شوك فیفا به بازار نقل و انتقالات

شوك فیفا به بازار نقل و انتقالات

بازی فوتبال: فیفا بدون توجه به تاخیر لیگ های فوتبال در دنیا، بازه زمانی نقل و انتقالات را تغییر نداده و این مساله رقابت های فصل آتی فوتبال را تحت تاثیر قرار می دهد و شاید هیچ بمبی در باشگاه های ایرانی تركیده نشود.


به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، در صورتیکه بیشتر لیگ های فوتبال جهان به سبب شیوع ویروس کرونا تعطیل شدند و مقرر است با تاخیر به انتها برسند، این انتظار وجود داشت که فیفا نیز برنامه ریزی های همیشگی خودرا تغییر دهد و به کمک تیم ها بیاید اما اعلام زمان فصل نقل و انتقالات شوک بزرگی را به تیم های فوتبال وارد کرده است.
طبق اعلام فیفا، فصل نقل و انتقالات همانند سال های گذشته، از ۱۱ تیر تا ۱۱ شهریورماه خواهد بود و تیم ها می توانند در این تاریخ، بازیکنان جدید خودرا به خدمت بگیرند و برای فصل آینده فوتبال باشگاهی در دنیا برنامه ریزی کنند اما اعلام نسخه همیشگی برای امسال، با معضلات مختلفی برای تیم ها به خصوص در ایران همراه خواهد شد.
در واقع تبعات تصمیم فیفا برای لیگ هایی است که رقابت های خودرا نیمه کاره رها نکردند و در صدد اتمام مسابقات هستند و این مساله می تواند موجبب ضرر بیشتر تیم ها شود.
*آشفتگی در برنامه ریزی تیم های ایرانی
فصل جاری فوتبال ایران از اواخر خرداد ادامه خواهد یافت و احیانا تا ۵ یا ۶ هفته به طول انجامد و بعد از آن هم چهار تیم آسیایی ایران باید در بازی های باقی مانده از لیگ قهرمانان آسیا به میدان بروند که در عمل تا اواخر مرداد و اوایل شهریور ادامه خواهد یافت.
باتوجه به نامشخص بودن سرنوشت تیم ها، باشگاه ها هم نمی توانند درباره وضعیت فعلی خود و همین طور نتایج در آخر قصل جمع بندی کنند و برای فصل جدید برنامه ریزی انجام دهند. به همین علت، همزمان اتمام فصل جاری در ایران با اتمام فصل نقل و انتقالات، می تواند سبب آشفتگی بازیکنان، مربیان و باشگاه های مختلف ایران و خارجی شود.
در حقیقت باشگاه ها نمی توانند همزمان روی فصل جاری و مذاکره با مربیان یا بازیکنان موردنظر خود با توجه ادامه داشتن بازی ها برنامه ریزی کنند. کما اینکه این اتفاق باتوجه به عدم اتمام قرارداد بعضی از مربیان و بازیکنان به صورتی بی اخلاقی و تخلف محسوب می شوند و می تواند تبعات انضباطی را هم به دنبال داشته باشد.
این برنامه ریزی رسم هر ساله تیم های بزرگ در جذب ستاره های نقل و انتقالات را با مشکل رو به رو می کند و در واقع «بمب ترکاندن» توسط مدیران فعلا منتفی خواهد بود.
*برنامه ریزی فیفا چیست؟
هنوز نمی توان برداشت دقیقی از برنامه ریزی فیفا انجام داد اما اگر زمان نقل و انتقالات با رقابت های فصل جاری همزمان شود، تیم ها قادر به تغییرات بزرگی نخواهند بود و نهایتا چند بازیکن یا مربی جا به جا شوند که نمی تواند شکل و شمایل تیم ها را تغییر دهد و فصل آینده تیم ها با ترکیب فعلی خود پای به میدان خواهند گذاشت.
البته این مساله به وضعیت باشگاه ها بستگی دارد و شاید بعضی از آنها همزمان با ادامه فصل جاری، مذاکرات خودرا به صورت موازی با مهره های موردنظرشان پیش ببرند که کار بسیار دشواری است و با وضعیت تیم های ایرانی، حدودا نا ممکن است.
منبع:

1399/03/10
12:15:56
5.0 / 5
2346
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری