وزیر ورزش و جوانان:

خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس هدیه دولت به هواداران است

خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس هدیه دولت به هواداران است

وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس روند خوبی را طی می كند كه این كار مهم را بعنوان هدیه دولت به هواداران دو باشگاه تقدیم می نماییم.به گزارش بازی فوتبال به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در نشست معاونان و مدیران ارشد این وزارتخانه با معاون اول رئیس جمهوری اظهار داشت: تعداد پروژه های نیمه کاره از بیشتر از ۴ هزار به زیر ۳ هزار پروژه رسیده تا جایی که در سالهای ۹۷ و ۹۸ یک هزار و ۵۰۰ پروژه نیمه کاره راه اندازی شد و در مجموع ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار متر مربع به فضاهای ورزشی کشور افزوده شد.
وزیر ورزش، اصلاح اساسنامه فدراسیون های ورزشی را همچون اقدامات مهم این وزارتخانه نام برد.
وزیر ورزش و جوانان در ادامه با تاکید بر بهره مندی از ظرفیت جوانان متخصص و متعهد در حوزه تصمیم سازی این وزارتخانه اضافه کرد: در دولت دوازدهم کادر مدیریتی آینده وزارت ورزش و جوانان را تربیت کردیم و دست به جوانگرایی زدیم تا جاییکه امروز ۱۴ نَفَر از مدیران کل ورزش و جوانان استان ها و ۱۵ نَفَر از روسای فدراسیون ها و ۱۲ نَفَر از مدیران کل ستادی زیر ۴۵ سال سن دارند.
وزیر ورزش و جوانان فعالیت بیشتر از ۳ هزار سازمان مردم نهاد جوانان را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: در این سمن ها کادر آینده مدیریتی کشور را تربیت می نماییم و از سویی فعالیتهای نهاد های مدنی سبب خواهد شد که پل ارتباطی بین دولت و مردم محقق شود تا از آن طریق مردم مطالبات خویش را در یک فضای منطقی مطرح کنند.
وی در بخش دیگری از سخنانش بهره مندی از توانمندی بانوان در عرصه مدیریت ورزش کشور را از اولویت های مهم دولت بر شمرد و خاطرنشان کرد: امروز از ۱۹۸ مدیر خانم در عرصه ورزش، دو معاون وزیر، ۵۳ نایب رییس فدراسیون و ۱۴۳ مدیرکل، معاون مدیرکل و رئیس فعالیت مَی کنند و ریاست ۵۸ هیات ورزش استانی بر عهده بانوان است.
وزیر ورزش و جوانان در این جلسه همینطور توضیحاتی را در مورد اقدامات صورت گرفته در حوزه جوانان عرضه کرد و نکاتی را در مورد تسهیلات بانکها دربخش های مختلف به حوزه جوانان بیان کرد.
او با اشاره به اینکه دولت در سال ۹۲ با سقف سه میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در مجموع ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان پرداخت کرده است این میزان وام ازدواج را پارسال با سقف ۳۰ میلیون تومان به هر زوج، ۳۰ هزار میلیارد تومان عنوان نمود که به پانصد هزار خانواده تعلق گرفته است.
سلطانی فر در ادامه به روند کسب سهمیه ها پیش از انتشار کرونا اشاره نمود و تصریح کرد: اگر مسابقات کسب سهمیه ادامه پیدا می کرد، تعداد سهمیه ها به هفتاد می رسید که یک رکورد به حساب می آید چون که بالاترین تعداد نفرات کاروان ورزشی ایران ۶۳ نَفَر بوده است؛ اما در ادامه با برنامه ریزی دقیق مجموعه ورزش کشور ان شالله تلاش مَی نماییم روند موفقیت های ورزش کشور برای حضور قدرتمندانه در المپیک ادامه یابد.
سلطانی فر در ادامه با تشکر از رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور در موافقت با واگذاری پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی و تقدیر از همکاریهای وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی و دیگر نهادهای مرتبط خاطرنشان کرد: واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در هجدهم فروردین ماه سالجاری در هیات عالی واگذاری در ظرف مدت زمان شش ماهه به تصویب رسید و الان هم فرآیند آن به خوبی طی مَی شود و شکل واگذاری هم عرضه سهام در فرابورس است و تا دو سه ماه آینده محقق مَی شود و این کار مهم را بعنوان هدیه دولت به هواداران چند ده میلیونی تقدیم می نماییم.
وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: با وجود برخی حواشی که مطرح می کنند دولت در خلال چهار تا پنج سال قبل یک ریال از منابع دولتی به پرسپولیس و استقلال کمک نکرده و با درآمدهای تبلیغاتی و اسپانسرینگ این دو باشگاه را اداره کرده است.
سلطانی فر در بخشی از سخنانش به موفقیت تیم ملی فوتبال در دولت تدبیر و امید اشاره نمود و پرافتخارترین و درخشانترین حضور ایران در جام حهانی را در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه عنوان نمود که ایران در گروه مرگ نتایج خوبی گرفت و حتی پس از باخت ایران به اسپانیا هم مقام معظم رهبری پیام تشکر دادند.
وزیر ورزش و جوانان افزود: اگر المپیک هم در موعد قبلی برگزار می شد، خیلی امیدوار به کسب یک نتیجه تاریخی بودیم اما در شرایط کنونی هم تلاش می نماییم آمادگی خویش را برای المپیک آینده حفظ نماییم.
سلطانی فر در بخشی از سخنانش اعتبار ۲۷ صدم درصد از مالیات بر ارزش افزوده را بهترین ابزار برای عقب ماندگی در پشتیبانی از تکمیل پروژه ها و هیات های استانی دانست.

1399/04/31
14:01:13
5.0 / 5
2400
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری