جام جهانی برای ایران به مخاطره می افتد؟

جام جهانی برای ایران به مخاطره می افتد؟

بازی فوتبال: هنوز تكلیف رقابت های ملی و همین طور انتخابی جام جهانی 2022 مشخص نشده است و فعلا مجالی هم برای این مسابقات وجود ندارد اما برخی رسانه ها از فشردگی این مسابقات و احتمال تصویب برنامه ای به ضرر ایران اطلاع داده اند.


به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، فشردگی مسابقات فوتبال در ماه های آینده اتفاقی اجتناب ناپذیر است و این مساله برنامه های مختلفی را پیش روی متولیان فوتبال قرارداده است. تا امروز تمام توجهات اهالی فوتبال روی مسابقات باشگاهی متمرکز شده و کم تر کسی به پیگیری رقابت های ملی پرداخته است.
با وجود این، رقابت های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در بعضی از قاره ها همچون آسیا از مدتی پیش شروع شده و سایر قاره ها در فاصله دو سال تا شروع این رقابت های مهیج، در حال برنامه ریزی بودند اما فعلا کرونا تمام برنامه ریزی ها را تحت تاثیر قرارداده است و فیفا هم ناخواسته تن به لغو رقابت های انتخابی داده تا با مساعد شدن شرایط، برنامه ریزی جدیدی را اعلام نماید.
با وجود این، فشردگی مسابقات باشگاهی و اصرار بر ادامه بازی های باقی مانده از این فصل، مسئولان را با مشکلات زیادی در برنامه ریزی مواجه کرده است و این مساله زمان کمی را برای بازی های ملی و انتخابی جام جهانی باقی می گذارد.
در شرایطی که تیم های آسیایی در هفته های گذشته خواهان لغو انتخابی جام جهانی تا سال ۲۰۲۱ شده بودند، رسانه قطری مدعی شده که یکی از برنامه های کنفدراسیون فوتبال آسیا برای به پایان رساندن مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲، برگزاری مسابقات به صورت متمرکز در یک کشور است.
*تیم ملی ضرر می کند؟
هنوز جزئیات زیادی از این برنامه منتشر نشده و معین نمی باشد این برنامه ریزی شامل مرحله دوم انتخابی جام جهانی در قاره آسیا – که دور رفت آن به صورت میزبان و میهمان انجام شد - هم می شود یا خیر؛ چونکه در صورت تصویب این موضوع، تیم ملی ایران به شدت متضرر خواهد شد.
در واقع تیم ملی ایران به دلیل نتایج ضعیف مقابل دو کشور مدعی صعود عراق و بحرین که در خانه رقیبان برگزار شد، امیدواری زیادی به برگزاری بازی های برگشت با این دو تیم در ورزشگاه آزادی و کسب هر ۶ امتیاز این دو بازی دارد. با این وجود، طرح یاد شده در خصوص متمرکز کردن بازی ها می تواند به شدت به ضرر ایران باشد.
همانطور که گفته شد جزئیات این برنامه ریزی اعلام نشده و معین نمی باشد به تصویب برسد اما در صورت اجرا کردن این طرح، AFC می تواند آنرا از مرحله سوم اجرایی کند که هنوز تکلیف تیم های حاضر در آن معین نمی باشد.
مهم ترین موضوع این است که فدراسیون فوتبال ایران بطور مستمر با فیفا و AFC رایزنی کند و جلوی اجرایی شدن چنین طرح هایی که به ضرر فوتبال ایران است را بگیرد.
منبع:

1399/02/21
23:27:05
5.0 / 5
2512
تگهای خبر: بازی , باشگاه , برنامه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری