نبرد سرنوشت ساز در هفته های پایانی لیگ برتر فوتبال

نبرد سرنوشت ساز در هفته های پایانی لیگ برتر فوتبال

بازی فوتبال: هفته های پایانی لیگ برتر فوتبال با رقابت فشرده تیم های پایینی جدول دنبال خواهد شد.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، رقابت در پایین جدول در هفته های پیش رو شاید از تیم های بالای جدولی جذاب تر باشد چون که فشردگی بالایی در جدول لیگ برتر بین تیم های پایینی شکل گرفته است.

با توجه به نزدیکی امتیازات، تمام تیم های نیمه دوم جدول را می توان کاندیدای سقوط خواند اما به صورت مثال سقوط دو تیم نفت مسجدسلیمان و نساجی مازندران که با ۳۳ و ۲۸ امتیاز در مکان های هشتم و نهم هستند دور از انتظار به نظر می آید. بنابراین به هفت تیم دیگر که در پنج هفته مانده به پایان لیگ فاصله چندانی با یکدیگر ندارند، خواهیم پرداخت.

ماشین سازی تبریز

تبریزی ها پس از کنار رفتن رضا مهاجری و انتخاب هومن افاضلی بعنوان سرمربی در دیدار گذشته خود ذوب آهن را در اصفهان شکست دادند تا کمی از منطقه سقوط فاصله بگیرند. آنها حالا با ۲۷ امتیاز در رده دهم قرار دارند اما کسب نتایج خوب توسط دیگر تیم های پایین جدول در چند هفته گذشته منجر به فشردگی شده است و هرچند شاگردان افاضلی کمی از دیگر تیم ها فاصله گرفته اند اما پنج هفته پایانی برای شان سرنوشت ساز خواهد بود.

ماشین سازی تبریز در پنج هفته پایانی باید به مصاف سه تیم نیمه پایینی جدول یعنی گل گهرسیرجان، سایپا، پارس جنوبی جم، تراکتورسازی و در هفته پایانی صنعت نفت آبادان برود. به نظر می آید شاگردان افاضلی کار سختی پیش رو دارند اما آنها با درخشش مجدد در هفته های پیش رو جایگاه خویش را در میانه جدول حفظ خواهد نمود.

ذوب آهن اصفهان

پس از این که لوکا بوناچیچ جای رادولوویچ سرمربی مونته نگرویی سابق ذوبی ها را گرفت در دو دیداری که هدایت این تیم را به عهده داشت یک پیروزی و یک شکست را پشت سر گذاشت اما باتوجه به این که شاگردان بوناچیچ در هفته های گذشته متزلزل نشان داده اند قطعا نمی توان گفت در لیگ باقی خواهند ماند.

ذوب آهن حالا با ۲۵ امتیاز یازدهم است و علاوه بر این، فاصله امتیازی ذوبی ها با تیم شانزدهم جدول در فاصله پنج هفته به پایان لیگ تنها هشت امتیاز است. آنها در دیدارهای باقی مانده باید رو در روی تیم های فولاد، نفت مسجدسلیمان، پرسپولیس، نساجی مازندران و دیدار سرنوشت ساز گل گهر سیرجان قرار بگیرند و باید دید کارشان به شکل پیش خواهد رفت.

پارس جنوبی جم

تیم دوازدهم جدول با انتخاب سید سیروس پورموسوی و نشستن او روی نیمکت جمی ها در نخستین دیدار خود با هدایت این مربی مقابل تیم مدعی شهرخودرو به پیروزی رسید. آنها طی چند وقت گذشته مشکلات مالی فراوانی را تجربه کرده اند و اعتصاب بازیکنان در این تیم کم نبود اما شاید سرمربی جدید بتواند شوک تازه ای به این بدهد تا با ادامه کسب نتایج مطلوب در لیگ باقی بمانند.

جمی ها در پنج دیدار باقی مانده با پیکان، شاهین شهرداری بوشهر، ماشین سازی، فولاد و نفت مسجدسلیمان دیدار خواهند کرد. سرمربی جدید پارس جنوبی اما به بقا خوشبین است و روز گذشته در این رابطه ابراز امیدواری کرد و تیمش را جزو تیم های خوب و باتجربه لیگ می داند. به هر حال باید منتظر بمانیم تا عملکرد پارس جنوبی جم را در هفته های باقی مانده ببینیم.

سایپا

سایپا در چهار دیدار خود مقابل سه تیم مدعی بالای جدولی و تیم همسایه خود یعنی پیکان به تساوی دست پیدا کرد. شکست ناپذیری شاگردان ابراهیم صادقی کار را برای دیگر تیم های لیگ برتر سخت کرده است اما آنها بیشتر از تساوی احتیاج به برد دارند تا خویش را از منطقه سقوط خارج کنند. سایپا که در رده سیزدهم است، فاصله پنج امتیازی با تیم رده شانزدهمی شاهین دارند و با یک لغزش خویش را در منطقه سقوط خواهند دید.

ابراهیم صادقی در هفته های پایانی می تواند نقش کلیدی و سرنوشت سازی را ایفا کند. او باید تیمش را برای مصاف با شاهین بوشهر، ماشین سازی تبریز، فولاد خوزستان، نفت مسجدسلیمان و پرسپولیس آماده کند و کار سختی در ادامه لیگ پیش رو خواهد داشت.

پیکان

عبدالله ویسی و شاگردانش در سه هفته گذشته عملکرد درخشانی را از خود به نمایش گذاشتند. آنها مقابل پیکان و گل گهر به پیروزی رسیدند و شب گذشته مقابل سایپا به تساوی رسیدند و با دو پله صعود از قعر جدول به رده چهاردهم رسیدند. ویسی که یک مرتبه استقلال خوزستان را هم در لیگ برتر فصل ۹۳-۹۴ نگه داشت، این دفعه هم باتوجه به تجربه گذشته خود می خواهد به همراه پیکانی ها در لیگ برتر باقی بماند.

اما آنها کار راحتی ندارند چون که در رده چهاردهم هستند و اختلاف اندکی با دو تیم پایین جدول دارند و با عنایت به این که با گل گهر هم امتیاز هستند، یک شکست یا حتی تساوی می تواند پیکانی ها را باردیگر به منطقه سقوط بازگرداند. پیکان در پنج دیدار پایانی خود باید به مصاف پارس جنوبی، تراکتورسازی، صنعت نفت آبادان، استقلال و سپاهان برود و به نظر می آید کار بسیار دشواری برای بقا داشته باشد.

گل گهر سیرجان

شاگردان مجید جلالی بعد از سه شکست متوالی، شب گذشته در یک نتیجه غیر منتظره با چهار گل شاهین شهرداری بوشهر را از پیش رو برداشتند تا همچنان برای بقا امید داشته باشند. گل گهر می خواهد باردیگر بدرخشد و جایگاه خود تا میانه های جدول بهبود ببخشد اما باتوجه به این که تا این هفته از رقابت ها امتیازات زیادی از دست داده است باقی ماندن این تیم در لیگ برتر را در هاله ای از ابهام قرار داده است.

آن ها هر چند با تیم رده چهاردهمی پیکان هم امتیاز هستند اما هم اکنون در منطقه سقوط و در رده پانزدهم قرار دارند و این کار را برای مجید جلالی و شاگردانش سخت کرده است. سیرجانی ها در پنج دیدار پیش روی خود باید به مصاف ماشین سازی، فولاد، نفت مسجدسلیمان، پرسپولیس و نبرد تعیین کننده با ذوب آهن بروند و باید در نهایت می تواند در لیگ برتر باقی بمانند یا خیر.

شاهین شهرداری بوشهر

شاهین با مهدی پاشازاده که اخیرا هدایت این تیم را به عهده گرفته هم روز گذشته کاری از پیش نبرد. هر چند پاشازاده زمان زیادی برای آماده سازی تیم نداشت اما شاهینی ها سال جاری دست خوش تغییرات زیادی شدند و نتوانستند آن نتیجه دلخواه شان را کسب کنند. آنها شب گذشته مقابل رقیب خود (گل گهر) پر گل شکست خوردند و کار را برای بقا سخت تر از قبل می بینند.

شاگردان پاشازاده حالا در انتهای جدول قرار دارد و شانس اول سقوط به لیگ دسته اول است. آنها بدون هواداران پر شود خود در هفته های آتی باید حداکثر امتیاز را کسب کنند تا بتوانند در لیگ باقی بمانند. هرچند کمی دور از ذهن به نظر می آید اما در فوتبال هیچ چیزی قابل پیشبینی نیست و امکان دارد شاهین به لیگ بازگردد. شاهینی ها در دیدارهای آینده خود باید رو در روی سایپا، پارس جنوبی، تراکتورسازی، صنعت نفت آبادان و استقلال تهران قرار بگیرند.

بیشتر از تیم های مدعی بالای جدولی، فشردگی پایین جدول لیگ را در چند هفته باقی مانده جذاب تر می کند و باید دید در نهایت کدام تیم ها در لیگ برتر باقی می مانند و کدام تیم ها به لیگ دسته اول سقوط می کنند.

منبع:

1399/04/28
13:34:33
5.0 / 5
1913
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری