مجیدی:

آقایان رحم، انصاف و وجدان تان كجا رفته است؟

آقایان رحم، انصاف و وجدان تان كجا رفته است؟

بازی فوتبال: سرمربی استقلال در اطلاعیه ای به اتفاقات مختلف پیرامون تیمش پرداخت و ادعا نمود عدالت لازم در فدراسیون فوتبال وجود ندارد.به گزاریش ایسنا، به دنبال حواشی به وجود آمده در ارتباط با مثبت شدن تست کرونای برخی از بازیکنان استقلال و خودداری این تیم از انجام بازی با پارس جنوبی، سازمان لیگ از استقلالی ها برای انجام تست راستی آزمایی دعوت کرده که این مساله واکنش فرهاد مجیدی را به دنبال داشت. در اطلاعیه ای که از مجیدی در کانال استقلال انتشار یافته آمده است:

«متاسفانه فضای فوتبال ایران از بس به دروغ و فریب کاری آلوده شده است که رفتار صادقانه را از هیچ طرفی باور نمی کنند. کار مربی دروغگویی نیست، بلکه کاری مهم تر از فوتبال دارد؛ آموزش راستگویی و صداقت حرفه ای. اگر بخواهم دروغ بگویم که دیگر نباید خودم را مربی بدانم. من مربی استقلالم. ببینید تماشاگران استقلال دنبال چه هستند و به چه جریان هایی اعتراض دارند. آنها منتقد فریب و دروغ اند و فوتبال سالم و صادقانه را می خواهند. این مسئولیت اجتماعی من است که طبق خواست آنها تا روزی که هستم، صادقانه رفتار کنم.

ما در شرایطی می خواستیم به جم برویم وحتی به فرودگاه مهرآباد رفتیم که خیلی امیدوار بودیم با کسب ۳ امتیاز شرایط خودمان را در جدول تغییر بدهیم. من مسؤول سلامتی بازیکنانم هستم، نه مسؤول تعیین کیفیت تست کرونا و طبق گزارش و اطلاعاتی که کادر پزشکی باشگاه برای من ارسال کرده تصمیم می گیرم. حتی مسؤول سلامتی بازیکن حریف هم هستم. این را در کلاس های مربیگری تدریس می کنند و اگر نمی دانند، دلیلش این است که تاکنون زوایای انسانی مربیگری را نفهمیدند. من پزشک نیستم اما طبق گزارشی که از کادر پزشکی تیم استقلال دریافت کردم، نتیجه آزمایش ها نشان میدهد که یک فاجعه در تیم استقلال اتفاق افتاده اما آقایان نمی خواهند این فاجعه را به رسمیت بشناسند.

قبل از سفر به اهواز تست کرونا داده بودیم و نتیجه کلیه آزمایش ها منفی بود. تا توانستیم اعتراض کردیم که اهواز در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد و لطفا بازی را در شهر دیگری برگزار کنید اما گوش شنوایی وجود نداشت و متاسفانه کرونا در مسافرت به اهواز به اردوی استقلال اضافه شده است!

این هم عجیب است که چطور نتایج منفی آزمایش های بازیکنان استقلال تا پیش از روز گذشته را قبول دارند اما وقتی نتایج مثبت می شود، می گویند به آزمایشگاه اعتمادی نیست؟! یعنی آیا به نتایج منفی شک نداشتید که شاید حداقل آزمایش یک بازیکن اشتباه باشد و تیم مقابل را هم مبتلا کند؟!

روز پیش از بازی با فولاد حتی در هواپیما هم اعتراض کردیم. بعد گفتند مجیدی نباید شب بازی به مسائل حاشیه ای می پرداخت. امیدوارم حالا فهمیده باشند که اعتراضم درست بود. من این روزها را می دیدم. فقط کافی بود روز گذشته رنگ صورت بازیکنان من وقتی در فرودگاه متوجه بیماری شان شدند را می دیدید. آقایان محترم، رحم و انصاف و وجدانتان کجاست؟ مدتها پیش از آقای مهدی پرسیدم که اگر بازیکنانم کرونا بگیرند، کدام نهاد و سازمانی پاسخگوست؟ امروز با عملکردشان جوابم را دادند که هیچکس!

تعطیلی مسابقات در این شرایط به نفع استقلال نیست. ما پس از دوران آماده سازی شروع خوبی نداشتیم اما مطمئن بودم و هستم که روند تیممان به مرور بهتر می شود اما با این شرایط حالا نمی دانیم چه کار کنیم؟ می گویند دو هفته به قرنطینه برویم. آیا همین کافیست؟ مگر ریکاوری پس از کرونا به این راحتی است؟ سه هفته است که بوسیله آقای رمضانی از سازمان لیگ خواستیم که اجازه بدهند بازیکنان امید استقلال به فهرست اضافه بشوند. تا دیشب می گفتند نه اما حالا که دیدند چه افتضاحی رقم خورده، قانون جدید تصویب کردند!

تمام اعتراض ها به این علت است که اقتدار و عدالت لازم توسط فدراسیون فوتبال اجرا نمی گردد و بنا بر این دیگران فکر می کنند با قلدربازی و مصاحبه و بیانیه می توانند به هدفشان برسند. ما برای ادعای دیروزمان امروز مدرک معتبر از یک بیمارستان خیلی معتبر ارائه دادیم اما می خواهند با فضاسازی رسانه ای حقیقت را قربانی کنند.

متاسفانه وقتی تیم می بازد از هر طرف انتقاد می کنند و پشت سرهم مصاحبه می کنند اما این جور مواقع سکوت می کنند. فقط بررسی کنید ببینید در نیم فصل دوم چه بلاهایی سر استقلال آمده. همان ابتدا به سبب مسائل غیرورزشی میزبانی آسیا را از ما گرفتند. دو دستیار و دو بازیکن خارجی مورد نظرم به این علت حاضر به همکاری نشدند. آن اتفاق های سفر به دوبی هم که حتما یادتان هست. پس از بازی با ذوب آهن و پیش از گل گهر به سبب نداشتن زمین، تمرین نکردیم، شب بازی با گل گهر هم که ساعت ۱۱ شب به سیرجان رسیدیم و به سبب نقص فنی هواپیما یک دفعه به مهرآباد برگشتیم و بیشتر از سه ساعت در هواپیما بودیم اما وقتی تیم باخت کسی درباره این مشکلات صحبت نکرد. پیش از بازی با فولاد ترس از کرونا در تیم ما موج می زد. شما ۱۰۰ روانشناس هم بیاورید، نمی توانید این ترس را از بین ببرید. اگر عدالتی وجود داشت ما نباید به اهواز می رفتیم اما قربانی شدیم و باید بگویم که مظلوم تر از این استقلال را من تاکنون ندیده ام.

قبلا هم گفتم، تا زمانی که در این لیگ یک نفر جانش را از دست ندهد، کسی به فکر سلامتی بازیکنان و خانواده هایشان نخواهد بود.»

منبع:

1399/04/16
23:07:33
5.0 / 5
2518
تگهای خبر: آموزش , بازی , بازیكن , باشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری