قراردادهایی که با خارجی ها در فوتبال ایران بسته می شود تصریح کرد: قراردادهای بدی بسته شده که در انتظر برخی افراد نظیر آنچه بین استقلال و شفر سرمربی سابق این تیم بوده است هم رقم خواهد خورد.


منبع:

1399/05/28
10:16:10
5.0 / 5
1929
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری