سهیل مهدی:

میزبانی جام ملت های فوتبال آسیا نقشه راه است

میزبانی جام ملت های فوتبال آسیا نقشه راه است

به گزارش بازی فوتبال سرپرست كمیته مسابقات لیگ برتر فوتبال اعتقاد دارد اعلام آمادگی ایران برای میزبانی از جام ملت های آسیا در سال ۲۰۲۷ استراتژی درست و اصولی است كه منجر به پیشرفت و توسعه امكانات در كشور می شود.به گزارش بازی فوتبال به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، سهیل مهدی با بیان این مورد تصریح کرد: مساله اعلام آمادگی بر میزبانی در واقع یک استراتژی کاملا درست و اصولی است که اولا کمبودها و نقصها ما را بیشتر از هر زمان دیگری به خودمان نشان داده است و سبب می شود برای رفع این مشکلات تلاش نماییم.
سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ افزود: امکانات و داشته های فوتبال ایران با گذشت زمان بطور قطع بهتر از گذشته شده و همچنان باید به فکر پیشرفت و توسعه در این بخش باشیم. البته با عنایت به معیارها و الگوهای کنفدراسیون فوتبال آسیا نباید فکر نماییم ما فاصله عجیب و غیر قابل تصوری با این استانداردها داریم و هیچگاه نمی توانیم به سطح مطلوب برای میزبانی از جام ملت ها یا تورنمنت های مشابه برسیم. در واقع این یک نقشه راه است که ما را به پیشرفت و توسعه مطلوب فوتبال ایران در ۷ سال آینده می رساند.
مهدی افزود: از نظر شرایط هتل ها و ورزشگاهها باید بگویم در برخی از شهرهای کشور مثل تهران، اصفهان، تبریز و مشهد هتل هایی داریم که از امکانات اقامتی برخی کشورهای آسیایی به مراتب بهتر و مناسب تر است. قطعا این شهرها از نظر هتلینگ مورد تایید AFC قرار می گیرند. برخی از ورزشگاههای ما هم مثل استادیوم آزادی، ورزشگاه امام رضا(ع)، مجموعه فولاد آرنا و همچنین نقش جهان بطور قطع با تغییرات جزئی می توانند میزبان چنین رویدادی باشند. با این وجود استادیوم های جدید دیگری در شیراز و کرمان هم ساخته شده که می توانند تکمیل و تجهیز شوند. به صورت کلی اینطور نیست که AFC همین امروز از کشور میزبان ۸ ورزشگاه آماده برای میزبانی بخواهد.
وی تصریح کرد: طبیعتا هر کشوری که تایید گردد ۷ سال فرصت خواهد داشت و ما با عنایت به شرایط و امکانات موجود از این برنامه عقب نیستیم. شما اگر به جام ملت های ۲۰۱۹ امارات نگاه کنید ۵ ورزشگاه ظرفیت کمتر از ۲۰ هزار نفر داشته و اینطور نیست که احتیاج به ساخت ۸ استادیوم ۱۰۰ هزار نفری در اندازه آزادی داشته باشیم.
سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ در انتها اظهار داشت: کسب میزبانی جام ملت ها بطور قطع آسان نخواهد بود اما این اتفاق وابسته به فدراسیون فوتبال یا تنها وزارت ورزش نیست، پروژه عظیمی است که باید بعنوان یک هدف ملی شناخته شود و با کمک دولت و مجلس محترم، شهرداری ها و وزارت های مربوطه یک حرکت عظیمی برای تحقق این امر آغاز شود. جامعه فوتبال در این راه نقش حمایتی داشته باشد و با تاکید بر اهمیت رسیدن به چنین موفقیت بزرگی کمک نماید تا با گرفتن میزبانی امکانات فوتبال کشور توسعه و پیشرفت پیدا کند، اتفاقی که شایسته فوتبال مستعد ایران است و می تواند انقلابی در پیشرفت فوتبال کشور محسوب شود.

1399/02/17
14:41:51
5.0 / 5
2868
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری