مهدی:

تست كرونا توسط باشگاه ها صحیح اجرا نمی گردد

تست كرونا توسط باشگاه ها صحیح اجرا نمی گردد

به گزارش بازی فوتبال مسئول برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال می گوید بازیكنان باید هر روز پیش از تمرین وضعیت بازیكنان توسط پزشك تیم بررسی شوند و اگر تحت كنترل قرار دهیم ریسك كمتری را پذیرفته ایم.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، سهیل مهدی در برنامه "تهران ورزشی" از رادیو تهران اظهار نمود: پروتکل بهداشتی که با باشگاه ها ابلاغ گردید به بوندس لیگا مربوط نمی گردد. ما دستورالعمل بوندس لیگا را خواندیم و دستورالعمل اجرایی مسابقات را مطابق با شرایط استاندارد بهره برداری کردیم، نه مطابق با لیگ دیگری. هنوز هم دستورالعمل مسابقات را اجرایی نکرده ایم و آن دستور فقط از وزارت بهداشت آمده است.

او افزود: باز شدن باشگاه ها یعنی این که کشور به سمت طبیعی شدن می رود. ما از باشگاه ها خواستیم اول تست دهند و پس از عرضه دادن نتایج تست ها به ما یا فدراسیون پزشکی ورزشی، مجور شروع تمرینات را دریافت نمایند پس قاعدتا اگر کسی مبتلا شده باشد دیگر نباید تمرین برگزار گردد. چرا تیم هایی که موارد مبتلا به کرونا دارند تمرین می کنند که نشود کنترل کرد؟ عدم اجرای صحیح فرایند سبب به وجود آمدن مشکلات خواهد شد.

مهدی در پاسخ به این سؤال که اعتمادی به تست های باشگاه ها ندارید؟ اظهار داشت: باید به مراجعی برای تست ها رجوع کنند که نظارت وجود داشته باشد. PCR تست تشخصی کروناست و ما به سمتی می رویم که ریسک را کاهش دهیم. اگر باشگاهی پیش از تست، تمریناتش را آغاز می کند، نتیجه اش این می شود که شش بازیکن در یک باشگاه به کرونا مبتلا می شوند چون که این ها احیانا با هم تماس داشته اند.

او افزود: وظیفه پزشک تیم این است که در طول تمرینات هم علایم چک شود و هر روز پیش از تمرین وضعیت بازیکنان بررسی شود و اگر بازیکنان را تحت کنترل قرار دهیم ریسک کمتری را پذیرفته ایم اما چیزی که حالا جای بحث دارد این است که ما اصلا نمی دانیم که تستی که تیم ها گرفته اند تست PCR یا تست دیگری است و خواهشم از تیم ها این است که این تست را انجام دهند و اجازه دهند فدراسیون پزشکی ورزشی و ایفمارک در این بحث تصمیم گیری کنند چون که باید مطابق استانداردها باشد.

مسئول برگزاری مسابقات با بیان این که امیدواریم تا ماه آینده شرایط بهتر شود، اظهار داشت: وقتی معاونت وزارت بهداشت و مقامات عالی بهداشت می گویند امکان دارد در فاز بعدی شرایط بدتر از این باشد، ما باید صبر نماییم تا ببینیم چه پیش خواهد آمد. من خودم را در جایگاه قضاوت در این مورد قرار نمی دهم.

او در انتها افزود: در فاز تمرین اگر بازیکنانی که مبتلا شده اند به قرنطینه بروند و از تیم جدا شوند، منعی برای آماده سازی تیم وجود ندارد اما در فاز مسابقات موارد دیگری وجود دارد که باید آنها را رعایت کرد.
1399/03/06
14:32:29
5.0 / 5
2761
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری