طارمی یا صادقیان؟ آینده را ما می سازیم

طارمی یا صادقیان؟ آینده را ما می سازیم

بازی فوتبال: این روزها دو بازیكن 28 ساله پیشین پرسپولیس خبرساز هستند؛ یكی مهدی طارمی است كه در نخستین فصل حضورش در اروپا مشتركا با دو نفر دیگر آقای گل لیگ پرتغال شده و در آستانه یك ترانسفر بزرگ قرار دارد، دیگری هم پیام صادقیان است كه گوشی موبایلش را دست گرفته و با كلیدواژه قهرمانی چهارم برای استقلالی ها كری می خواند.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، روزنامه دنیای اقتصاد در ادامه نوشت: «طارمی آن سر دنیا خودش تبدیل به «اتفاق» شده، اما صادقیان این سر جهان پز اتفاقی را می دهد که دیگران رقم زده اند. بین پیام و مهدی شباهت های زیادی وجود دارد که نخستین شان «استعداد» است. اگر طارمی را گاهی با فرشاد پیوس قیاس می کنند، پیام صادقیان هم روزهای اول حضورش در پرسپولیس همه را یاد ناصر محمدخانی می انداخت. پیام در لیگ سیزدهم تبدیل به پدیده پرسپولیس شد و طارمی در لیگ چهاردهم این عنوان را به خودش اختصاص داد؛ هرچند صادقیان قبل از حضور در پرسپولیس به گمنامی طارمی نبود. پیام از تبریز به پایتخت آمد و مهدی از بوشهر؛ هر دو هم به هر حال حاشیه هایی داشتند اما مساله اینجاست که در مورد طارمی، حاشیه بر متن چیره نشد. مهدی امسال تصمیم بزرگ زندگی اش را هم گرفت و راهی اروپا شد. مقارن با آن، او به شکل کاملا ملموسی از حواشی فاصله گرفت که نتیجه اش درخشش خیره کننده در ریوآوه بود.

حالا برگردیم به نوع دوم ۲۸ سالگی؛ به پیام صادقیان که سوخته ترین استعداد این سالیان فوتبال ایران است. پیام فصل اول حضورش در پرسپولیس به شدت دیده شد و انگار این شهرت را تاب نیاورد. قطار حرکت او همان روزهای آغازین فصل دوم از ریل خارج شد و دیگر هم برنگشت. اول لمس داور و محرومیت دو ماهه بود و بعد داستان خمیازه ها و اخراج از پرسپولیس. صادقیان بعدتر به سه «علی» فوتبال ایران متوسل شد تا احیایش کنند؛ از دایی در صبا تا منصوریان در نفت تهران و کریمی در سپیدرود اما نشد، چون خودش نخواست. وقتی به سبک زندگی اش ایراد گرفتند، یک پراید خرید که مثلا نشان بدهد زندگی آرام و ساده را برگزیده، اما واقعیت آن است که «خود» آدم باید عوض شود، نه خودروی او! تیر خلاص هم داستان راه اندازی یک سایت مخصوص شرط بندی از طرف صادقیان بود که محرومیت ۱۵ ساله او توسط کمیته اخلاق را به دنبال آورد؛ یک اختتام غیر رسمی برای بازیکنی که مدت هاست فوتبال را کنار گذاشته. می خواهید بدانید واکنش صادقیان به محرومیت ۱۵ ساله اش چه بود؟ او اظهار داشت: «کاش بیست سال محرومم می کردند تا رند شود!»

صادقیان امروز به آسانی می توانست قسمتی از تاریخ سازی پرسپولیس در راه پوکر قهرمانی باشد اما همه سهمش به کری خوانی های پس از این موفقیت محدود شده. او این اواخر در یک مصاحبه اظهار داشته بود: «در فوتبال به هر چه می خواستم رسیدم»؛ بدون این که حتی یک جام یا عنوان فردی معتبر برده باشد. طارمی ۲۸ ساله اما پس از دو آقای گلی در ایران، امسال بهترین گلزن پرتغال شد. او که یک سال دیرتر از صادقیان به پرسپولیس آمد و تا ۲۳ سالگی کاملا گم نام بود، سابقه بازی در جام جهانی را هم دارد و امید اصلی خط آتش تیم ملی به شمار می آید. بله؛ این ما هستیم که آینده را می سازیم.»

منبع:

1399/05/09
23:04:19
5.0 / 5
2381
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری