عسگری:

اشتباه سیدعلی نتیجه سكوت فدراسیون است

اشتباه سیدعلی نتیجه سكوت فدراسیون است

پیشكسوت داوری می گوید حمایت نكردن كمیته داوران از سیدعلی بعد از تهمت های زده شده به این داور سبب شد وی در دیدار گل گهر و شهرخودرو مرتكب اشتباه بزرگی شود.حسین عسگری، رئیس سابق کمیته داوران در گفتگو با ایسنا در مورد اشتباه دیشب (یکشنبه) مهدی سیدعلی در دیدار گل گهر و شهرخودرو (آفساید اعلام کردن توپی که از پرتاب اوت دستی حاصل شده بود) اظهار داشت: با عنایت به ویدیویی که من دیدم، اشتباه از کمک داور بود اما سیدعلی هم نباید بازی را متوقف می کرد. هر بچه ۱۰، ۱۲ ساله ای می داند که اوت دستی آفساید ندارد، چه برسد به داور با تجربه ای چون سیدعلی. او نباید مانع ادامه بازی می شد و با عنایت به سیستمی که در اختیار دارند باید به کمک داور اشاره می کرد که پرچم زدنش اشتباه است و اوت آفساید ندارد.

وی افزود: این اشتباه بطور قطع به خاطر فشار روانی که از دیدار با فولاد روی این داور مانده بود. دیداری که سیدعلی بدون اشتباه قضاوت کرد اما تهمت خورد و صدای هیچ کس هم از کمیته داوران در نیامد. هیچ کس از کمیته داوران پیگیر تهمت هایی که از جانب سرمربی استقلال و هواداران این این تیم به سیدعلی زده شد نبود و عاقبتش هم چنین گاف بزرگی شد که این داور باتجربه داد. کمیته داوران وظیفه دارد از داورانش حمایت کند، به خصوص اگر حق با آنها باشد اما کمیته ما روزه سکوت گرفته و هیچ واکنشی نشان نداد تا هر چه می خواهند پشت سر داوران و داوری فوتبال این مملکت صحبت کنند. کمیته باید شکایت می کرد، مدرک می خواست و کسانی که این تهمت ها را زده بودند از راه مراجع انضباطی فدراسیون بازخواست می کرد اما انگار نه انگار و گذاشتند بقیه هر چه می خواهند بگویند.

این پیشکسوت داوری در مورد رعایت نشدن پروتکل های بهداشتی داوران در بازی های مختلف هم اظهار داشت: متاسفانه وقتی به داوران می رسد، کفگیر به ته دیگ می خورد و بودجه تمام می شود. این ذهنیت غلط در فوتبال ما وجود دارد که تیم میزبان فکر می کند منت بر سر داوران می گذارد که پول اسکان و حمل و نقل آنها را حساب می کند در حالیکه وظیفه اش است. این وسط کمیته و دپارتمان هم هنوز وظیفه شان تفکیک نشده که بخواهند حق داوران را بگیرند. چهار سال تمام خواسته من این بود که فدراسیون شرح وظایف دپارتمان و کمیته را مشخص نماید. حتی سه بار به خاطر این مورد استعفا دادم اما گوش کسی بدهکار نبود. پس از رفتن من از دپارتمان، عنایت آمد و رفت، کامرانی فر آمد و رفت، رفعتی آمد و رفت اما باز هم شرح وظایف این دو نهاد مشخص نشد.

عسگری افزود: کمیته داوران نباید کار اجرایی کند و این وظیفه دپارتمان است اما مشخص نبودن وظایف این دو سبب می شود در بعضی مسائل هر دو دخالت کنند و در بعضی دیگر هیچ کدام مسئولیت قبول نکنند. این قانون فیفاست که فدراسیون باید شرح وطایف این دو را مشخص نماید اما فدراسیونی که راس آن مشخص نمی باشد، طبیعی است که به چنین مسئله ای توجه نکند و داوری کشور به چنین روزی بیفتد.

منبع:

1399/04/16
17:57:57
5.0 / 5
2535
تگهای خبر: بازی , بهداشت , تجربه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری