در گزارش بازی فوتبال عنوان شد

فیفا مقابل وزارت ورزش ایستاده است

فیفا مقابل وزارت ورزش ایستاده است

به گزارش بازی فوتبال رئیس پیشین كمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال با اشاره به مخالفت فیفا با پیش نویس اساسنامه فدراسیون فوتبال اظهار داشت: وزارت ورزش می خواهد كنترل فوتبال را در اختیار داشته باشد.حسن غفاری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره ایرادات فیفا به پیش نویس اساسنامه فدراسیون فوتبال اظهار داشت: من در جریان جزئیات ایراداتی که فدراسیون جهانی گرفته است نیستم اما بدون شک روی دو موضوع مهم، تاکید دارند که فدراسیون هم فعلاً به آن تن نمی دهد.
عضو سابق هیات رئیسه فدراسیون فوتبال اضافه کرد: تغییر اساسنامه کار اصلاً سختی نیست. می توان در عرض یک هفته این کار را انجام داد. چون کلیاتی دارد که باید آنرا رعایت کرد و در جزئیات هم نیازی به زمان زیاد هم نیست. می توانند ابهامات فیفا را یک هفته ای برطرف کنند.
رئیس پیشین کمیته بین الملل فدراسیون فوتبال اشاره کرد: فدراسیون جهانی فوتبال نمی خواهد دولتی ها نقشی در مجمع فدراسیون فوتبال داشته باشند. آن وقت در کشورمان وزیر ورزش و معاون او صاحب رای هستند. واضح است که فیفا ایراد می گیرد چون نه فقط عضو هستند بلکه ریاست مجمع را نیز بر عهده دارند. بطور قطع نباید اشخاص دولتی در فدراسیون فوتبال تاثیری داشته باشند.

وی در پاسخ به اینکه آیا وزارت ورزش می خواهد رئیس «بله قربان گو» به فدراسیون بیاورد؟ اذعان داشت: بله همچنین است. فیفا هم مقابل چنین چیزی ایستاده است و نمی گذارد بله قربان گویی که وزارتخانه تعیین می کند به فدراسیون بیاید.
غفاری اضافه کرد: علاوه بر این موضوع، فیفا اصرار دارد کمیته های زیر مجموعه فدراسیون نظیر اخلاق و استیناف نیز استقلال کامل داشته باشند. رئیس پیشین کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال تصریح کرد: وزارت ورزش می خواهد کنترل فوتبال را داشته باشد. وزارت دنبال چنین برنامه ای است تا هر وقت خواستند اعمال نظر کنند.
وی راجع به پیشنهاد شفاهی فدراسیون نشینان برای میزبانی جام ملت های ۲۰۲۷ آسیا اشاره کرد: به هیچ وجه امکان ندارد. وقتی تیم ملی آلمان به ایران آمد نتوانستیم نور کافی را برای فیلمبرداران شبکه آلمانی فراهم نماییم. مجبور به خرید تجهیزات شدیم تا آن بازی اجرا شود. وزیر بجای نشست چندساعته در مجمع فدراسیون فوتبال دنبال زیرساخت های کافی برای بسط ورزش و فوتبال باشد. چطور می توانیم با چنین امکاناتی مدعی میزبانی شویم؟ هیچ ورزشگاهی در کشورهای عربی را پیدا نمی کنید که ورزشگاه هایشان غیر استاندارد باشد. آن وقت فدراسیون ایران مدعی میزبانی جام ملت های فوتبال است که چنین چیزی محال است.


منبع:

1399/03/14
14:48:18
5.0 / 5
2458
تگهای خبر: استاندارد , بازی , برنامه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری