دستور آماده باش به نیمكت نشین ها!

دستور آماده باش به نیمكت نشین ها!

بازی فوتبال: ویروس كرونا تبدیل به توفیق الزامی برای بازیكنان نیمكت نشین شده تا در بازی های باقی مانده از لیگ های دنیا، بیش تر به بازی گرفته شوند.


به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، ویروس کرونا دست به یک انقلاب در فوتبال جهان زده و حداقل تا چند ماه آینده برخی قوانین برای برداشتن فشار از روی فوتبالیست ها و تیم های ورزشی تغییر خواهدنمود. یکی از این قوانین، امکان پنج تعویض در خلال مسابقات است که بگفته فیفا دارای شرایط به خصوصی است. در واقع این پنج تعویض باید در سه نوبت صورت گیرد و مربیان نمی توانند پنج بار بازی را متوقف کنند بلکه باید در سه نوبت پنج بازیکن را از زمین خارج و ۵ بازیکن جدید را وارد کنند.
هیات بین المللی فوتبال (IFBA) نیز چندین پیشنهاد فیفا برای اعمال تغییر موقت در تعویض ها را در شرایطی تصویب کرد، که تیم ها برای جلوگیری از اتلاف وقت باید ۵ تعویض را مانند گذشته در سه مرتبه انجام دهند.
این افزایش تعداد تعویضی ها در حین مسابقات، به سبب از سرگیری مسابقات به صورت فشرده است که تیم ها را تحت فشار می گذارد. از طرفی کاهش آمادگی بازیکنان به سبب استراحت سه ماهه به سبب تعطیلی مسابقات، سبب افزایش مصدومیت فوتبالیست ها در شروع رقابت ها شده است بطوریکه در هفته نخست بوندس لیگا از زمان شروع رقابت ها، ۱۲ بازیکن مصدوم شدند.

* قانون جدید در ایران
به همین دلیل برای کاهش فشار بر بازیکنان، فیفا این تدبیر را اندیشیده است که مدتی قبل به فوتبال ایران هم رسید و از این پس مربیان ایرانی می توانند بیش از گذشته از بازیکنان نیمکت نشین خود استفاده کنند.
حال سهیل مهدی، مسوول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران هم از اجرایی شدن قانون در لیگ ایران می گوید و درباره این مساله گفته است: « می خواهیم نهایت آسایش و بهتر شدن را برای برگزاری مسابقات در نظر می گیریم و قوانینی مثل ۵ تعویض یا نوشیدن آب در جریان مسابقه چه هوا گرم باشد چه خنک اجرا می گردد.»


*آماده باش به ذخیره ها!
بعضی از بازیکنان نیمکت نشین و عموما جوان در طول فصل جاری فرصت کم تری بازی در مسابقات لیگ برتر به دست می آورند و بنا بر این بازیکنان جوان کم تر فرصت عرض اندام و خودنمایی را به دست می آورند اما امکان ۵ تعویض در هنگام مسابقات می تواند یک توفیق الزامی برای تیم ها به شمار برود.
بازیکنان جوان از این پس این فرصت را خواهند داشت برای دقایق کوتاهی توانایی های خودرا نشان دهند و در صورت موفقیت، فرصت بهتری را برای فصل بیستم فوتبال ایران فراهم آورند تا به زودی یک تغییر نسل در فوتبال ایران رخ دهد.
در فوتبال ایران، تیم های متمول فرصت کم تری به بازیکنان جوان می رسد و معمولا بازیکنان چند میلیاردی می توانند در طول مسابقات به میدان بروند اما از این پس فرصت حضور در زمین به سبب پایین بودن آمادگی بدنی بازیکنان در فصل تابستان به جوان ترها هم می رسد.
منبع:

1399/03/04
15:28:19
5.0 / 5
2857
تگهای خبر: بازی , بازیكن , تیم , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری