قطر و عربستان در صدر منطقه غرب؛

سهمیه ایران برای لیگ قهرمانان 2021 آسیا مشخص شد

سهمیه ایران برای لیگ قهرمانان 2021 آسیا مشخص شد

بازی فوتبال: با انتشار جدول امتیازی باشگاهی آسیا، فوتبال ایران در فصل 2021 لیگ قهرمانان آسیا 2+2 سهمیه دارد و پس از قطر و عربستان در رده سوم غرب قاره قرار گرفته است.به گزارش بازی فوتبال به نقل از مهر، روزنامه الرایه قطر در شماره امروز خود امتیازات باشگاهی کشورهای آسیا و همین طور سهمیه آنها برای مسابقات فصل آینده لیگ قهرمانان قاره را منتشر نمود. بر این اساس، ایران همانند امسال، برای فصل ۲۰۲۱ هم شامل سهمیه ۲+۲ می شود یعنی دو تیم مستقیم در مرحله گروهی قرار می گیرند و دو تیم هم باید در مراحل مقدماتی و پلی آف به میدان بروند تا جواز حضور در مرحله گروهی را به دست بیاورند. امتیاز ایران ۸۱.۷۲۴ امتیاز برآورد شده که از این حیث در رده پنجم قاره آسیا قرار دارد.
تفاوت فصل ۲۰۲۱ با دیگر ادوار مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، افزایش تعداد تیم های حاضر در آن است. در واقع کنفدراسیون فوتبال آسیا مدتی پیش طرحی را تصویب کرد که طی آن، تعداد تیم های لیگ قهرمانان آسیا از ۳۲ به ۴۰ تیم افزایش می یابد و به هر یک از مناطق غرب و شرق، یک گروه دیگر اضافه می شود. قبل از این مسابقات در هر کدام از دو منطقه، در چهار گروه چهار تیمی برگزار می شد.
اردن، هندوستان، تاجیکستان و ترکمنستان کشورهایی هستند که حضورشان با یک سهمیه مستقیم در مرحله گروهی لیگ قهرمانان قطعی است.
طبق ادعای الرایه، چین تنها کشوری است که صد درصد امتیازات باشگاهی را از آن خود کرده است. کشورهای چین، ژاپن، قطر و عربستان با ۱+۳ سهمیه دارای بیشترین سهمیه در آسیا هستند. ایران، امارات، کره جنوبی و تایلند هم با ۲+۲ در رده های بعدی قرار دارند.
جدول سهمیه بندی کشورها (دارای سهمیه مستقیم) در لیگ قهرمانان آسیا به این شرح است:
غرب آسیا رتبه کشور امتیاز سهمیه مستقیم سهمیه پلی آف ۱ قطر ۹۷.۶۴۴ ۳ ۱ ۲ عربستان ۸۸.۴۴۹ ۳ ۱ ۳ ایران ۸۱.۷۲۴ ۲ ۲ ۴ امارات ۶۱.۸۷۰ ۲ ۲ ۵ عراق ۴۸.۹۹۳ ۱ ۲ ۶ ازبکستان ۴۵.۵۶۲ ۱ ۱ ۷ اردن ۳۳.۸۵۲ ۱ - ۸ هندوستان ۲۹۰۵۷۴ ۱ - ۹ تاجیکستان ۲۸۰۳۶۳ ۱ - ۱۰ ترکمنستان ۲۶.۵۳۲ ۱ -
شرق آسیا رتبه کشور امتیاز سهمیه مستقیم سهمیه پلی آف ۱ چین ۱۰۰.۰۰ ۳ ۱ ۲ ژاپن ۹۳.۳۲۱ ۳ ۱ ۳ کره جنوبی ۸۵.۹۷۹ ۲ ۲ ۴ تایلند ۵۱.۱۸۹ ۲ ۲ ۵ استرالیا ۴۰.۸۶۹ ۱ ۲منبع:

1399/02/26
14:20:59
5.0 / 5
2792
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری