محكومیت ۱۶۵ میلیاردی ایران از جانب فیفا

محكومیت ۱۶۵ میلیاردی ایران از جانب فیفا

به گزارش بازی فوتبال اتاق حل اختلاف فیفا با تایید قسمتی از درخواست ویلموتس، فدراسیون فوتبال را محكوم غرامت ۶ میلیون ۱۳۷ هزار یورویی به سرمربی بلژیكی كرده است.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، فدراسیون جهانی فوتبال در نهایت حکم پرونده ایران و مارک ویلموتس را اعلام و فدراسیون فوتبال ایران را موظف به پرداخت ۶ میلیون و ۱۳۷ هزار یورو به سرمربی سابق تیم ملی تحت عنوان غرامت کرده است.

بعد از ماه ها کش مکش و عرضه لاحیه طرفین به کمیته تعیین وضعیت فیفا، اتاق حل اختلاف با تایید قسمتی از درخواست ویلموتس اعلام نموده فدراسیون فوتبال ظرف مدت ۳۰ روز باید به تعهدات خود در این پرونده عمل کند.

با این وجود با عنایت به غرامت سنگین ایران در این پرونده، مسؤلان فدراسیون فوتبال ظرف روزهای آینده درخواست ریز پرونده را از فیفا خواهند کرد که چرا و چگونه این تصمیم ضد فوتبال ایران اتخاذ شده است.

در این صورت مهلت ۳۰ روزه فیفا برای پرداخت غرامت به حالت تعلیق در می آید و از این پس فدراسیون فوتبال ۲۱ روز برای درخواست تجدیدنظر در دادگاه حکمیت ورزش مهلت خواهد داشت.

علاوه بر این فدراسیون فوتبال باید مبلغی در حدود ۵ هزار یورو هم بعنوان هزینه دادرسی به کمیته تعیین وضعیت واریز نماید.

با این حکم تاریخی مهدی تاج رئیس وقت فدراسیون فوتبال ایران و هیات رئییسه فدراسیون باید پاسخگوی مدیریت خود باشند.

متن این حکم به این شرح است:
ادعای شاکی - پاسخ دهنده تا حدی پذیرفته شده است
پاسخ دهنده - مدعی پیشخوان فدراسیون فوتبال ایران باید مبلغ ۰۰۰. ۱۳۷. ۶ غرامت به مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران به علت نقض قرارداد بعلاوه ۵ درصد سود پرداخت کند که از ۲۱ ژانویه ۲۰۲۰ تا تاریخ آخر همکاری بوده است.
ادعاهای دیگر شاکی - پاسخ دهنده رد می شود.
ادهاهای پاسخ دهنده - مدعی پیشخوان (فدراسیون فوتبال ایران) رد می شود.
شاکی باید شماره حساب در رابطه با خویش را بلافاصله در اختیار پاسخ دهنده قرار دهد تا مبلغ فوق الذکر به آن واریز شود.
پاسخ دهنده - مدعی پیشخوان (فدراسیون فوتبال ایران) باید تمامی مدارک پرداخت این پول را که به صورت ترجمه شده باشد، به یکی از زبان های رسمی فیفا در اختیار این نهاد قرار دهد.
در صورتی که فدراسیون فوتبال ایران در عرض ۳۰ روی پس از اعلام شماره حساب شاکی این مبلغ را پرداخت نکند چنین پیامدهایی به دنبال خواهد داشت:
در صورت پرداخت نشدن مبلغ این پرونده به کمیته انضباطی فیفا ارجاع داده خواهد شد و ۵ هزار فرانک سوئیس هزینه دادرسی علاوه بر مبلغ فوق بر عهده فدراسیون فوتبال ایران خواهد بود.

به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، طبق یک حساب سرانگشتی و برپایه قیمت یورو در بازار ایران، فدراسیون فوتبال موظف به پرداخت ۱۶۵ میلیارد تومان به حساب سرمربی بلژیکی سابق تیم ملی است.

ویلموتس پس از ۵ ماه حضور در ایران و مربیگری تیم ملی در ۴ بازی رسمی که با دو شکست به عراق و بحرین همراه بود، به دلیل دریافت نکردن مطالباتش در فیفا و به دلیل نقض قرارداد شکایت نمود.

پس از صدور این حکم ایران می تواند به دادگاه بین المللی ورزش شکایت کند.
1399/05/27
22:13:29
5.0 / 5
1713
تگهای خبر: بازی , تیم , تیم ملی , سرمربی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری