كاویانپور:

حیف است كه قهرمانی پرسپولیس را زیر سوال ببرند

حیف است كه قهرمانی پرسپولیس را زیر سوال ببرند

پیشكسوت باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: قهرمانی چهار ساله پرسپولیس را كه با اقتدار به دست آمده نمی گردد زیر سوال برد و واقعا حیف است.حامد کاویانپور در گفت و گو با ایسنا درباره قهرمانی پرسپولیس اظهار نمود: پرسپولیس خودش را به همه جهان ثابت کرد و اگرچه کری خواندن هواداران همیشه جذاب است اما گاهی اوقات حرف های خوبی نمی شنویم و حتی یکسری آدم ها که به صورتی اسمشان در فوتبال است حرفایی می زنند که از آنها بعید است. سپاهان هم یک دوره سه ساله قهرمان شد و در لیگ قهرمانان آسیا درخشید. درخشش آنها افتخار کشور ما بود و الان قهرمانی چهار ساله پرسپولیس را که با اقتدار به دست آمده نمی گردد زیر سوال برد و واقعا حیف است.

او افزود: شکل بسته شدن تیم و عملکرد مدیریتی بسیار مهم می باشد. من یک دهه در پرسپولی بازی کردم و در آن سال ها خیلی اذیت می شدیم. مربی در ابتدای فصل معلوم نبود و بازیکنان مشخص نبودند. حقیقا این را هم باید بگویم که امسال هم فکر نمی کردم چنین عملکردی داشته باشد چونکه یک تیم فوتبال قبل از بازی ها باید حرفه ای عمل کند و قراردادهایش به درستی بسته شود و همه کادر تیم مشخص شده باشد. باتوجه به تجربه آن سال ها فکر نمی کردم پرسپولیس این گونه خوب باشد اما خداراشکر با آن عقبه سه ساله با برانکو و اضافه شدن مهره ای مثل مهدی ترابی خیلی برای پرسپولیس موثر بود.

کاویانپور درباره عملکرد درخشان مهدی ترابی در این فصل اظهار داشت: باید به او تبریک بگوییم. البته این یک کار تیمی است اما بطور مثال در قهرمانی نخستین دوره لیگ برتر هم ۷، ۸ بازی آخر آقای پروین به ما می اظهار داشت که آبرومندانه بازی کنید و اگر نایب قهرمان هم می شوید با اقتدار این مقام را به دست آورید. تغییراتی هم در تیم داد و من که هافبک دفاعی بودم بازیکن آزاد شدم و مهدی تارتار عقبتر آمد و این تغییرات موجب شد من بهترین بازیکن فصل شدم اما تارتار خیلی تاثیر گذار بود. من قبلا همین کار را برای علی کریمی انجام دادم و فوتبال کار تیمی است. ترابی هم به همین صورت امسال بهترین بازیکن شد و البته باید بگویم او با اخلاق و کم حاشیه است.

او درباره عملکرد کالدرون و گل محمدی عنوان کرد: یحیی تیم قهرمان کالدرون را گرفت و می خواهم بگویم هرکدامشان سهم به سزایی در این کار دارند. بسته شدن تیم خیلی مهمست و وقتی کالدرون از آرژانتین آمد نظری نداشتم چونکه فوتبال مان تجربه مربی آرژانتینی نداشت. مردم از شدت علاقه به برانکو که کالدرون تا مدت ها دیده نمی شد و اگرچه تیمش خوب بود و می برد اما دیده نمی شد. این مربی کار بزرگی کرد اما سبک بازی پرسپولیس تغییر نمود و به سمت نتیجه گرایی رفت. برانکو تفکراتش بازی مالکانه بود.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس افزود: گل محمدی در شرایط سختی سرمربی گری پرسپولیس را به عهده گرفت و هر کسی جای او بود تیم را تحویل نمی گرفت و فقط کافی بود پرسپولیس نایب قهرمان شود و همه چیز گردن او می افتاد. به نظرم هر کدام شان کار بی نظیری انجام دادند و خودم بعنوان یک پرسپولیسی فکر نمی کردم که این تیم به این شکل قهرمان شود. برانکو بسیار در تیم پرسپولیس تاثیر گذار بود.

او با بیان این که کیروش یک تیم ملی سلیقه ای درست کرده بود، اظهار داشت: اگرچه تیم ملیمان محاسن زیادی داشت و با ذهنیتی متفاوت تیمی ساخت که شاخصه اصلی اش گل نخوردن بود و می دانست ابزار بازی مالکانه در جام جهانی را ندارد و این ها در تیم ملی انحصاری بود و الان وقتی در تیم ملی نیست داریم فاجعه می بینیم. آقای برانکو آمد و کاری کرد که حتی با رفتنش هم باشگاه موفق شود و هنوز باشگاه پرسپولیس نان کار با برانکو را می خورد. اگر پرسپولیس همین شکل را حفظ کند و تغییرات زیادی نداشته باشد، هیچ موقع به آن سال های بد پیش از قهرمانیهایش برنمیگردد.
1399/05/04
13:59:35
5.0 / 5
1957
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری