۴ نكته مهم از بازی فولاد - استقلال

نقش اول چه كسی بود؟

نقش اول چه كسی بود؟

به گزارش بازی فوتبال پیدا كردن نقش اول بازی فولاد - استقلال كار سختی است. برای این انتخاب ۲ گزینه داریم؛ یكی سیدعلی داور مسابقه و دیگری فرهاد مجیدی سرمربی استقلال.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، روزنامه همشهری نوشت: «شاید کمتر کسی انتظار داشت اولین بازی لیگ برتری فوتبال ایران پس از اپیدمی کرونا تا این حد جنجالی و پرماجرا باشد. با این وجود فولاد و استقلال یکی از ماندگارترین تقابل های سالیان اخیرشان را رقم زدند. ۳گل، ۳ضربه به تیر دروازه، ۳ اخراجی و کلی حاشیه، رهاورد بازگشایی لیگ نوزدهم در اولین گام بود.

پیدا کردن نقش اول بازی فولاد - استقلال کار سختی است. برای این انتخاب ۲ گزینه داریم؛ یکی سیدعلی داور مسابقه و دیگری فرهاد مجیدی سرمربی استقلال. شاید در میانه های بازی خیلی ها عقیده داشتند سوت های داور سرنوشت مسابقه را عوض کرده و او مرد اول میدان بوده، اما هر چه از آخر مسابقه گذشت، تعداد این گروه کمتر شد و آنها در اقلیت قرار گرفتند. به نظر می آید اخراج فرهاد مجیدی و عارف غلامی واضح تر از آن بوده که نیازی به بررسی بیشتر داشته باشد. این وسط فقط کارت قرمز مستقیم علی کریمی می ماند و خبر بد آن است که اغلب کارشناسان داوری تصمیم سیدعلی را در این صحنه هم تأیید کرده اند. خطا در یک متری داور رخ داد و بعید است که او تصمیم اشتباهی گرفته باشد. ازاین رو به نظر می آید لقب «نقش اول» بیشتر برازنده فرهاد مجیدی باشد؛ سرمربی استقلال که یکی از طولانی ترین اعتراض های تاریخ لیگ برتر را به نام خودش به ثبت رساند. مجیدی بدترین واکنش ممکن را نسبت به اخراج علی کریمی نشان داد. او تیمش را عصبی کرد، بنیانگزار اخراج عارف غلامی شد و فولاد را در راه کسب یک پیروزی ۶ امتیازی قرار داد. از چهارشنبه شب به بعد، تردیدها در مورد شایستگی فرهاد برای نشستن روی نیمکت استقلال بار دیگر افزوده شده است. آبی ها با پیروزی در این بازی می توانستند در کورس قهرمانی قرار بگیرند اما با این باخت حالا سهمیه آسیایی شان هم به خطر افتاده است.

پیام مدیرعامل استقلال پس از بازی در خور توجه است. اگر از انتقاد او نسبت به سختگیری داور بگذریم و آنرا نوعی تکلیف سازمانی بدانیم، جمله مهم احمد سعادتمند این است: «درست است که ما هم خوب نبودیم...» مدیرعامل استقلال نظر منفی اش نسبت به نمایش آبی ها را پنهان نمی نماید. در طول هفته های گذشته گمانه زنی های زیادی در مورد شکاف و اختلاف بین کادر فنی و مدیریتی استقلال انجام شده و حالا چنین اظهار نظری به شائبه مزبور دامن می زند. فعلا فقط همین قدر بگوییم که نتایج بازی های باقیمانده استقلال تا انتهای فصل برای مجیدی بسیار مهم و سرنوشت ساز خواهد بود. اصلا این طور نیست که او از الان تضمینی برای ادامه حضور روی نیمکت استقلال در فصل آینده داشته باشد.

شکست استقلال در اهواز همینطور نمی تواند بی ارتباط با فقدان تمرکز کافی روی بازی باشد. مجموعه این باشگاه حتی تا چند ساعت قبل از بازی هم درگیر حواشی بود؛ از مخالفت با شروع باردیگر لیگ تا اعتراض به تعداد مسافران هواپیما و مسائلی از این دست. فقط کافی است مصاحبه های سریالی استقلالی ها تا ظهر چهارشنبه را باردیگر مرور کنید تا بدانید در مورد چه چیزی حرف می زنیم. فوتبال یک رقابت کاملا جدی است و برای موفقیت در آن باید با تمام توان و انرژی وارد کارزار شد. استقلال این فاکتور مهم را نادیده گرفت و ضربه خورد.

هر چقدر باشگاه فولاد خودش را آماده کرده بود عملکرد قابل قبولی در اولین میزبانی دوران کرونا داشته باشد، تلویزیون مرکز خوزستان در خواب عمیق به سر می برد. یعنی قشنگ انگار ۴ ماه پیش کار را تعطیل کردند و ناگهان ساعت ۲۱ چهارشنبه سر کار برگشتند. در این دو، سه روز کیفیت وحشتناک و بسیار ضعیف تصاویر تلویزیونی به صورت گسترده مورد بحث قرار گرفته است. واقعا برای فوتبال ایران زشت است که ۲دهه پس از حرفه ای شدن، در یکی از مدرن ترین استادیوم هایش آن قدر دوربین ندارد که تصاویر مربوط به صحنه اخراج علی کریمی از زوایای مختلف به نمایش دربیاید. ما انتظار نداریم اینجا هم مثل اسپانیا و ایتالیا با کار گرافیکی سکوها را پر از جمعیت نشان بدهند اما حداقل وقتی ۲دقیقه زمان آبخوری در نظر گرفته شده، کارگردان تلویزیونی می تواند در این فاصله تصاویر آهسته گل ها و صحنه های مهم مسابقه را نشان بدهد. به خدا این اصلا کاری ندارد. امکانات هم نمی خواهد. فقط یک سر سوزن علاقه و آگاهی حرفه ای می خواهد که ظاهرا در ایران کیمیاست. گزارشگر بازی هم که کلا هیچی؛ وقتی گلزن فولاد را تشخیص نمی دهد، انتظار دارید اخراجی استقلال را فورا بشناسد؟ ناگفته نماند جمله «نتیجه مساوی ۲ بر ۱» او ما را یاد جواد خیابانی عزیز انداخت که از همین جا خدمت ایشان هم سلام عرض می کنیم!»
1399/04/07
21:19:01
5.0 / 5
2595
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری