در گفتگو مهر عنوان شد:

وزارت ورزش دیر به فكر افتاد

وزارت ورزش دیر به فكر افتاد

به گزارش بازی فوتبال كارشناس فوتبال ایران با اشاره به نقض دلال ها در آوردن خارجی های بی كیفیت اظهار داشت: باتوجه به عدم توانمندی آنها در فوتبال ایران تصمیم وزارت ورزش لازم بود و باید چندین سال اجرا شود.حسین کلانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباب تصمیم وزارت ورزش در خصوص ممنوعیت جذب بازیکن و مربی خارجی توسط باشگاه های استقلال و پرسپولیس اظهار داشت: آقایان خیلی دیر به فکر این تصمیم افتادند. فکر می کنند پیش از اینکه وزارت ورزش این تصمیم را می گرفت بایستی فدراسیون فوتبال وارد ماجرا می شد و بخشنامه حرفه ای و منطبق با استانداردهای جهانی را برای جذب بازیکن و مربی خارجی منظور می کرد.
کارشناس فوتبال ایران با اشاره به نقش دلالان در ورود افراد بی کیفیت خارجی تاکید کرد: تنها کسانی که توانستند به خوبی خون فوتبال ایرانی را بمکند دلالان بودند. آنها بدون توجه به استانداردهای فوتبال در کشور ایران مبادرت به آوردن مربیان درجه چندم کردند که هیچیک تأثیرگذاری لازم را نداشت.
وی اضافه کرد: تنها کسانی که توانستند ساختار فوتبال ایران را تغییر داده و سنگ بنای یکه تازی در آسیا را ایجاد کنند مربوط به دهه ۴۰ و ۵۰ بود. پس از افرادی همچون آلن راجرز نتوانستیم مربیان صاحب سبک را برای پرورش استعدادهای ایرانی جذب نماییم.
کارشناس فوتبال ایران اظهار داشت: خیلی ها به کارنامه کارلوس کی روش توجه می کنند. هیچکس نیست که منکر توانایی های چنین مربی ای در ایران شود اما آیا در دوران هشت ساله حضورش روی نیمکت تیم ملی ایران توانستیم از دانش و توانایی او برای تیم های پایه استفاده کنیم؟ ضعف مربیان اینچنینی در کنار عدم مدیریت در فدراسیون فوتبال سبب شد تا شاهد بی کیفیت ترین مربیان چشم آبی باشیم.

کلانی تصریح کرد: تصمیم وزارت ورزش باید حدود ۱۰ سال پیش گرفته می شد اما حالا هم جای تبریک دارد که به این نتیجه مهم رسیدند تا روی توانمندی داخلی ها سرمایه گذاری کنند. باید دستورالعمل اینچنینی را حداقل برای چند سال اجرایی نماییم تا سهم خودمان را از فوتبال ایرانی پیدا کرده و سپس نقشه راهی را برای پرورش بازیکن ترسیم نماییم.
وی در آخر با اشاره به ادامه تعطیلی رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران به سبب شیوع ویروس کرونا اشاره کرد: هنوز هم معتقدم می توانیم فوتبال را بدون تماشاگر از سر بگیریم و با رعایت اصول بهداشتی موجب ایجاد نشاط از دست رفته در جامعه شویم.


منبع:

1399/02/24
16:02:09
5.0 / 5
2476
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری